۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱

گوشت منجمد دولتی از امروز به چه نرخی در بازار عرضه می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، از آغاز توزیع گسترده گوشت منجمد به نرخ دولتی در کشور خبر داد و گفت: هر کیلو گوشت منجمد گوسفندی ۹۵ هزار و منجمد گوساله ۸۵ هزار تومان توزیع می شود. مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران تصریح ...

گوشت منجمد دولتی از امروز به چه نرخی در بازار عرضه می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، از آغاز توزیع گسترده گوشت منجمد به نرخ دولتی در کشور خبر داد و گفت: هر کیلو گوشت منجمد گوسفندی ۹۵ هزار و منجمد گوساله ۸۵ هزار تومان توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران تصریح کرد که از امروز توزیع گسترده گوشت منجمد در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رستوران‌ها آغاز شده و مردم می‌توانند با خیال راحت خریدار کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید نگاه مثبتی به استفاده از گوشت منجمد داشته باشند، گفت: این گوشت‌ها از دام‌های داخلی است که در دمای منفی ۴۰ درجه منجمد می‌شوند و همه و یروس و باکتری آنها از بین می‌رود. ضمن اینکه طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار و با یارانه‌ای که دولت پرداخت می‌کند، قیمت مناسبی برای آن تعیین شده است.

سالمی در پاسخ به اینکه دلیل افزایش قیمت گوشت در بازار چیست، گفت: افزایش قیمت گوشت فصلی است، زیرا دام‌ها در فصلی از سال زاد و ولد می‌کنند که ۹ ماه طول می‌کشد و اکنون به صورت مقطعی تولید کم شده است، اما شرکت‌ پشتیبانی امور دام در ماه‌های مهر و آبان که زمان فراوانی تولید است، گوشت خریداری و ذخیره‌سازی کرده و اکنون به بازار تزریق می‌کند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: از سوی دیگر اسفندماه زمان زاد و ولد دام‌ها است که تا دو ماه دیگر گوشت آنها به بازار وارد خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مفهوم آن این است که قیمت گوشت کاهش پیدا می‌ کند، گفت: بله، با ورود دام جدید به بازار و نیز تزریق گوشت ذخیره‌شده از انبار شرکت پشتیبانی امور دام قیمت افت خواهد کرد.

سالمی افزود:‌ اگر مردم اقبال خوبی به خرید گوشت منجمد داشته باشند، مشکلی از نظر عرضه گوشت در بازار وجود ندارد. برخی از مردم به دنبال گوشت گرم هستند اما آن را خودشان هفته‌ها در فریزر به صورت منجمد نگهداری می‌کنند در حالی که می‌توانند با قیمت مناسب‌تر و به صورت منجمدشده خریداری کنند.

وی همچنین گفت: برنامه داریم که گوشت‌های منجمد یک‌کیلویی به بازار عرضه کنیم و مشکلاتی که پیش از این مردم می‌گفتند وزن گوشت‌های منجمد بیشتر است برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار