۷۵۰ فرصت شغلی در حوزه گردشگری استان مرکزی ایجاد می‌شود-

[ad_1]  مصطفی مرزبان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در  اراک، با اشاره به برنامه‌ریزی در حوزه سرمایه‌گذاری اظهار داشت: صدور مجوز ۷۵ مورد تاسیسات گردشگری و بهره‌برداری از ۲۰ طرح گردشگری در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی و هدف‌گذاری شده است. وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری برای موارد هدف‌گذاری شده بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است و […]

[ad_1]

 مصطفی مرزبان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در  اراک، با اشاره به برنامه‌ریزی در حوزه سرمایه‌گذاری اظهار داشت: صدور مجوز ۷۵ مورد تاسیسات گردشگری و بهره‌برداری از ۲۰ طرح گردشگری در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی و هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری برای موارد هدف‌گذاری شده بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تلاش می‌کند که در سال ۱۴۰۰ در جهت تحقق شعار سال مبنی بر تولید، پشتیابی‌ها و مانع‌زدایی‌ها حرکت کند و به نظر می‌رسد که ۷۵ مجوز تاسیسات گردشگری و ۲۰ طرح گردشگری ایجاد ۷۵۰ فرصت شغلی در استان را به دنبال دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: امسال پروژه‌هایی چون مجموعه هتل اطلس(هتل خیبر سابق) واقع در شهر صنعتی اراک پس از بازسازی و مرمت در راستای احیای تاسیسات گردشگری راکد بهره‌برداری می‌شود، همچنین تاسیسات اقامتی پذیرایی واقع در مجتمع خدماتی رفاهی شرکت آبادیس پارسیان دژ در محور دلیجان- سلفچگان از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در سال ۱۴۰۰ است.

مرزبان بیان کرد: از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح امسال می‌توان به آغاز به کار عملیات اجرایی منطقه نمونه گردشگری گردو توسط شهرداری و پیش‌بینی بهره‌برداری از ۵ کاربری تفریحی ورزشی در منطقه نمونه گردشگری رودشور زرندیه واقع در ابتدای اتوبان ساوه- سلفچگان اشاره کرد.

وی ادامه داد: واگذاری مناطق نمونه گردشگری بوجه در شهرستان خمین و غار چال نخجیر در شهرستان دلیجان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد.

انتهای پیام/۷۱۲/ی

[ad_2]

Source link