۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸

۶ عبارتی که زنان قوی برای تعیین حد و مرز در یک رابطه استفاده می کنند

6 عبارتی که زنان قوی برای تعیین حد و مرز در یک رابطه استفاده می کنند

۶ عبارتی که زنان قوی برای تعیین حد و مرز در یک رابطه استفاده می کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ۶ عبارتی که زنان قوی برای تعیین حد و مرز در یک رابطه استفاده می کنند را در اندیشه معاصر بخوانید. ساختن و حفظ مرزهای سالم برای سلامت روان ما حیاتی است. این بدان معنا نیست که گاهی اوقات احساس عجیب و غریب و حتی کمی اضافی در شما ایجاد نمی کند، اما این به این دلیل است که اکثر ما این باور را داریم که هر نوع مراقبت از خود خودخواهانه است و فرونشاندن این صدای درونی آسان نیست، اما ارزش زمان و تلاش برای انجام این کار را دارد.

این ترس قابل درک است، به خصوص اگر از افراد خود انتظار عقب نشینی داشته باشید، اما تعیین حد و مرز برای رفاه شما ضروری است. یادگیری نحوه تعیین حد و مرز نوعی مراقبت از خود است.

بدون مرز، ممکن است احساس کنید که از آنها سوء استفاده شده یا تحمیل شده اید. برای جلوگیری از آن، راحتی خود را بر راحتی دیگران ترجیح می دهید، و انجام این کار بسیار خوب است.

حفظ یک فضای عاطفی سالم برای رفاه ذهنی شما بسیار مهم است. استفاده از این عبارات به شما کمک می کند تا با شریک زندگی، دوستان، همکاران و حتی غریبه ها مرزبندی کنید.

در اینجا چند عبارت وجود دارد که می توانید برای تعیین و تقویت مرزهای خود در یک رابطه استفاده کنید.

۱) “نه”

این کلمه کوچک دو حرفی، پادشاه بلامنازع نشانگرهای مرزی است.

و به یاد داشته باشید که “نه” یک جمله کامل است. “نه” پاسخ شماست، نقطه پایان. نیازی به توضیح نیست.

وقتی بچه‌هایم کوچک بودند، تابلویی برای آشپزخانه‌مان درست کردم که روی آن شعار «نه یعنی نه» روی آن نوشته شده بود. با اشاره به آن

مهم است که از چیزهایی که با ارزش‌های شما همخوانی ندارند، یا وقت و انرژی کافی برای مقابله با آنها ندارید، خودداری کنید. یادگیری نحوه نه گفتن می تواند به شما کمک کند احساس رنجش نکنید و تعادل سالمی را در تمام روابط خود حفظ کنید.

نه گفتن را یاد بگیرید و با فعالیت هایی که از آنها لذت نمی برید خداحافظی کنید، مانند قرض دادن پول به افرادی که پول شما را پس نمی دهند، خرج کردن بیشتر از آنچه واقعا باید برای چیزهایی که از ابتدا نمی خواستید انجام دهید. و رفتن به مکان هایی که باعث می شود پیاده روی با زغال های داغ زمان خوبی به نظر برسد.

بنابراین، بر هنر خوب نه گفتن مسلط شوید و هرگز دیگر به مراقبت از کودک یا رفتن به فیلمی که می‌دانید از آن متنفر خواهید بود، نیفتید. خوب به نظر می رسد، اینطور نیست؟

6 عبارتی که زنان قوی برای تعیین حد و مرز در یک رابطه استفاده می کنند

۶ عبارتی که زنان قوی برای تعیین حد و مرز در یک رابطه استفاده می کنند

۲) “بیایید فقط با مخالفت موافقت کنیم”

در هر بحث طولانی و طولانی زمانی فرا می رسد که شما فقط باید بپذیرید که هیچ یک از طرفین در حال تکان خوردن نیستند و هر حد وسط منطقه ای ناشناخته باقی خواهد ماند.

من صادقانه خواهم گفت. از آن نقطه شروع به حوصله‌ام می‌کنم، بنابراین یاد گرفته‌ام که قبل از آشکار شدن بی‌اعتنایی‌ام بگویم: «برای نظر شما ارزش قائل هستم، اما حاضر نیستم نظرم را در این مورد تغییر دهم».

زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که روده ای را که تلاش می کند نیروی غیرقابل حرکتی را به حرکت درآورد از بین ببرد. از آنجایی که خودم در برخی مسائل نیروی غیرقابل حرکتی هستم، دقیقاً می دانم که چقدر بیهوده است.

۳) “بیایید کمی استراحت کنیم و به این موضوع برگردیم”

صبوری شما حداقل برای لحظه به پایان رسیده است. شما دو انتخاب دارید. شما می توانید یا:

وضعیت را تشدید کنید و قبول نکنید که به هیچ جا نمی رسید یا تصمیم آگاهانه بگیرید که به طور موقت موضوع را پشت سر بگذارید تا هر دو طرف بتوانند مکث کنند و فکر کنند.

اگر هر دو به بن بست رسیده اید و ضروری است که به نوعی سازش برسید، باید شجاع و ملخ باشید.

راه حل شریک زندگی شما این است که فقط باید تسلیم شوید. شما تقریباً همین احساس را دارید، فقط این است که شریک زندگی شما پرچم سفید را در ذهن شما تکان می دهد.

واضح است که شما هر دو کار دارید.

سعی کنید با حسن نیت یک توافق قابل قبول دوجانبه امضا کنید. آماده باشید که چند اینچ بدهید تا در نهایت چند یارد به دست آورید.

۴) “من موظف نیستم که خودم را برای کسی توضیح دهم”

این یکی از نشانگرهای مرزی مورد علاقه من است، زیرا تماشای منفجر شدن سر برخی افراد در حالی که آنها را از این قاعده مستثنی نمی کنید، سرگرم کننده است.

بعد از اینکه بزرگ شدم، گفتن این حرف به مادرم او را از دیوار بالا برد. و احتمالاً بیش از آنچه باید از آن لذت بردم.

اما مهم نیست که چگونه آن را برش می دهید، کمتر از این واقعیت ندارد. شما یک بزرگسال هستید، و بنابراین به تنهایی پاسخگوی خودتان هستید. اما هی، مامان باید مامان باشه، درسته؟

۵) “تو به من اجازه زیادی برای فکر کردن دادی. با تشکر.”

این خیلی زیباتر از «لطفا، لطفا، لطفاً قبل از اینکه من شروع به جیغ زدن کنم، صحبت نکنید» به نظر می رسد، اینطور نیست؟

من باید تلاشی هماهنگ کنم تا اجازه ندهم هیچ طعنه ای وارد شود، اما این یک مشکل «من» است. زیرا اگر بتوانید آن را به پایان برسانید، و با یک لبخند گرم و نه کمتر، خودتان را عالی ساخته اید.

شما قدردانی و احترام را به نمایش گذاشته اید. قدردانی و احترام غیر خالصانه، اعطا شده است، اما گاهی اوقات لازم است. و اگر به معنای حفظ صلحی است که به سختی به دست آورده اید، قطعاً لازم است.

۶) “من صحبت می کنم”

بدیهی است که باید چیزهای بدیهی را بیان کنید، اما وقتی کسی اصرار دارد حرف شما را قطع کند یا با شما صحبت کند، انتخاب کمی برای شما باقی می ماند.

مگر اینکه یک تک گویی اجرا کرده اید و آنها فقط سعی می کنند کلمه ای را به زبان بیاورند، کاملاً مناسب است که به طور دیپلماتیک به عزیزتان بگویید که به آداب خود توجه کند و منتظر نوبت صحبت کردن باشد.

و اگر این فرصت را پیدا کردید که استفاده از صدای داخل خانه را به آنها یادآوری کنید، حتماً از آن استفاده کنید.

افکار و سخن نهایی

ایجاد مرزها می تواند با یک «احساس درونی» شروع شود که می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا زمان یا انرژی لازم برای رسیدگی به درخواست را دارید یا نه. فقط باید بایستی و به آن گوش کنی.

مرزهای خوب شما را آزاد می کند تا زندگی را مطابق شرایط خود زندگی کنید، و چه چیزی می تواند رضایت بخش تر از این باشد؟

اما همیشه به یاد داشته باشید که با دیگران همان طور رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود. اگر اصرار دارید که شریک زندگی، خانواده و دوستانتان به مرزهای شما احترام بگذارند، مطمئن شوید که با همین احترام به آنها هم احترام می گذارید.

این هرگز ایده بدی نیست که با نزدیک‌ترین و نزدیک‌ترین افراد خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها فضای احساسی را برای تخلیه کردن قبل از شیرجه در اختیار دارند یا خیر.

وقتی به این شکل رفتار می کنید، به مردم نشان می دهید که می خواهید با شما چگونه رفتار شود. امیدواریم که آنها این نکته را دریافت کنند!

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار