۱۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶

تازه های روانشناسی

۴ مزایای حضور در کالج حضوری

کالج های اجتماعی معمولاً در قلمرو آموزش عالی نسبت به دانشگاه های چهار ساله پایین تر تلقی می شوند . با وجود این، این مؤسسات اغلب نادیده گرفته شده، مزایای زیادی را به عنوان سکوی راه اندازی برای دانش آموزانی که به دنبال یک تجربه آموزشی مقرون...

۴ مزایای حضور در کالج حضوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، کالج های اجتماعی معمولاً در قلمرو آموزش عالی نسبت به دانشگاه های چهار ساله پایین تر تلقی می شوند . با وجود این، این مؤسسات اغلب نادیده گرفته شده، مزایای زیادی را به عنوان سکوی راه اندازی برای دانش آموزانی که به دنبال یک تجربه آموزشی مقرون به صرفه، منحصر به فرد و ارزشمند هستند، ارائه می دهند.

در دوران دبیرستان، قبل از انتقال به دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو و اخذ مدرک لیسانس در رشته علوم اعصاب ، دو سال کالج اجتماعی را گذراندم.

در این نوشتار مزایا و برخی از معایب حضور در یک کالج محلی را بررسی خواهیم کرد.

توان مالی
کالج‌های اجتماعی از لحاظ تاریخی به جمعیت دانش‌آموزی عمدتاً محروم، متشکل از افراد خانواده‌های کم درآمد، با معدل ضعیف دبیرستان (GPA)، یا افراد مسن‌تر که برای سال‌ها آموزش رسمی دریافت نکرده‌اند، ارائه کرده‌اند.

از آنجایی که قیمت به عاملی فزاینده در انتخاب مکان برای تحصیلات عالی تبدیل شده است و حمایت دولتی از کالج‌های محلی افزایش یافته است، این پردیس‌ها افراد بیشتری را از هر طبقه‌ای که می‌خواهند هزینه‌های کالج را کاهش دهند، ثبت نام کرده‌اند.

تحقیقات نشان می‌دهد که حضور در کالج‌های محلی، احتمال کسب مدرک لیسانس را برای دانشجویان افزایش می‌دهد، به‌ویژه برای کسانی که در غیر این صورت با موانعی برای ادامه تحصیلات عالی مواجه می‌شوند (برند و همکاران، ۲۰۱۴).

علاوه بر کلاس های مقرون به صرفه، بسیاری از کالج های محلی در سراسر ایالات متحده هزینه کلاس ها را به طور کامل برای فارغ التحصیلان دبیرستانی کم درآمد پرداخت می کنند. حداقل ۴۴۱ برنامه در سراسر کشور وجود دارد که حمایت مالی را تضمین می کند، در درجه اول برای کالج های محلی و موسسات فنی.

در مقایسه با ثبت نام مستقیم در یک دانشگاه چهار ساله، یک دانشجو می تواند با گذراندن دو سال اول دوره کارشناسی خود در یک کالج محلی، ۱۵ تا ۴۰۰۰۰ دلار در سال پس انداز کند.

دو سال اول تحصیل در مقطع کارشناسی اغلب شامل کلاس های آموزش عمومی (GE) است. این کلاس ها برای کمک به تقویت نظم و تمرکز دانش آموزان مورد نیاز است. از آنجایی که کلاس‌های جنرال الکتریک صرف‌نظر از جایی که تدریس می‌شوند مشابه هستند، شرکت در یک کالج محلی و انتقال واحدها به یک دانشگاه چهار ساله می‌تواند مقدار زیادی پول را بدون از دست دادن اثربخشی آموزشی پس انداز کند.

انتقال و فرصت های شغلی
حضور در کالج محلی می‌تواند کارنامه علمی دانش‌آموزان را در صورت عدم دریافت معدل رضایت‌بخش در دبیرستان افزایش دهد و در نتیجه شانس آنها را برای انتقال به یک دانشگاه چهار ساله افزایش دهد.

عموماً دانشجویان انتقالی نسبت به متقاضیان سال اولی دارای نرخ پذیرش بالاتری هستند. به عنوان مثال، در پاییز ۲۰۱۹، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، ۲۶ درصد از متقاضیان انتقال و ۱۶.۴ درصد از متقاضیان سال اول خود را پذیرفت (دانشگاه کالیفرنیا، nd)

مدرک لیسانس و فوق لیسانس برای حرفه همه ضروری نیست . تعداد فزاینده‌ای از مشاغل پردرآمد برای کسانی که دو سال تحصیلات حرفه‌ای را در یک کالج محلی به پایان می‌رسانند و گواهینامه تخصصی دریافت می‌کنند، وجود دارد. تعدادی از این مسیرهای شغلی عبارتند از:

انیمیشن و مدل سازی سه بعدی
نجاری
حسابداری
مدیریت کسب و کار
علم کشاورزی
آزادی کشف یک سرگرد
از آنجایی که شهریه نسبتاً ارزان است، کالج‌های محلی مکانی عالی برای دانشجویان برای کشف رشته‌های مختلف در کلاس‌های مختلف جنرال الکتریک هستند. طبق تجربه خودم، قبل از اینکه اولین دوره روانشناسی خود را به عنوان یک رشته انتخابی جنرال الکتریک گذرانده باشم، چندین بار تغییر رشته دادم و علاقه ام به این موضوع را تشخیص دادم. اگر در آن زمان در یک دانشگاه چهار ساله شرکت می‌کردم، به دلیل محدودیت‌های مالی، برای کشف مسیرهای شغلی جایگزین احساس آزادی نمی‌کردم.

علاوه بر این، بدون زمان برای بررسی موضوعاتی مانند حقوق بازرگانی، علوم سیاسی، مهندسی و معماری، در مورد مسیرم به عنوان یک دانشجوی روانشناسی کمتر روشن می‌شدم. تحقیقات نشان می‌دهد که در مقایسه با همسالان خود که حرفه دانشگاهی خود را به عنوان دانشجوی سال اول شروع کرده‌اند، دانشجویان انتقالی دانشگاهی معمولاً مسیرهای تحصیلی متمرکزتری دارند (Aulck & West, 2017).

آموزش و پرورش فردی
کالج‌های اجتماعی معمولاً دارای اندازه کلاس‌های کوچک‌تر هستند که با نمرات بهتر دانش‌آموز مرتبط است (Kokkelenberg و همکاران، ۲۰۰۸). دانش‌آموزان در کالج‌های محلی می‌توانند تجربیات آکادمیک شخصی تری نسبت به سخنرانی‌های برگزار شده در سالن، که به صدها دانشجو در یک زمان ارائه می‌شود، داشته باشند، همانطور که در بسیاری از دانشگاه‌های چهار ساله ارائه می‌شود.

ثبت نام در یک کالج محلی سریع و آسان است و به افرادی در هر سنی که می خواهند به دانشگاه بازگردند، اولین قدم قابل دسترسی را می دهد. علاوه بر این، دانش آموزان دبیرستانی می توانند از طریق برنامه هایی مانند ثبت نام دوگانه شروع به شرکت در کلاس های کالج در این موسسات کنند.

همچنین برنامه‌های دبیرستان کالج راهنمایی وجود دارد که دبیرستان‌های جداگانه‌ای در پردیس‌های کالج محلی هستند و شامل روزهایی است که نیمی از کلاس‌های دبیرستان و نیمی از دوره‌های کالج در طول سال راهنمایی شروع می‌شوند.

علاوه بر این، کالج‌های اجتماعی کلاس‌هایی را در زمان‌های انعطاف‌پذیر ارائه می‌کنند و به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا کلاس‌های خود را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند. اینها شامل کلاس هایی است که به صورت پاره وقت، کوتاه مدت (نیم یا یک چهارم ترم معمولی)، عصرها، آنلاین و ترکیبی ارائه می شوند و حضور همزمان در کالج را برای دانشجویانی که کار می کنند آسان می کند.

معایب
حضور در کالج محلی با اشکالاتی همراه است، از جمله ناتوانی در انجام تحقیقات به مدت چهار سال به عنوان دانشجو در دانشگاه، تعداد کمی از گزینه های مسکن در محوطه دانشگاه، کمبود ورزش های رقابتی، امکانات قدیمی تر، منابع آموزشی کمتر، و فرصت های شبکه کمتر در مقایسه با در دسترس بودن در بسیاری از مدارس چهار ساله. علاوه بر این، گردهمایی‌های اجتماعی، رویدادها و تعاملات معمولاً در پردیس‌های دانشگاهی کم‌تر است.

با این حال، بیشتر تجربیات کالج به پیگیری دانشجو بستگی دارد، و من معتقدم که برای بسیاری از دانشجویان، مزایای کالج اجتماعی بسیار بیشتر از معایب آن است.

بردن
کالج های اجتماعی از طریق مقرون به صرفه بودن، حمایت مالی و انتقال یا فرصت های شغلی، دسترسی تحصیلی را افزایش می دهند. این موسسات محیطی مقرون به صرفه و حمایتی را برای بلوغ دانش آموزان و دستیابی به اهداف تحصیلی خود فراهم می کنند

مک لنکستر مدرک کارشناسی خود را در علوم اعصاب شناختی و رفتاری در UC-San Diego دریافت کرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار