۹۰ درصد کادر درمان استان گلستان واکسینه شدند- اخبار گلستان –

[ad_1] به گزارش خبرگزاری تسنیم از  گرگان، عبدالرضا فاضل بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از تعطیلات نوروزی شاهد روند رو به افزایش ابتلا و بستری‌های کرونا در استان گلستان بودیم که طی چهار روز اخیر به ثبات رسیده و حاصل رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  گرگان، عبدالرضا فاضل بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از تعطیلات نوروزی شاهد روند رو به افزایش ابتلا و بستری‌های کرونا در استان گلستان بودیم که طی چهار روز اخیر به ثبات رسیده و حاصل رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم روند ابتلا به کرونا در استان کاهشی شود باید حداقل به مدت دو هفته پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم. ویروس جهش یافته کرونا موجب می‌شود بیماران طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت شرایط تنفسی بدی پیدا می‌کنند و نیاز به بستری در آی سی یو دارند و این تفاوت پیک چهارم با پیک‌های قبلی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، گفت: شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، بندرگز، کردکوی، آزادشهر، مینودشت و گالیکش در وضعیت قرمز قرار دارند، آق‌قلا، علی آباد، رامیان و کلاله در وضعیت نارنجی و بندرترکمن، گمیشان و مراوه تپه در وضعیت زرد هستند.

فاضل افزود: در حال حاضر ۶۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، طی دو روز اخیر میانگین تعداد فوتی‌های کرونا در استان با افزایش روبرو شده است.

وی درباره واکسیناسیون کرونا در استان گلستان گفت: در پارت اول ۹ هزار و ۹۰۰ واکسن وارد استان شد که ۹ هزار و ۲۰۰ مورد تزریق کردیم و در پارت دوم ۱۳ هزار واکسن آسترازنکا ساخت کره جنوبی وارد استان شده است.

فاضل ادامه داد: واکسیناسیون بیش از ۹۰ درصد کادر درمان که داوطلب واکسن بودند انجام شد و ۱۰ درصد باقی مانده هم طی دو روز آینده انجام خواهد شد، واکسیناسیون گروه‌های سنی و بیماران خاص هم از شنبه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ ۵۸۸/ ز

[ad_2]

Source link