یک سال رقابت در لیگ برتر با ۹۰ میلیارد کسری بودجه

مدیرعامل صنعت نفت معتقد است این تیم در فصل جدید شگفتی‌ساز خواهد بود و نتایج قابل قبولی کسب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از ورزش۳، صنعت نفت آبادان که فصل گذشته به شکلی معجزه‌آسا موفق شد خود در در بین تیم‌های لیگ برتری حفظ کند، به همکاری خود با عبدالله ویسی ادامه داد تا با شرایط بهتری نسبت به فصل‌های گذشته وارد رقابت‌های لیگ برتر شود. محمدحسین رحمانی، مدیرعامل باشگاه صنعت نفت، امروز در گفتگویی با خبرنگار ما در خصوص شرایط این تیم صحبت کرده است که در ادامه می‌خوانید:

* معجزه را به چشم دیدیم
ما به شکل معجزه آسایی در لیگ ماندیم و قطعا چندین موضوع در این اتفاق موثر بود، از جمله تصمیمات خوب مدیریت در انتخاب چهارمین سرمربی که باعث شد برای اولین بار تیم با چهار سرمربی در لیگ برتر بماند و تبدیل به یک استثنا شود؛ این تصمیم شجاعانه مربوط به هیئت مدیره قبلی بود که با تمام سختی‌ها پای کار ماندن و چهارمین حکم سرمربیگری را به آقای ویسی دادند. خدا را شکر حمایت‌های مدیریت و مسئولین شهر در آن ۸ بازی آخر، حمایت بی حد و حساب هواداران که مالک اصلی باشگاه هستند و همچنین خرد جمعی کار باعث شد که تیم ما آن امتیازهای از دست رفته را جمع کند.

* ویسی نمک گیر شد و ماند
بعد از بقای تیم، تصمیم به استعفا کلی اعضای هیئت مدیره گرفته شد و من تقریبا از اسفند ماه با هیئت مدیره همکاری داشتم و جزئی از این مجموعه بودم و استعفا دادم اما باز هم پیشنهاد ادامه حضور من در هیئت مدیره داده شد و در نهایت هیئت مدیره جدید، مجمع جدید و دوستان لطف داشتند و بنده را به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه نفت معرفی کردند. با توجه به درخواست هواداران و همچنین زحماتی که آقای ویسی کشیده بود، تصمیم به ادامه همکاری با آقای ویسی گرفتین و ایشان هم با وجود پیشنهاد زیادی که داشتند، به خاطر تیم و علاقه‌ای که از مردم دیده بودند، نمک گیر شدند و ماندند.

* با مشکل تزریق بودجه مواجه هستیم
من از آقای ویسی ممنونم که ماند و کار را برای ما راحت‌تر کرد؛ ماندن ایشان و کادرش یک قدم رو به جلو برای ما بود ضمن اینکه آقای ویسی ۸ بازی سخت را در کنار تیم گذرانده بودند و آشنایی کافی با بازیکنان داشت. ایشان خیلی سریع یک لیست بازیکن به ما دادند و خروجی‌ها و ورودی ها تیم را هم به ما اعلام کردند اما آن چیزی که یک مقداری دست و بال ما را در نقل و انتقالات بست این بود که ما نقدینگی نداشتیم. طبیعتا هر بازیکنی که در این بازار می آمد، یک مقداری از مبلغ قرارداد خود را هم به صورت نقد می‌گرفت ولی متاسفانه ما با مشکلات تزریق بودجه مواجه هستیم.

* با مبلغ ۵۰۰ میلیونی هم نتوانستیم اسپانسر بگیریم
با توجه به اینکه فصل پیش مبلغی حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیارد هزینه شده بود، ما برای این فصل بودجه باشگاه را با افزایش ۲۰ درصدی روی ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد تخمین می‌زنیم و به سازمان لیگ هم اعلام شده بودجه تخمینی ما بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد است اما معلوم نیست که چقدر از این بودجه محقق بشود. البته تقریبا از دو اسپانسر اصلی ما چیزی در حدود ۵۵ میلیارد قطعا تامین خواهد شد و برای مابقی این مبلغ باید رایزنی بکنیم و با کمک‌های نماینده‌های محترم مجلس، امضای تفاهم‌نامه‌ها و یا از شورای تامین استان و شهرستان آن را به دست بیاوریم. ما به دنبال اسپانسرهای مختلف رفتیم اما متاسفانه اسپانسری وجود ندارد که از ما را حمایت کند. ما بعضا می‌شنویم که در لیگ یک، یک تیم بابت هر بازی ۵ میلیارد از اسپانسر می‌گیرد اما ما حتی با رقم‌های ۵۰۰ میلیون برای هر بازی هم نتوانستیم اسپانسر بگیریم.

* فقط ۱۴ میلیارد به ما تزریق شده است
طبیعتا شما وقتی پول نقد و بودجه ندارید، نمی‌توانید به یک بازار نامتعادل بروید. متاسفانه تا الان تنها بودجه‌ای که در فصل جاری به ما تزریق شده، ۱۴ میلیارد است که این اگر با باقی تیم‌ها مقایسه کنید می‌بینید که تا چه حد مضیقه هستیم. این مباحث مالی باعث شده ما در حد و اندازه خودمان گام برداریم و تیم‌مان را در حد آن مبالغ تخمینی تیم ببیندیم اما با توجه به دارایی‌هایمان، مطمئن هستیم که این تیم می‌تواند در لیگ برتر موفق شود.

* نوسان داشتیم اما بهانه نمی‌گیریم
در شروع فصل، نوساناتی داشتیم و از طرفی محمدرضا عجمی پور تاثیرات منفی بسیار زیادی روی ما گذاشت و به سختی از این شوک بیرون آمدیم. زمانی که مقداری روی فرم آمدیم، یک ویروس در تیم افتاد و متاسفانه روز بازی با پیکان چهار بازیکن‌مان را از اردو خارج کردیم و در بازی با نساجی هم با محرومیت و مصدومیت برخی از مهره‌هایمان مواجه شدیم. با این حال با تمام وجودمان تلاش می‌کنیم دنبال بهانه گیری نیستیم. این تیم همیشه با این مشکلات مواجه بوده من هم با علم به شرایط، این مسئولیت را گردن گرفتم و تا آخر راه هم می‌روم. خوشحالیم که یک کادر فوق‌العاده قوی و مصمم و بازیکنانی خوب و بدون حاشیه داریم و تلاش می‌کنیم که آنها در آرامش کار خودشان را دنبال کنند. همچنین ما سه بازیکن عراقی جذب کردیم که هر سه این بازیکنان باکیفیت هستند.

* سهمیه نه، اما شگفتی‌ساز می‌شویم
من امیدوارم بتوانیم کنار تمام مشکلات مالی که داریم در نهایت موفق باشیم و مردم را شاد کنیم. قطعا تیمی نخواهیم بود که بتواند سهمیه بگیرد اما می‌توانیم شگفتی‌ساز باشیم و باعث خوشحالی مردم شویم. ما می‌توانیم تیم قابل احترامی باشیم و از پیش بازنده نباشیم. گله‌ای نداریم و فکر می‌کنم با توجه به توانی داریم، بتوانیم در پایان لیگ بیست و سوم تیم قابل احترامی باشیم

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.