۰۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

یارانه جدید فروردین ۱۴۰۳ چقدر است؟| مبلغ دقیق یارانه این ماه

بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها و برخی از یارانه بگیران شب گذشته یارانه ی دهک های اول تا سوم درآمدی به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان واریز شد و از ساعت ۲۴ همان شب برای یارانه بگیران قابل برداشت است.

تاریخ واریز یارانه‌ نقدی در سال 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها و برخی از یارانه بگیران شب گذشته یارانه ی دهک های اول تا سوم درآمدی به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان واریز شد و از ساعت ۲۴ همان شب برای یارانه بگیران قابل برداشت است.

همچنین یارانه ی دهک های چهارم تا نهم درآمدی هم روز پنجشنبه ی همین هفته یعنی ۳۰ ام فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه فروردین ۱۴۰۳ چقدر است؟
در بهمن ماه ۱۴۰۲ سازمان هدفمندی یارانه‌ها اطلاعیه ای صادر کرد که بر اساس آن زمان واریز یارانه نقدی دهک‌های یک تا سه را ۲۵ هر ماه و و سایر خانوارهای مشمول ( دهک های چهارم تا نهم) را سی ام هر ماه اعلام کرده بود.

از این رو پیرو اطلاعیه قبلی در مورد نحوه پرداخت یارانه کمک معیشتی و تغییرات در زمان پرداخت یارانه از ۲۰ هر ماه به ۲۵ (پرداخت دهک اول، دوم و سوم) و ۳۰ ماه (دهک چهارم تا نهم)، یارانه مرحله ۱۵۹ (یارانه فروردین ماه ۱۴۰۳) بر اساس دهک‌ بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم کل کشور واریز و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است.

از طرف دیگر هم در همان ماه با فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب، از ۱۷ بهمن‌ماه به مدت سه ماه مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک تحت عنوان «طرح فجرانه» اجرا شد؛ فاز جدیدی که «شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی آن از ۱۲۰ هزار تومان (اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مبلغ یارانه جدید برای هر نفر چقدر است؟
به این ترتیب یارانه ی دهک های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان به اضافه ی ۲۲۰ هزار تومان شده یعنی مبلغ ۶۶۰ هزار تومان به ازای هر نفر تعیین شده و در حساب سرپرستان خانوار شارژ شد و برای دهک های چهارم تا هفتم هم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به اضافه ی ۲۲۰ هزار تومان اعتبار کالابرگ در حساب افراد شارژ شد، البته به دهک های هشتم و نهم درآمدی کالابرگ تعلق نگرفته و همان یارانه ی ۳۰۰ هزار تومانی به حساب افراد مشمول واریز شد.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط