۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۵

۴ نکته عالی برای پرورش درخت زیبای افرای ژاپنی

4 نکته عالی برای پرورش درخت زیبای افرای ژاپنی

درخت افرا ژاپنی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، باغبانان می گویند این درخت برای شاخ و برگ های پاییزی عالی است و اکنون زمان کاشت آن فرا رسیده است – در اینجا ۴ نکته در مورد اینکه کجا باید برود وجود دارد.

در این زمان از سال، درختان افرای ژاپنی نمایش زیبایی از برگ های قرمز دارند که هر حیاط خلوت را متمایز می کند. وقتی آنها را ببینید آنها را خواهید شناخت – آنها یک گونه کاملاً کوچک از درختان با برگهای چروکیده با رنگهای سبز تا نارنجی و قرمز هستند، به این معنی که آنها یک نقطه کانونی قابل توجه در هر فضای بیرونی ایجاد می کنند.

ما این درخت را به دلیل برگ‌های قرمز قابل تشخیص آن در طول فصل به شدت با پاییز مرتبط می‌کنیم، اما همانطور که مشخص است، اکنون زمان مناسبی برای کاشت آنهاست. به گفته باغداران، دمای پایین تر و بارندگی فراوان در پاییز به رشد ریشه کمک می کند. هر چند زیاد منتظر نمانید. شما باید درخت را قبل از رسیدن دمای بسیار پایین بکارید تا قبل از مواجهه با شرایط شدید، زمان داشته باشد تا سیستم ریشه خود را ایجاد کند.

افرا ژاپنی درختان بسیار متنوعی هستند، و در حالی که یک ویژگی عالی برای معرفی به باغ مدرن شما است، مهم است که قبل از شروع کاشت بهترین مکان برای آنها را بدانید. شما به خاک مناسب، نور طبیعی مطلوب، فضا و محافظت در برابر عناصر طبیعی نیاز دارید. در اینجا، باغبانان متخصص چهار نکته را در مورد محل کاشت یکی برای کمک به رشد آن به اشتراک می گذارند.

4 نکته عالی برای پرورش درخت زیبای افرای ژاپنی

۴ نکته عالی برای پرورش درخت زیبای افرای ژاپنی

چهار نکته را در مورد محل کاشت افرای ژاپنی

۱. مناطق نیمه سایه را در نظر بگیرید

افرا ژاپنی یکی از بهترین درختان افرا برای رنگ پاییزی است. هنگام کاشت، مهم است که به یاد داشته باشید که در مناطقی که سایه جزئی دارند رشد می کند. Gene Caballero، متخصص باغ در Your Green Pal توضیح می‌دهد: «آنها می‌توانند آفتاب صبحگاهی را تحمل کنند، اما آفتاب خشن بعد از ظهر می‌تواند برگ‌های ظریف آن‌ها را به ویژه در آب‌وهوای گرم‌تر بسوزاند». برای دریافت آن نور صبح، به مناطقی از باغ خود که رو به شرق است، جایی که خورشید طلوع می کند، فکر کنید.

این بدان معناست که افرای ژاپنی برای باغ‌های سایه‌دار کاملاً مناسب است، بنابراین اگر آفتاب زیادی ندارید، درختی عالی است. زاهد عدنان، کارشناس باغ در The Plant Bible می‌افزاید: در حالی که آن‌ها می‌توانند آفتاب کامل را در آب و هوای سردتر تحمل کنند، به طور کلی محافظت در برابر نور شدید خورشید برای جلوگیری از سوختن برگ‌ها توصیه می‌شود.

۲. در خاکی با زهکشی خوب و کمی اسیدی بکارید

این درخت در شرایط خیلی مرطوب خوب عمل نمی کند و به جای آن خاک با زهکشی خوب را ترجیح می دهد. ژن توصیه می کند: «اگر باغ شما تمایل به حفظ آب دارد، کاشت درخت را در یک بستر مرتفع یا استفاده از مخلوط خاک با زهکشی خوب در نظر بگیرید.

زاهد می‌افزاید: «اطمینان حاصل کنید که خاک از زهکشی مناسب و غنی از مواد آلی برخوردار است». اصلاح خاک با کمپوست قبل از کاشت می تواند مفید باشد. او در ادامه توضیح می دهد که در حالی که افراهای ژاپنی تغذیه کننده سنگینی نیستند، استفاده از کود متعادل و آهسته رهش در بهار نیز می تواند باعث رشد سالم شود. او می افزاید: «از نیتروژن بیش از حد خودداری کنید، زیرا می تواند منجر به رشد ضعیف و ساق پا شود».

هر دو متخصص همچنین اهمیت خاک کمی اسیدی را بیان می کنند. ژن می گوید: «اگر خاک شما قلیایی است، ممکن است لازم باشد آن را اصلاح کنید یا مکان دیگری را انتخاب کنید.

۳. مطمئن شوید که درخت شما از عناصر محافظت می کند

این درخت زیبا برای کاشت در نزدیکی خانه است. از آنجایی که بسیار ظریف است، هنگام انتخاب محل کاشت افرا ژاپنی باید مطمئن شوید که به بهترین شکل ممکن از عناصر طبیعی محافظت شده است، و دیوار یک خانه یا ساختمان بیرونی می تواند به این امر کمک کند. Gene هشدار می دهد: «مکانی که در برابر بادهای شدید محافظت می کند، ایده آل است زیرا برگ ها کاملاً ظریف هستند و ممکن است توسط بادهای تند آسیب ببینند.

محافظت در برابر سرما نیز مهم است. به طور معمول یک افرا ژاپنی می تواند سرما را تا -۱۵ درجه فارنهایت تحمل کند، اما آنها به محافظت بیشتری نیاز دارند، به خصوص در جوانی. در پاییز آن را به خوبی آبیاری کنید و در زمستان اگر ناحیه کاشته شده در معرض دید بود، آن را با کرفس بپوشانید. بهترین راه برای این کار این است که سه تا چهار چوب چوبی یا فلزی را دور درخت بکارید و چنگال را دور آنها بپیچید. افزودن یک لایه مالچ در اطراف پایه درخت نیز مفید خواهد بود زیرا به محافظت از ریشه ها در برابر سرما کمک می کند.

۴. فاصله کافی در اطراف آن بگذارید

هنگام انتخاب یک مکان کاشت برای افرا ژاپنی، توصیه می شود از وجود فضای کافی در اطراف آن اطمینان حاصل کنید. این به این منظور است که به درخت اجازه داده شود تا در شکوه کامل خود رشد کند، زیرا اگرچه رشد کندی دارد، بسته به نوع آن می تواند بسیار بزرگ شود.

این درخت زیبا ارزش به نمایش گذاشتن را دارد، بنابراین باید از کاشت آن در یک منطقه شلوغ که تأثیر آن در بین گیاهان دیگر از بین برود، خودداری کنید. به جایی بروید که بتوانید آن را ببینید و از آن لذت ببرید. زاهد می افزاید که ایجاد فاصله کافی بین درختان باعث گردش هوای خوب می شود که به پیشگیری از بیماری ها کمک می کند. می توانید با احاطه کردن آن با گیاهان همراه از فضای اضافی اطراف آن استفاده کنید. ژن توصیه می کند: افراهای ژاپنی به زیبایی با گیاهان زیرزمینی مانند سرخس یا گیاهان چند ساله سایه دوست جفت می شوند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار