21:13 - 1403/04/03

اخبار اقتصادی

یارانه خردادماه دهک‌های چهارم تا نهم به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر واریز شد

ارانه کمک معیشتی مرحله ۱۶۰ مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۳ به حساب کلیه سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم در سراسر کشور امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه واریز شد

یارانه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از جارنیوز ارانه کمک معیشتی مرحله ۱۶۰ مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۳ به حساب کلیه سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم در سراسر کشور امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه واریز شد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

یارانه خردادماه دهک‌های چهارم تا نهم به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر واریز شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، از پرداخت ۳۲.۵ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و کمک معیشتی در خرداد ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

داود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی با اشاره به پرداخت یارانه‌ها، نوشت: ۳۲.۵ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و کمک معیشتی در مرحله ۱۶۰ (خرداد ماه) پرداخت شد.

وی افزود: ۳.۶ هزار میلیارد تومان برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۲.۱ هزار میلیارد تومان به خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی، ۱۱ هزار میلیارد تومان به ۱۰ میلیون خانوار دهک ۱ تا ۳ و ۱۵.۷۵ هزار میلیارد تومان به ۱۷.۵ میلیون خانوار دهک ۴ تا ۹ پرداخت شد.

یارانه خردادماه دهک‌های چهارم تا نهم به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر واریز شد.

ارانه کمک معیشتی مرحله ۱۶۰ مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۳ به حساب کلیه سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم در سراسر کشور امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه واریز شد.

یارانه مرحله ۱۶۰ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم کل کشور به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر واریز شده است.

علیرضا زاکانی در نخستین بخش از سخنان خود در دومین مناظره انتخاباتی با اشاره به یارانه طلایی برای مردم، گفت: یارانه خانوار در حوزه بنزین و گاز به درستی توزیع نمی شود. بسته رفاه داریم که توزیع عادلانه یارانه انرژی و ناظر به معیشت، اشتغال، سلامت و تفریح مردم است.

وی ادامه داد: این صحبت ها که می شود از موضوع جلسه خارج می شویم که به کار مردم نمی آید. یک یارانه طلایی تنظیم کردیم که ما به ازای مصرف انرژی خانوار کشور در بخش خانوار و نه تولید، انجام می شود.

دهک‌های

یارانه خردادماه دهک‌های چهارم تا نهم به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر واریز شد

زاکانی گفت: بنزین، گاز و برق را در نظر بگیرید؛ به هر خانواده سه نفره معادل اعتبار ۲۰ گرم طلا در سال یارانه داده می شود. یک خانوار پنج نفره ۱۱۰ میلیون در سال یارانه دارد و اعتباری به میزان طلا به آنها داده می شود که مصون از تورم است. در این زمینه اسباب صرفه جویی فراهم می شود و به میزان انتقال از سوخت های فسیلیِ بنزین به سمت سوخت های پاک می روند و سودشان بیشتر می شود.

زاکانی گفت: با این روش، برای همه عشایر و همه ملت ثروت ایجاد می شود. به میزان صرفه جویی، سود می کنند و در برق هم که صرفه جویی می شود و در خدمت تولید قرار می گیرد. لازم نیست برق کارخانه را قطع کنیم و به تولید آسیب بزنیم یارانه انرژی بخش تولید سرجای خود است و فقط ناظر به سه قلم بنزین، گاز و برق خانوار هستیم.

وی گفت: با این کار کل مردم ثروتمتمند می شوند و پاسخ بعدی ناظر به موضوع پرسش بعدی یعنی فقر مطلق ریشه کن می شود. ۱۰۰ درصد مردم بهره مند می شوند اگر کسی هم علاقه داشت که بیشتر مصرف کند ایراد ندارد از کسی که کمتر مصرف کند بگیرد و تنظیمگرش تولید است. عدالت در کشور جاری و ساری می شود. به ویژه زنان و دختران و کسانی که در خانه محوریت اساسی دارند.

وی گفت: همچنین از اول شروع دولت یک حساب انرژی برای همه مردم باز می شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : جارنیوز

مطالب مرتبط