۱۳:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۵

اخبار اقتصادی

یارانه/آنچه عروس داماد ها باید راجع به یارانه طرح معیشتی بدانند!

زوج های تازه ازدواج کرده برای دریافت یارانه معیشتی می بایست پرونده خود را در پلیس ۱۰+، تکمیل کرده و اطلاعات خود را در سامانه مربوطه وارد کنند.

یارانه/آنچه عروس داماد ها باید راجب یارانه طرح معیشتی بدانند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،زوج های تازه ازدواج کرده برای دریافت یارانه معیشتی می بایست پرونده خود را در پلیس ۱۰+، تکمیل کرده و اطلاعات خود را در سامانه مربوطه وارد کنند.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

چگونگی اختصاص یارانه معیشتی به زوج های جوان موضوع مهمی بود..

که چندی پیش سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه هم به آن اشاره کرد. حسین میرزایی، درباره زوجینی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، گفت: «این افراد پس از تشکیل پرونده در پلیس ۱۰+، مراحل لازم را طی و سپس اطلاعات خود را با ذکر دلیل در سامانه‌ای که اعلام خواهیم کرد، وارد کنند تا مراحل لازم طی شود.»

یارانه/آنچه عروس داماد ها باید راجب یارانه طرح معیشتی بدانند!

یارانه/آنچه عروس داماد ها باید راجب یارانه طرح معیشتی بدانند!

وی همچنین ادامه داد: «این افراد اگر هنوز یارانه شان را از خانواده‌شان جدا نکرده باشند و یارانه شان وصل باشد که مشکلی وجود ندارد؛ اما اگر یارانه شان قطع شده باشد و یا قصد داشته باشند با حساب یارانه خود را تفکیک کنند باید به پلیس ۱۰+ مراجعه و پرونده تشکیل بدهند.»

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه، درباره مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده برای جاماندگان نیز گفت: «این مدت زمان برای سنجش شاخص‌ها بستگی به میزان درخواست‌ها دارد، اما همان طور که سخنگوی دولت اعلام کرد، افرادی که به هر دلیلی در حال حاضر در لیست مشمولان قرار نگرفته‌اند در صورت درخواست رسیدگی مجدد و تایید درخواست توسط وزارت رفاه مشمول بسته خواهند شد.»

میرزایی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی اعم از کارگران فصلی، دستفروشان، دختران مجرد و … تاکید کرد: «هر آن کس که دارای کد ملی باشد بنابر بررسی وسع مالی خانوارها چنانچه افراد در زمره سه دهک بالای درآمدی نباشند، می‌توانند مشمول این طرح قرار بگیرند و درخواست خود را برای دریافت این بسته حمایتی ارائه کند. دریافت بسته‌ها ابدا قشری نیست که بگوییم یک قشر مشمول هستند و قشر دیگر مشمول نیستند.»

طرح کالابرگ الکترونیک ادامه پیدا می کند

در حالی که این شائبه از سوی برخی از کارشناسان مطرح می‌شود که احتمالا اجرای طرح کالابرگ الکترونیک منتفی خواهد بود، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این باره اعلام کرد: «با اطلاع رسانی‌هایی که انجام گرفت طرح کالابرگ بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفت و ما شاهد استقبال بیشتر مردم از این طرح هستیم. تامین منابع کالابرگ به خوبی توسط دولت انجام گرفته است. در این مرحله که از بهمن ماه شروع و تا اردیبهشت ادامه دارد ،منابع به صورت کامل تامین شده است.»

وی همچنین درباره ادامه دار شدن طرح کالابرگ در بودجه سال ۱۴۰۳ افزود: «پیش بینی‌هایی کردیم که در مجلس درحال رسیدگی است. با توجه به کمکی که طرح کالابرگ به ۷ دهک اول می‌کند علاقمند هستیم که این طرح را ادامه دهیم.»

آخرین تغییرات درباره زمان واریز یارانه معیشتی

یارانه نقدی از سال گذشته برای دهک های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان بوده و این رقم دستخوش تغییر نشده است. در دو ماه اخیر همراه با یارانه نقدی یک یارانه مضاعف که مخصوص خرید کالا است نیز برای مشمولان واریز می شود.

پیرو اطلاعیه قبلی سازمان هدفمندی یارانه ها در مورد نحوه پرداخت یارانه کمک معیشتی و تغییرات در زمان پرداخت، یارانه دهک اول تا سوم ۲۵ هرماه و یارانه دهک چهارم تا نهم ۳۰ هرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر دهک‌ها به حساب آنان واریز خواهد شد. در اندیشه معاصر ببینید

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط