۴۸ ساعت تا پایان مهلت ۱۰ روزه AFC/ تایید میزبانی منامه یا کشور بی‌طرف؟ 

مهلت ده روزه دادگاه بین المللی ورزش به کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور ارایه دفاعیات در خصوص میزبانی منامه رو به پایان است. خبرورزشی – دادگاه بین المللی ورزش بعد از دریافت شکایت فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر اعطای میزبانی بازی‌های باقی مانده انتخابی جام جهانی در گروه C به منامه […]

مهلت ده روزه دادگاه بین المللی ورزش به کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور ارایه دفاعیات در خصوص میزبانی منامه رو به پایان است.

۴۸ ساعت تا پایان مهلت ۱۰ روزه AFC/ تایید میزبانی منامه یا کشور بی‌طرف؟ 

خبرورزشی – دادگاه بین المللی ورزش بعد از دریافت شکایت فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر اعطای میزبانی بازی‌های باقی مانده انتخابی جام جهانی در گروه C به منامه اعلام کرد قادر به رسیدگی فوری به این پرونده با یک داور نیست و سه داور برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرد و توامان به کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت ده روزه داد که دفاعیات خود را در این خصوص اعلام کرد که این مهلت تا ۴۸ ساعت دیگر به پایان می‌رسد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به محرمانه بودن پرونده در سایت خبری خود اشاره به ارایه دفاعیات و هم چنین چگونگی ارایه دفاعیات نکرده است اما به نظر می‌رسد یکی از موارد مورد اشاره کنفدراسیون فوتبال آسیا رای اعضای هیات رییسه خواهد بود که اگر این ادله برای دادگاه بین المللی ورزش قانع کننده باشد میزبانی منامه به قوت خود باقی خواهد ماند. تصمیمات کلان در کنفدراسیون فوتبال آسیا با خرد جمعی یا همان رای گیری صورت می‌گیرد، همان طور که در فدراسیون فوتبال ایران هم تصمیمات مهم توسط ۹ عضو هیات رییسه گرفته می‌شود بدین صورت که تصمیمات به رای گذاشته می‌شود و اکثریت آراء مشخص خواهد کرد طرح ارایه شده مصوب خواهد شد یا خیر.

فدراسیون فوتبال ایران در شکایت خود به این موضوع اشاره کرده که در بازی‌های دور برگشت باید در سه مسابقه میزبان می‌بوده که اکنون باید در خانه یکی از رقبای اصلی خود به میدان برود و اشاره به این موضوع کرده در روزهایی که فوتبال در همه کشورها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگر در حال پیگیری است بازی‌های انتخابی جام جهانی در آسیا هم با این همه تاخیر ایجاد شده باید طبق روال گذشته برگزار می‌شده است. نکته ای که فدراسیون فوتبال عراق بدان اشاره کرد. البته این کاتانچ بود که در این باره مصاحبه کرد و گفت از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا متعجب شده است و وقتی این همه تاخیر در برگزاری بازی‌ها ایجاد شده حالا بازی‌ها باید طبق روال گذشته برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

  • عکس| اتفاقی تلخ در لیگ قهرمانان آسیا/ بازیکن شارجه تا یک قدمی‌ مرگ رفت

بحرین و ایران از بین تیم‌های حاضر در گروه C تنها کشورهایی بودند که بعد از اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا برای میزبانی بازی‌های باقی مانده گروه اعلام آمادگی کردند ودر نهایت بحرین به عنوان میزبان بازی‌ها انتخاب شد. بحرین قرار بود در اسفند ماه جام ملت‌های نوجوانان آسیا را با حضور ۱۶ تیم از جمله ایران میزبانی کند که با توجه به لغو مسابقات جام جهانی در این رده سنی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد این بازی‌ها را برگزار نخواهد کرد.

پیش بینی رای نهایی پرونده بسیار سخت است و در خوش بینانه ترین حالت به نظر می‌رسد دادگاه بین المللی ورزش رای به برگزاری بازی‌ها در یک کشور بیطرف دهد تا بحرین از این تصمیم منتفع نشود؛ بدون شک ادله اصلی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری بازی‌ها به صورت متمرکز کرونا و حفظ سلامت تیم‌های شرکت کننده است که بدون شک برای دادگاه بین المللی ورزش قانع کننده خواهد بود که موجب کاهش مسافرت‌ها و پایین آمدن ریسک ابتلای تیم‌های شرکت کننده به کرونا خواهد شد. با پایان مهلت ده روزه دادگاه بین المللی ورزش به کنفدراسیون فوتبال آسیا رای مربوط به این پرونده انشاء و اطلاع رسانی خواهد شد. فدراسیون فوتبال همه هزینه‌های رسیدگی به این پرونده را متقبل شده تا همه ی تلاش‌های خود را برای احقاق حق انجام داده باشد. باید به این نکته هم اشاره کرد هم اکنون برنامه‌ریزی‌های فدراسیون فوتبال برای تیم ملی بر اساس برگزاری بازی‌ها در بحرین است.

خبر ورزشی