۲ یوزپلنگ در وسط راه ایمپالای بیچاره را شکار کردند+ فیلم

2 یوزپلنگ (راین و توله‌اش) در منطقه حفاظت شده بازی Pilanesberg درست در مقابل یک وسیله نقلیه پر از گردشگر یک ایمپالا را تعقیب کردند و آن را گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، ۲ یوزپلنگ در وسط راه ایمپالای بیچاره را شکار کردند. ۲ یوزپلنگ (راین و توله‌اش) در منطقه حفاظت شده بازی Pilanesberg درست در مقابل یک وسیله نقلیه پر از گردشگر یک ایمپالا را تعقیب کردند و آن را گرفتند.

 

 

راهنمای میدانی Cole van Rooyen در اقامتگاه خصوصی Lush در پارک ملی Pilanesberg توانست کل شکار یوزپلنگ را با سرعت کامل ثبت کند. کول تجربه و فیلم خود را به اشتراک می گذارد.

او گفت: « ما حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شاهد گله ایمپالا بودیم و می دانستیم که یوزپلنگی به نام راین با دو توله اش در آن منطقه است. ناگهان ایمپالا شروع به فرار کرد و از کنار وسیله نقلیه ما عبور کرد و وارد بوته شد. ما فکر می کردیم که اکشن از عکس دوربین ما خارج شده است، اما اشتباه کردیم.

ایمپالاها برای زنده ماندن در آفریقا در میان گربه‌های بزرگ سازگار شده‌اند. آنها سرعت و چابکی باورنکردنی دارند و می توانند تا ۶۰ مایل در ساعت بدوند. آنها همچنین دارای حواس قوی هستند و می توانند شکارچیان را از راه دور تشخیص دهند و خطر را با زنگ خطر به گله خود منتقل کنند.

باران یک یوزپلنگ معروف در پارک ملی Pilanesberg او یکی از ۹ یوزپلنگ موجود در پارک است. ااین حیوان یک یوزپلنگ مسن است و پنج توله در پارک داشته است. برای یک یوزپلنگ یک دستاورد کاملاً عالی است. باران نقش مهمی در کمک به حفظ جمعیت یوزپلنگ در معرض خطر انقراض در پارک داشته است.

«باران جهت خود را تغییر داد و یک ایمپالا جوان را درست از سمت راست خودروی ما تعقیب کرد. فقط چند اینچ از ما عبور می کند. او روی ایمپالا هجوم آورد و آن را خفه کرد و یک وعده غذایی بسیار مورد نیاز برای خود و توله هایش فراهم کرد.

یوزپلنگ ها به دلیل سرعت، چابکی و توانایی های شکار باورنکردنی خود شناخته می شوند. آنها قادرند تنها در چند ثانیه از ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت شتاب بگیرند. این باعث می شود آنها سریع ترین حیوانات زمینی در جهان شناخته شوند. این حیوانات بدنه‌ای باریک و عضلانی دارند که برای دوی سرعت و چرخش‌های سریع طراحی شده‌اند. دم بلند آنها به حفظ تعادل در حین دویدن کمک می کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.