۵ حقیقت باورنکردنی درباره مجموعه هری پاتر

زمانی که نویسنده هری پاتر، جی کی رولینگ، برای اولین بار ایده یک مدرسه جادوگری در ذهنش شکل گرفت هیچ وقت فکر نمی‌کرد روزی بیش از نیم میلیارد نسخه از آثارش را در سطح جهان بفروشد. با وجود این شهرت کم سابقه، هنوز ناگفته‌هایی درباره این مجموعه وجود دارد که کمتر کسی آن‌ها را شنیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، زمانی که نویسنده هری پاتر، جی کی رولینگ، برای اولین بار ایده یک مدرسه جادوگری در ذهنش شکل گرفت هیچ وقت فکر نمی‌کرد روزی بیش از نیم میلیارد نسخه از آثارش را در سطح جهان بفروشد. با وجود این شهرت کم سابقه، هنوز ناگفته‌هایی درباره این مجموعه وجود دارد که کمتر کسی آن‌ها را شنیده است.

نام گیاه‌های جادویی واقعی است!

رولینگ در سال ۲۰۰۳ طی مصاحبه‌ای فاش کرد که نام گیاه‌های جادویی موجود در کتاب را از یک کتاب گیاه‌شناسی قرن هفدهمی از نیکلاس کالپپر الهام گرفته است.

رون ویزلی قرار بود بمیرد!

در کمال ناباوری رولینگ در مصاحبه‌ای دیگر اعتراف کرد در ابتدا قصد داشت بهترین دوست هری پاتر، یعنی رون ویزلی را بکشد، اما خوشبختانه از آن صرف نظر کرد.

چشمان هری در فیلم سبز نیست!

در کتاب، رولینگ چشمان هری که از مادرش به ارث برده بود را بارها و بارها به رنگ سبز توصیف کرد. اما از آنجا که بازیگر این نقش، دنیل ردکلیف به لنز رنگی حساسیت داشت به طور کلی از این ویژگی ظاهری صرف نظر شد.

مایکل جکسون قصد داشت موزیکال هری پاتر را بسازد!

رولینگ در سال ۲۰۱۰ به مطبوعات گفت که مایکل جکسون فقید، یک بار به او پیشنهاد داد تا از کتاب‌های هری پاتر برای اقتباس یک موزیکال استفاده کند، اما او این پیشنهاد را رد کرد.

هاگرید اولین بازیگر سریال بود!

حتی قبل از مشخص شدن بازیگر اصلی، یعنی دنیل ردکلیف، رابی کولترین برای ایفای نقش هاگرید انتخاب شده بود. او در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۲ درگذشت.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.