۲۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

اقتصادی

یارانه معیشتی و کالابرگ خرداد چه تغییری کرد | خبر مهم وزیر رفاه برای یارانه بگیران

آخرین خبر از یارانه کالابرگی را در اندیشه معاصر بخوانید

یارانه معیشتی و کالابرگ خرداد چه تغییری کرد | خبر مهم وزیر رفاه برای یارانه بگیران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یارانه کمک معیشتی است و از مهمترین بخش هایی است که تمامی افراد به دنبال دریافت آن هستند چرا که هر ماه به حساب چند دهک اول جامعه واریز میشود. یارانه برای تمامی افراد نیست و برای دریافت آن شرایط هایی گذاشتند که به همان افراد پرداخت میشود. یارانه در زمان های مختلف به افراد متفاوت واریز میشود که در ادامه به آن پرداخته ایم برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره یارانه خرداد اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آخرین خبر از یارانه معیشتی و کالابرگ خرداد ۱۴۰۳

یارانه کالابرگ عنوان طرحی است که در قالب آن دولت حساب یارانه بگیران را برای خرید کالا شارژ می کند. استقبال مردم از طرح یارانه کالابرگ نشان می‌دهد که طرح فوق توانسته است بر معیشت مردم اثرگذار باشد. طرح کالابرگ به سه ماه از بهمن تا فروردین اجرا شد. مرحله اول یارانه کالابرگ در ۱۷ بهمن ماه به مناسبت فرارسیدن ۲۲ بهمن ماه شارژ شد. مرحله دوم یارانه کالابرگ در ۱۷ اسفند ماه همزمان با حلول ماه مبارک رمضان شارژ شد و مرحله سوم یارانه کالابرگ نیز فروردین ۱۴۰۳ انجام شد.

یارانه

یارانه

اجرای کالابرگ الکترونیکی در خرداد ماه ۱۴۰۳ کلید خورده است و با شرایطی که در اندیشه معاصر برایتان ذکر میکنیم، در قالب طرح فجرانه و احتمالا به اعتبار ۲۲۰ هزار تومان به هفت دهک اول درآمدی اختصاص پیدا می‌کند

علاوه بر شیوه جدید اجرای کالابرگ الکترونیکی خرداد ۱۴۰۳ به تمدید کالابرگ الکترونیک و همچنین استعلام کالابرگ پرداخته ایم. از آنجا که برخی افراد هیچ اطلاعی در مورد یارانه کالابرگ ندارند در ادامه به توضیحات جامع و کاملی در مورد کالابرگ الکترونیکی ( یارانه کالابرگ)ارائه می‌شود.

یارانه کالابرگ عنوان طرحی است که در قالب آن دولت حساب یارانه بگیران را برای خرید کالا شارژ می کند. استقبال مردم از طرح یارانه کالابرگ نشان می‌دهد که طرح فوق توانسته است بر معیشت مردم اثرگذار باشد. طرح یارانه کالابرگ به سه ماه از بهمن تا فروردین اجرا شد. مرحله اول یارانه کالابرگ در ۱۷ بهمن ماه به مناسبت فرارسیدن ۲۲ بهمن ماه شارژ شد. مرحله دوم یارانه کالابرگ در ۱۷ اسفند ماه همزمان با حلول ماه مبارک رمضان شارژ شد و مرحله سوم یارانه کالابرگ نیز فروردین ۱۴۰۳ انجام شد.

کالابرگ فجرانه از بهمن ماه ۱۴۰۲ کلید خورد و تا اردیبهشت امسال ادامه داشت. وزیر کار می‌گوید در حال بررسی این طرح هستند. آنطور که از کارشناسان این وزارتخانه جویا شدم قرار است یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی در قالب طرح کالابرگ الکترونیکی امسال هم ادامه پیدا کند، اما زمان اجرای آن مشخص نیست و احتمالا فرق چندانی با طرح قبلی ندارد./اقتصاد آنلاین

خبر مهم وزیر رفاه برای یارانه بگیران

مرتضوی، وزیر کار گفت: دولت مصمم است طرح کالابرگ را ادامه دهد و به‌دنبال منابع آن هستیم.
مرتضوی گفت: تقریبا نزدیک به ۶۰ میلیون نفر را به صورت ماهانه ترتیبی اتخاذ کردیم تا بتوانند از کالابرگ استفاده کنند. موفقیت بالای ۸۵ درصدی داشتیم. دنبال منابعش هستیم. دولت متعهد است که کالابرگ الکترونیکی را ادامه بدهد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده نزدیک به ۶۰ میلیون نفر ماهانه از کالابرگ استفاده می‌کنند.

سید صولت مرتضوی از ارائه کالابرگ به ۶۰ میلیون ایرانی خبر داد و گفت: دولت مصمم است این طرح را ادامه دهد.

، وی درباره اجرای طرح کالابرگ گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده نزدیک به ۶۰ میلیون نفر ماهانه از نعمت کالابرگ استفاده می‌کنند.

وی افزود: خوشبختانه موفقیت بالای ۸۵ درصدی در این طرح را شاهد هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما دنبال منابع تامین این طرح هستیم و دولت قصد دارد طرح کالابرگ الکترونیکی را ادامه دهد/عرشه

یارانه نقدی چه زمانی واریز می‌شود؟

واریز آن طبق برنامه‌ریزی جدید از روز بیست و پنجم هر ماه آغاز می‌شود. کمک معیشتی خردادماه ۱۴۰۳ برای خانوار دهک یک تا سه اگر قرار باشد به روال ماه‌های قبل به دست یارانه‌بگیران برسد، چهار روز دیگر یعنی جمعه همین هفته واریز پرداخت می‌شود.

قبلا بیستم هر ماه به حساب مشمولان پرداخت می‌شد، اما از بهمن ماه سال گذشته تغییراتی در روش پرداختش اعمال شد و از آن پس زمان واریز یارانه نقدی و معیشتی خانوار دهک‌های اول تا سوم به بیست و پنجم ماه موکول شد. مستمری مشمولان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور هم بیستم هر ماه پرداخت خواهد شد.

واریز آن دهک چهار تا ۹ برای روز سی‌ام هر ماه زمانبندی شده است و یارانه دارو و هزینه حمل‌و‌نقل ذخیره‌سازی سوخت بناست از ابتدای ماه واریز شود./فرارو

برای دهک های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای سایر دهک ها ۳۰۰ هزار تومان است.  در سال های گذشته ۴۵ هزار تومان بود که با یارانه معیشتی بنزین ادغام شد و در نهایت یارانه های ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومانی به مردم داده شد. در دو ماه اخیر همراه با آن یک یارانه مضاعف که مخصوص خرید کالا است نیز برای مشمولان واریز می شود.

اردیبهشت ۱۴۰۳ نیز مبلغ آن برای دهک های مختلف ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان بود که گروه اول خود را ۲۵ اردیبهشت و گروه دوم ۳۰ اردیبهشت دریافت کردند./عصر ایران

یارانه نقدی این دهک ها دو برابر شد

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماع در پاسخ درباره‌ی این موضوع بیان کرد این طرح در طول سه‌ماه کمترین مشکل را داشت و با موفقیت به سرانجام رسید.

هم‌چنین با تمامی۲۳۰ هزار فروشگاه مرتبط با این طرح تسویه حساب انجام شده و بدهی‌ای در این زمینه نداریم. تداوم این طرح نیازمند بررسی است که در حال انجام است و تاکنون تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.

با توجه به اعلام رضایت و آمادگی دولت برای اجرای مجدد این طرح و هم‌چنین استقبال بالای مردم از آن، این انتظار می‌رود که در آینده‌ای نه‌چندان دور احتمالاً شاهد اجرای چنین طرح و یا مشابه آن باشیم.

با توجه به چراغ سبز وزیر اقتصاد و وزیر تعاون به ادامه دار شدن طرح کالابرگ احتمال می رود که در خرداد ماه ین طرح ادامه پیدا کند. اما هنوز زمان دقیقی برای شارژ کالابرگ خرداد ماه ۱۴۰۳ مشخص نشده است.

اکثر قریب به اتفاق جامعه هدف از تخصیص کالابرگ الکترونیک استقبال کردند که این نشان دهنده اقدام موفق و خوب دولت است.

تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ هیأت وزیران در خصوص «استمرار اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سال ۱۴۰۳» طی نامه شماره ۲۴۶۲۹ در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ ابلاغ شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط