۲.۲۲ گل در هر بازی، آمار خیره کننده شاگردان ساپینتو

استقلال در دور برگشت لیگ برتر تهاجمی ترین تیم لیگ برتر است و هیچ یک از بازی های این تیم در دور برگشت با نتیجه مساوی به پایان نرسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر و به نقل از ورزش۳، شب گذشته استقلال در نهمین بازی دور برگشت در استادیوم آزادی پذیرای تیم ذوب آهن بود و در نهایت با گل های مهدی قایدی و کوین یامگا از روی نقطه پنالتی حریف سختکوش خود را شکست داد و شمار گل های خود را در دور برگشت به عدد ۲۰ رساند. این یعنی ۲.۲۲ گل در هر بازی که یک عملکرد فوق العاده در بازی های لیگ برتر به حساب می آید.

۷ پیروزی، یک تساوی و یک شکست حاصل کار آبی ها در دور برگشت بازی ها بوده است. استقلال اینروزها نه به سبب حضور در جمع مدعیان قهرمانی بلکه به دلیل سبک بازی و موقعیت های زیای که در جریان بازی خلق می کند، مورد تحسین است و جالب اینکه شاید جز معدود تیم هایی باشد که در تعطیلات زمستانی بازیکن از دست داد اما بازیکن به ترکیب اضافه نکرد! از همه مهمتر در جمع مدعیان قهرمانی تنها تیمی است که با مشکل مالی مواجه است و در این روزهای حساس حتی پول ندارد که پاداش پیروزی ها را پرداخت کند!

ریکاردو ساپینتو در تعطیلات زمستانی زمانی که تیمش ۸ امتیاز از صدرنشین که پرسپولیس بود، عقب افتاد، به هواداران وعده داد که مشکلات تیمش در بخش گلزنی را حل خواهد کرد که این چنین هم شد. حالا تیمش تهاجمی ترین تیم دور برگشت است و از سویی اختلافش با صدر به ۳ امتیاز کاهش پیدا کرده است. تیم او در دور رفت ۱۵ گل در ۱۵ بازی زده بود و معدل گلش در هر بازی یک گل بود اما در دور برگشت و در ۹ بازی ۲۰ گل زده و معدل گل زده این تیم در هر بازی همان طور که اشاره شد، بیش از ۲ گل در هر بازی است.

این سبک از بازی و هم چنین خویشتن داری در برابر مشکلات مالی تیم، ریکاردو ساپینتو را به مربی محبوب آبی ها تبدیل کرده است. مربی ای که هم بازیکنان دوستش دارند و هم تماشاگران و در روزهایی که حذف استقلال از آسیا قطعی شده است، او به همراه بازیکنانش مجدانه تلاش می کنند با تکرار قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در جام حذفی هدیه های خوبی به تماشاگران بر خلاف باشگاه بدهند.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.