23:40 - 1403/04/16

یارانه تیر ماه کی واریز میشود| ۲ شرط دریافت یارانه تیر ماه

جزئیات دریافت وام یارانه تیر ماه را در اندیشه معاصر ببینید

نحوه ورود به سایت hemayat.mcls.gov.ir با کد ملی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یارانه تیر به حساب مشمولین واریز شد. در ذهن مردم در ارتباط با یارانه تیر سوالهایی اعم از تغییر آن زمان واریز آن و تغییر مقدار قیمتی آن  و… بوده است که در ادامه به تمامی آنها جواب داده ایم. با واریز یارانه تیر حال مردم کمی خوب شد. برای دریافت یارانه تیر به صورت نقدی دو شرط وجود دارد برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

زمان واریز یارانه تیرماه مشخص شد

یارانه نقدی تیرماه ۱۴۰۳ در تاریخ‌های ۲۵ و ۳۰ تیرماه واریز می‌شود. دهک‌های اول تا سوم در تاریخ ۲۵ تیر و دهک‌های چهارم تا نهم در تاریخ ۳۰ تیر یارانه خود را دریافت خواهند کرد.

میزان یارانه معین شده برای دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان است.

یارانه تیر

یارانه تیر

برای دریافت یارانه نقدی تیرماه ۱۴۰۳، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

– ثبت‌نام در سامانه یارانه‌ها: افرادی که در سال‌های گذشته برای دریافت یارانه ثبت‌نام کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند.

– به روز بودن اطلاعات: اطلاعات خانوار‌ها باید در سامانه یارانه‌ها به‌روز باشد. در صورت نیاز به اصلاح اطلاعات، باید به سامانه «hemayat.mcls.gov.ir» مراجعه کرده و تغییرات لازم را انجام دهند.

– عدم برخورداری از یارانه‌های دیگر: افراد دریافت‌کننده یارانه‌های نقدی دیگر یا مشمول طرح‌های حمایتی خاص از دولت، ممکن است در شمول یارانه نقدی تیرماه قرار نگیرند.

برخی اخبار حاکی از این است که ممکن است در آینده نزدیک، مبلغ یارانه نقدی افزایش یابد، اما برای تیرماه ۱۴۰۳، مبلغ فعلی پابرجاست./تابناک

۲ شرط دریافت یارانه تیرماه

بر اساس جدول سازمان هدفمندی یارانه‌ها با این عنوان «جدول زمان‌بندی پرداخت یارانه و مستمری‌ها»، دهک‌های اول تا سوم درآمدی که یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تومانی به دست‌شان می‌رسد، بیست و پنجم هر ماه باید منتظر دریافت یارانه خود باشند. یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول (دهک‌های چهارم تا نهم) که مبلغ یارانه آنها ۳۰۰ هزار تومانی است، سی‌ام هر ماه پرداخت می‌شود. طبق این جدول، مستمری کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور، بیستم هر ماه و یارانه دارو و هزینه حمل‌ونقل ذخیره‌سازی سوخت از ابتدای ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

مبلغ یارانه نقدی تیرماه چقدر است؟

یارانه نقدی تیرماه به روال ماه‌های قبل، برای سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر دهک‌هاست. ناگفته نماند که هجدهم هر ماه هم اعتبار ۱۲۰ هزار تومانی در قالب کالابرگ الکترونیکی به حساب سرپرستان خانوار شارژ می‌شود. از بهمن سال قبل تا اردیبشهت امسال هم یارانه تشویقی یا کالابرگ فجرانه به مشمولان پرداخت شد که اعتبار آن ۲۰۰ هزار تومان بود اما تا الان خبری از آن نشده است. هرچند مسئولان مربوطه می‌گویند این امر در حال پیگیری است، با اینحال احتمالاتی مطرح شده مبنی بر اینکه سرنوشت این طرح در دولت بعدی مشخص خواهد شد./تجارت نیوز

دهک بندی یارانه

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نموده یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس حاصل نمایند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند. جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری نمایند.

۱- اولین قدم وارد شدن به «سامانه حمایت» و انتخاب گزینه «ورود به سامانه حمایت» در پایین صفحه است تا به سامانه احراز هویت یکپارچه‌ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدایت شوید.

۲- با مشاهده کادر بالا، بعد از انتخاب گزینه‌ی کاربر «حقیقی»، کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنید.

۳- کد امنیتی نمایش داده‌شده را به‌دقت وارد کنید و روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک کنید.

۴- در قسمت ورود، باید شماره همراه، تاریخ تولد و کد پستی محل سکونت و سپس گزینه‌ی «ورود به سامانه» را انتخاب کنید. در این بخش همچنین ورود از طریق پنجره خدمات دولت هوشمند برای کاربران حقیقی و حقوقی در دسترس است.

۵- در پنجره‌ی بعدی، کد ارسال‌شده به شماره تماس سرپرست خانوار را وارد کنید و با کلیک روی گزینه‌ی ورود به سامانه، این مرحله را به اتمام برسانید. برای تغییر شماره تلفن و راه‌اندازی مجدد ورود گزینه‌های مورد نظر در این صفحه قرار گرفته است.

۶- در صورتی که این اولین ورود شما به سامانه حمایت باشد، پس از نوشتن کد تأیید، به بخش رمز عبور وارد خواهید شد. در این قسمت رمز عبوری برای خود تعیین کرده و همان را در کادر بعد تکرار کنید و سپس گزینه‌ی ورود به سامانه را بزنید.

در نهایت با طی کردن تمامی این مراحل به پروفایل کاربری خود در سامانه حمایت وارد می‌شوید. اینکه مشمول دریافت یارانه هستید یا نه درست در همین صفحه مشخص می‌شود و دهک رفاهی خانوار شما نیز همین‌جا مشخص شده است. بر اساس دهکی که در آن قرار گرفته‌اید در بخش پیام‌ها وضعیت شما نمایش داده می‌شود.

به گفته عسگریان مبنای تعلق اعتبار برای حمایت از خانوارهای محروم و کم درآمد است و مسئله بعدی این است که دولت می‌خواهد سبد غذایی موردنیاز خانوارها که در حال حاضر با ۴۸۰ هزار تومان در ماه تهیه می‌شود، برای سلامت خانوار حتما در اختیار آنها قرار بگیرد و بر این اساس این شرط را قرار داده است که اگر کسی به میزان ۸۰ درصد از یارانه ۴۰۰ هزار تومانی خود از ۱۱ قلم خریداری کرد، آنگاه ۲۰ درصد اعتبار مازاد یعنی ۸۰ هزار تومان برای آنها شارژ می‌شود.

وی افزود: برنامه دولت فعلا حمایت سبد غذایی در کالابرگ است، ممکن است در آینده از سبد سلامت مانند شوینده‌ها و پوشک و موارد بهداشتی هم حمایت کند، اما سبد کنونی کالابرگ ۱۰۰ درصد غذایی است.

به گفته عسگریان میزان استقبال از کالابرگ الکترونیکی نسبت به دوره قبل که فقط افراد کمیته امداد و بهزیستی بودند، ۳ برابر شده است و قبلاً تعداد افراد تحت پوشش ۸.۷ میلیون نفر بود، الان عدد به ۲۴ میلیون نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تراکنش‌های طرح کالابرگ الکترونیک روزانه به حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تراکنش رسیده و امیدواریم به عدد روزانه ۱۰۰ هزار تراکنش برسیم. ما می‌خواهیم رفتار مردم به سمت مصرف کالاهای اساسی خانوار تغییر کند.

به گفته معاون رفاه وزیر کار، در حال حاضر ۷۰ هزار فروشگاه در کشور شامل ۱۱ هزار از فروشگاه‌های زنجیره‌ای به طرح کالابرگ الکترونیکی متصل شده است./خبر آنلاین

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط