۲ هزار نفر متقاضی عضویت در هیئت مدیره شرکتهای استانی سهام عدالت

مهلت ثبت نام کاندیداتوری هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، شنبه به پایان رسید و به گفته مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس بیش از دو هزار نفر برای این منظور متقاضی شده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، پس از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه سال گذشته، مشمولان این […]

۲ هزار نفر متقاضی عضویت در هیئت مدیره شرکتهای استانی سهام عدالت

مهلت ثبت نام کاندیداتوری هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، شنبه به پایان رسید و به گفته مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس بیش از دو هزار نفر برای این منظور متقاضی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، پس از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه سال گذشته، مشمولان این سهام بین انتخاب روش مستقیم و روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام خود حق انتخاب داشتند و از میان ۴۹ میلیون نفر سهام دارد، ۳۰ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کرده و سهام دار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شدند.

شرکت‌هایی که اکنون ارزش دارایی آنها که درواقع همان سرمایه مشمولان است، بین سه تا بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده و افزایش یا کاهش این دارایی به عملکرد اعضای هیئت مدیره آنها وابسته است. اعضایی که قرار است اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه توسط مشمولان انتخاب شوند.

در این راستا، سازمان بورس و اوراق بهادار از همه افرادی که متقاضی کاندیدا شدن برای اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها هستند دعوت کرده بود تا نسبت به ثبت نام و بارگزاری مدارک خود در سامانه ستان اقدام کنند و این افراد تا شنبه هفته جاری مهلت داشتند اطلاعات خود را در سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir ثبت کنند.

در این راستا، میثم فدایی، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، از ثبت نام بیش از دو هزار نفر برای کاندیداتوری اعضای هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خبر داد و افزود: تعداد متقاضیان در همه استان‌ها به حد نصب رسیده است و روند بررسی صلاحیت این افراد ادامه دارد.

وی ادامه داد: تعداد متقاضیان زیاد است و باید صلاحیت عمومی و حرفه‌ای و تخصصی آنها بررسی شود. صلاحیت عمومی توسط بخش حراست سازمان بورس و صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی توسط بخش نظارت بر نهادهای مالی بررسی می‌شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برگزاری نخستین مجمع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در ۱۸ اردیبهشت ماه، گفت: اسامی افرادی که در هر استان تأیید صلاحیت شده‌اند، از چند روز قبل از برگزاری مجمع آن استان در اختیار مدیران کل اقتصاد و دارایی استان قرار می‌گیرد و آنها به مردم اعلام می‌کنند. همچنین اطلاعات افراد تأیید صلاحیت شده در سامانه «دیما» قرار خواهد گرفت تا مشمولان بتوانند از سوابق این افراد آگاه شوند.

مهر