بدون تماشاگر، 10 نفره و بدون ترابی؛

پرسپولیس ۰- النصر ۲: از جایی خوردیم که فکرش نمی ‌کردیم!

سرخ پوشان نتوانستند در جدال با ستاره‌های النصر موفق کار کنند و با دو گل شکست خوردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،تیم فوتبال پرسپولیس ایران پس از کسب سه گانه قهرمانی در فصل گذشته و کسب ۱۰ امتیاز و صدرنشینی در پایان هفته چهارم لیگ برتر، با شرایط خوبی به استقبال نخستین بازی آسیایی آمده و امیدوار است اکنون که در ورزشگاه آزادی و بدون حضور تماشاگرانش به مصاف النصر عربستان رفته، به پیروزی دست پیدا کند، اما در آن سمت سعودی‌ها نیز با حضور فوق ستاره‌های خود ازجمله کریستیانو رونالدو، سادیو مانه و … به دنبال اولین برد در لیگ قهرمانان و نمایش در قامت مدعی قهرمانی این مسابقات هستند.


گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های پرسپولیس و النصر را در همین صفحه از “اندیشه معاصر” دنبال کنید:

هفته اول لیگ قهرمانان آسیا- گروه E / سه‌شنبه: ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ؛ ساعت ۲۱:۳۰ / استادیوم: آزادی تهران
داور: ایلگیز تاتناشف (ازبکستان)/ کمک‌ها: آندری تسپنکوف و تیمور گینیولین؛ داور چهارم: آکرول رسیلایف /ناظر داوری: چوول کوان جانگ (کره جنوبی) / نماینده مسابقه: کومار سنجی (هند)

داوران VAR : پادوم سیول کورن(تایلند)، فردوس نورسافاروف(ازبکستان) و اینوکویچی تاکاکی(ژاپن)


پرسپولیس ایران
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی، مسعود ریگی، میلاد سرلک، سعید صادقی، مهدی ترابی، وحید امیری و محمد عمری
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

النصر عربستان
نواف العقیدی، عبدالله العمری، آیمریک لاپورت، سلطان الغنام، محمد قاسم، عبدالله الخیبری، مارسلو بروزوویچ، اوتاویو، سادیو مانه و کریستیانو رونالدو
سرمربی: لوئیز کاسترو


کارت زرد:
دقیقه۱۸: میلاد سرلک

دقیقه۲+۴۵: مارسلو بروزوویچ

دقیقه۵۵: مسعود ریگی

اخراج:
دقیقه۵۲: میلاد سرلک (۵۲) از پرسپولیس


شرح گل:
پرسپولیس صفر – النصر یک (دقیقه ۶۲: گل به خودی دانیال اسماعیلی‌فر): مارسلو بروزوویچ پس از یک- دو با کریستیانو رونالدو از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس نفوذ کرد که پاس در عرض او و شوت بی‌دقت عبدالرحمن غریب به شکل عجیبی به پای علی نعمتی و در ادامه دانیال اسماعیلی‌فر برخورد کرد و تبدیل به گل شد.

پرسپولیس صفر – النصر ۲ (دقیقه ۷۲: حسین قاسم): عبدالرحمن غریب در سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و به بهترین شکل حسین قاسم را راه انداخت تا مدافع چپ پیشتاخته النصر با شوت استثنایی به طاق دروازه بیرانوند گل دوم تیمش را بزند.


لحظات حساس:
دقیقه ۱۰: پاس تماشایی آیمریک لاپورت از میانه زمین خودی به سمت راست زمین و ارسال سلطان الغنام نزدیک بود اولین گل النصر را به همراه داشته باشد که توپ پس از برخورد با نوک پای مانه به شکل خطرناکی از مقابل رونالدو و از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳: پاس در عمق وحید امیری را شهاب زاهدی نتوانست استفاده کند تا توپ توسط نواف العقیدی جمع شود.

دقیقه ۲۰: ارسال سادیو مانه از سمت راست زمین را پورعلی‌گنجی به شکل ناقص برگشت داد که همین توپ را سلطان الغنام با ضربه سر به رونالدو رساند که ضربه سر بی‌دقت کریس به راحتی در دستان بیرانوند جای گرفت.
دقیقه ۲۴: توپ برگشتی از ارسال سادیو مانه در سمت راست به سلطان الغنام رسید که سرتوپ چشم‌نواز و شوت پای چپ و دیدنی او پس از برخورد به علی نعمتی و واکنش بیرانوند به کرنر رفت.

دقیقه ۲۹: حرکت خطرناک بروزوویچ در محوطه جریمه پرسپولیس در نهایت با دخالت کنعانی به کرنر زده شد.

دقیقه ۳۵: بهترین فرصت گلزنی پرسپولیس را شهاب زاهدی هدر داد و در حالی که پرتاب اوت سریع برای نماینده ایران موقعیت گل به وجود آورده بود، پاس در عرض این مهاجم از زاویه بسته ثمری نداشت و عرض زمین را طی کرد.
دقیقه ۳۶: ارسال کوتاه سلطان الغنام از پشت محوطه جریمه با عبور از کنعانی به کریس رونالدو رسید که پاس او با سینه را اوتاویو تبدیل به گل کرد، اما آفساید ستاره پرتغالی گرفته شده بود.

دقیقه ۴۱: بروزوویچ با حرکت پا به توپ عالی از زمین خودی تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس پیش رفت که پاس رو به جلوی او برای سادیو مانه و در ادامه پاس در عمق این بازیکن به مقابل تیرک دوم را رونالدو نتوانست در موقعیت عالی تبدیل به گل کند.
دقیقه ۱+۴۵: پاس چیپ اوتاویو به پشت مدافعان پرسپولیس می‌توانست النصر را به گل النصر برساند که رونالدو بازهم نتوانست در جدال تن به تن با اسماعیلی‌فر گلزنی کند و این بار روی زمین افتاد و اعتقاد به پنالتی داشت، اما داور ازبک بازی را دنبال کرد.

دقیقه ۵۰: حمله خطرناک النصر از سمت راست زمین و ارسال توپ به محوطه جریمه را اوتاویو با ضربه پشت سر به عبدالرحمن غریب تحویل داد که شوت بی‌دقت او پس از اصابت به اسماعیلی‌فر تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۵۲: میلاد سرلک که در نیمه اول یک اخطار به دلیل خطای هند و جلوگیری از حمله النصر گرفته بود، دومین کارت زرد را به دلیل لگد کردن پای کریستیانو رونالدو در میانه زمین دریافت کرد و از سوی داور ازبک اخراج شد.

دقیقه ۶۱: ضربه ایستگاهی در سمت چپ زمین با خطا روی علی نعمتی را سعید صادقی به پشت لاپورت فرستاد و می‌توانست منجر به گل اول پرسپولیس شود، اما ضربه سر شهاب زاهدی با فاصله زیاد از دروازه النصر به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: شوت پشت محوطه عبدالرحمن غریب را بیرانوند در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۷۸: نزدیک بود اوتاویو توپ ارسالی از سمت راست را تبدیل به گل کند که ضربه او بی دقت به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: بازیکنان النصر ضربه ایستگاهی را کوتاه کار کردند که شوت کریس رونالدو از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به پای مسعود ریگی به کرنر رفت.
دقیقه ۸۸: خالد الغنام از سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس نفوذی انجام داد که شوت محکم این بازیکن تعویضی را بیرانوند دفع کرد.

دقیقه ۸۹: یاسین سلمانی لحظاتی پس از ورود به زمین نفوذ خطرناکی به محوطه جریمه النصر داشت و با تکل لاپورت نقش بر زمین شد، اما تانتاشف پس از مشورت با کمک‌های ویدئویی خود در این صحنه پنالتی تشخیص نداد و البته آفساید را قبل از این صحنه گرفته بود.


حواشی:
 ترکیب پرسپولیس در این دیدار نسبت به آخرین مسابقه‌اش در لیگ برتر مقابل فولاد هیچ تغییری نداشته و سروش رفیعی و شهاب زاهدی دوباره روی نیمکت دیده می‌شوند.
 النصر عربستان نام الکس تلس و اندرسون تالیسکا را در جمع ۵ بازیکن خارجی خود برای این دیدار قرار نداد، اما این دو بازیکن از جایگاه ویژه نظاره‌گر بازی هستند.
 ترکیب النصر نسبت به دیدار سه روز قبل در لیگ عربستان دو جابه‌جایی در خط دفاعی داشته است.
 کیفیت پایین چمن ورزشگاه آزادی کاملا مشهود و مورد گلایه بازیکنان دو تیم ازجمله کریس رونالدو است.
 در شرایطی که بنابر حکم انضباطی تماشاگران پرسپولیس اجازه حضور در این مسابقه را به دست نیاوردند، هواداران این تیم با پرچم‌های بزرگ سکوهای خالی از تماشاگر را پوشانده‌اند.
 خبرنگاران و عکاسان پرشماری در ورزشگاه آزادی برای پوشش رسانه‌ای این دیدار حساس حضور دارند.
 امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی و جمعی از کمک‌های او دیدار پرسپولیس و النصر را از نزدیک می‌بینند.
 علی پروین و برخی دیگر از اسطوره‌ها و پیشکسوتان پرسپولیس در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند.
پَهن شدن یک بنر بزرگ روی سکوهای بالا با لوگوی باشگاه کاشیما آنتلرز ژاپن (حریف پرسپولیس در فینال ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا) موجب تعجب حاضرین در ورزشگاه شده است.در دقیقه ۴ مهدی ترابی به دلیل وضعیت نامطلوب زمین چمن در زمان حمل توپ روی زمین افتاد و دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پای راست شد تا بازی به وقفه بیفتد.
مهدی ترابی که لحظاتی قبل دچار آسیب دیدگی شده بود، در دقیقه ۷ توپ را به بیرون زد و اعلام کرد نمی‌تواند به بازی ادامه بدهد و با برانکارد به بیرون از زمین رفت تا شهاب زاهدی به جای او به ترکیب سرخ پوشان اضافه شود.

رونالدو پس از هدر دادن موقعیت عالی النصر در دقیقه ۲۰ پای خود را از شدت عصبانیت به تیرک دروازه پرسپولیس کوبید.

 ستاره پرتغالی النصر در دقیقه ۲۲ نیز پس از پاس به عقب بی‌دقت در میانه زمین عصبانی شد.

در دقیقه ۳۳ عدم اعلام خطا روی سادیو مانه با اعتراض شدید سرمربی و نیمکت‌نشینان النصر مواجه شد.

در دقیقه ۳۸ پس از پاس چیپ اوتاویو، کنعانی‌زادگان به پشت پای رونالدو ضربه شدیدی زد که داور در این صحنه خطا تشخیص نداد، اما هر دو بازیکن به دلیل مصدومیت برای لحظاتی بیرون رفتند و دوباره به زمین برگشتند

کنعانی در زمان بیرون رفتن همراه با رونالدو به دلیل مصدومیت، مدام با ستاره پرتغالی صحبت می‌کرد.

بیرانوند به دلیل اتلاف وقت‌های پیاپی در زمان شروع مجدد بازی، در دقیقه ۴۲ با تذکر جدی داور ازبک مواجه شد.

 در دقیقه ۴+۹۰ وحید امیری به دلیل گرفتگی عضله در زمان کورس با نواف بوشل اعلام کرد نمی‌تواند به بازی ادامه بدهد و با توجه به پایان تعویض‌های پرسپولیس، سرخ پوشان لحظات پایانی را ۹ نفره ادامه دادند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.