AMD قابلیت Link 4 را با تغییرات کاربردی منتشر کرد

[ad_1] AMD روز گذشته نرم‌افزار Radeon Software Adrenalin 21.4.1 را منتشر کرد. جدیدترین نسخه‌ی Radeon Software Adrenalin میزبان برخی بهبودها شده است و قابلیت‌های جدیدی به کارت‌های گرافیک سری ای ام دی رادئون اضافه می‌کند. به گزارش تک‌اسپات، یکی از قابلیت‌های مهم این نرم‌افزار، AMD Link 4 است که به لطف آن می‌توان در قالب اپلیکیشنی بومی برای ویندوز […]

[ad_1]

AMD روز گذشته نرم‌افزار Radeon Software Adrenalin 21.4.1 را منتشر کرد. جدیدترین نسخه‌ی Radeon Software Adrenalin میزبان برخی بهبودها شده است و قابلیت‌های جدیدی به کارت‌های گرافیک سری ای ام دی رادئون اضافه می‌کند.

به گزارش تک‌اسپات، یکی از قابلیت‌های مهم این نرم‌افزار، AMD Link 4 است که به لطف آن می‌توان در قالب اپلیکیشنی بومی برای ویندوز در کارت‌های گرافیک رادئون به استریم چندنفره، پشتیبانی از نرخ ۱۴۴ فریم‌ بر ثانیه و صدای محیطی ۵٫۱ دسترسی پیدا کرد.

بزرگ‌ترین تغییر را می‌توانیم تنظیمات پویای استریم به‌حساب بیاوریم. در نسخه‌ی جدید،‌ AMD Link به‌صورت خودکار قطعات سخت‌‌افزاری و وضعیت شبکه‌ را شناسایی و بر اساس این دو معیار، استریم بازی را تنظیم می‌کند. AMD ادعا می‌کند فناوری استریم جدیدش «حداکثر ۶۰ درصد بهتر» از نسل قبل است؛ چون در نسخه‌ی جدید، فناوری استریم AMD بازطراحی شده تا تأخیر آن کاهش پیدا کند.

AMD اعلام کرده است تعداد کاربران Link در یک سال اخیر «عملا سه برابر» شده و همین موضوع تیم قرمز را ترغیب کرده است نگاهی دقیق‌تر به نرم‌افزار بیندازد تا بفهمد «چه بهبودهایی می‌تواند به تجربه‌ی AMD Link اضافه کند.»

اپلیکیشن ویندوزی جدید AMD Link به شما امکان می‌دهد به کامپیوتری که یکی از کارت‌های گرافیک سازگار سری رادئون را دارد متصل شوید. این اپلیکیشن همچون نسخه‌های پیشین AMD Link اجرای بازی‌های ویدئویی را ممکن می‌کند؛ اما برخلاف آن‌ها می‌تواند «تجربه‌ی کامل دسکتاپِ از راه دور» ارائه بدهد. در پنجره‌ی نسخه‌ی جدید AMD Link می‌توانید در کنار بازی‌هایتان، اپلیکیشن‌های محبوب را هم ببینید. 

فردی در حال کار با اپلیکیشن ویندوزی AMD Link 4 روی لپ تاپ

AMD قابلیت Link Game هم را معرفی کرده است که عملکردی مشابه Remote Play Together استیم دارد و به شما امکان می‌دهد کدی بسازید و گیمری دیگر را به بازی چندنفره‌ی خود دعوت کنید. البته برخلاف Remote Play Together، قابلیت Link Game با اپلیکیشن‌های مختلف کار می‌کند و شما را به شکل مؤثر قادر می‌سازد کامپیوتر خود را از طریق اینترنت به اشتراک بگذارید.

قابلیت Link Game در قالب نرم‌افزار Radeon Software Adrenalin در دسترس قرار می‌گیرد و این یعنی هر دو کاربر باید کارت‌ گرافیک رادئون داشته باشند. بررسی‌ها نشان می‌دهد پردازنده‌‌ی گرافیکی مجتمع هم با این قابلیت کار می‌کند.

AMD شماری از قابلیت‌های فعلی را نیز به‌روزرسانی کرده است. از این پس می‌توانید به‌منظور تغییر محدودیت نرخ فریم و وضوح، در داخل استریم وارد تنظیمات شوید و معیارهای مختلف استریم را ببینید. AMD Link 4 از استریم ۱۴۴ فریم‌ بر ثانیه پشتیبانی می‌کند، البته اگر اینترنت پرسرعت در دسترس داشته باشید. 

Radeon Software Adrenalin 21.4.1 یک‌ سری قابلیت دیگر مثل تنظیم رنگ برای گیمرهای مبتلا به کوررنگی، گزینه‌های نصب سفارشی و دیکدینگ AV1 متکی‌ بر سخت‌افزار نیز دارد. طرفداران AMD در نسخه‌ی جدید نرم‌افزار می‌توانند وضعیت پردازنده‌های رایزن را نیز مشاهده کنند.

امکان دانلود Adrenalin 21.4.1 برای کارت‌های گرافیک رادئون هم‌اکنون فراهم است.

[ad_2]

Source link