گواهی کسر از حقوق بازنشستگان/ نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان/ نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان را در اندیشه معاصر بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، گواهی کسر از حقوق بازنشستگان/ نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان را در اندیشه معاصر بخوانید.  کسر از حقوق بازنشستگان/ نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگانگواهی کسر از حقوق بازنشستگان فرهنگی و جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

سامانه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، در بازنشسته تامین اجتماعی، کشوری، لشکری، آموزش و پرورش یا شرکت نفت و سایر نهادها، متفاوت می باشد. دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، با مراجعه به سایت سازمان، ورود به حساب کاربری، انتخاب گزینه درخواست گواهی و گواهی کسر از حقوق، از فیلد مستمری بگیران ممکن است.

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، نامه ای است که از سوی مرجع صلاحیت دار و سازمانی که فرد، بازنشسته آن است، صادر می گردد و به عنوان یکی از مدارک دریافت وام و تسهیلات یا ضمانت از دریافت این امور، به نهاد مورد نظر، نظیر بانک ها، ارائه می گردد تا اگر فرد، از باز پرداخت اقساط، امتناع نمود، بشود با آن گواهی، نسبت به دریافت اقساط از حقوق بازنشستگی ضامن یا وام گیرنده، اقدام کرد.

از این رو، در این مقاله قصد داریم، سامانه و نحوه دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، لشکری و کشوری، آموزش و پرورش و وزارت نفت را معرفی کرده و توضیح دهیم؛ سپس، بگوییم که نحوه ابطال این گواهی، به چه شکل بوده و یک نمونه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان را ارائه نماییم.

اگر تا به حال به دنبال وام گرفتن رفته باشید حتماً شنیده‌اید که یکی از مدارکی که باید به بانک ارائه دهید گواهی کسر از حقوق است. برای کسانی که کارمند دولت یا نهادهای عمومی یا بازنشسته و مستمری‌بگیر صندوق‌های بازنشستگی هستند، گواهی کسر از حقوق خودشان و برای افراد دیگر گواهی کسر از حقوق ضامنی که معرفی می‌کنند لازم است. این گواهی برای اطمینان از این است که وام‌گیرنده اقساط خود را پرداخت می‌کند. در غیر این صورت بانک می‌تواند از طریق حقوق کسی که گواهی را ارائه داده، اقساط را برداشت کند.

 

گواهی کسر از حقوق همچنین نشان می‌دهد که فرد وام‌ گیرنده به اندازه‌ای حقوق می‌گیرد که بتواند اقساط خود را پرداخت کند. این گواهی درواقع نامه‌ای است که در آن اطلاعات مشخصی می‌آید. از جمله اینکه فرد ماهانه چه میزان حقوق دریافت می‌کند و تا سقف چه مبلغی می‌تواند وام یا تسهیلات دریافت کند و چه میزان از حقوق او می‌تواند برای پرداخت اقساط وام استفاده شود.

 

پس اگر به دنبال وام ازدواج، وام مسکن، وام دانشجویی یا انواع دیگر وام‌ها هستید در این مقاله با مراحل دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی آشنا خواهید شد.

سایت دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

با توجه به اینکه برای بهره مندی از تسهیلات مختلف یا ضمانت از شخصی برای دریافت یک وام و مواردی از این دست، نیاز به گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی، لشکری و کشوری می باشد، اغلب مراجع و نهادهای بازنشستگی کشور، اقدام به راه اندازی سایت دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان نموده اند که در زیر، به تفکیک، آن ها را در خصوص بازنشستگان نهادهای مختلف، معرفی خواهیم کرد:

 

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی: این سایت، از طریق آدرس eservices.tamin.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و علاوه بر امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، دسترسی به خدمات سابقه یا پرداخت حق بیمه زنان خانه داررا نیز در اختیار افراد، می گذارد.

 

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته کشوری: این سامانه، با جست و جوی آدرس www.sabasrm.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات سامانه، می توان به دریافت فیش و حکم حقوقی و خدمات مربوط به بازنشستگان خارج از کشور، اشاره کرد.

 

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته آموزش و پرورش: این سایت، از طریق آدرس gavahi.eamedu.ir، در دسترس معلمان بازنشسته آموزش و پرورش و فرهنگیان بازنشسته می باشد و به طور اختصاصی، در این زمینه، ارائه خدمت می نماید.

 

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته شرکت نفت: این سامانه، با جست و جوی آدرس سایت سما sama.oipf.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات آن، می توان به اعلام فوت و بازیابی رمز عبور فراموش شده، اشاره کرد.

 

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته لشکری: سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح، از طریق آدرس esata.ir، در دسترس است اما، امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، در آن، وجود ندارد و صرفا، می شود در آن، اصالت گواهی کسر از حقوق را بررسی نمود. دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان لشکری، با مراجعه حضوری به نهاد صلاحیت دارد می باشد./ سایت دینا

 

نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

همانگونه که توضیح دادیم، نحوه دریافت نامه کسرحقوق بازنشسته تامین اجتماعی، کشوری و لشکری، همچنین، بازنشستگان آموزش و پرورش و شرکت نفت، از طریق مراجعه به سامانه مخصوص آن ها، یا مراجعه حضوری به نهاد ذی صلاح می باشد که در این بخش از مقاله، قصد داریم درباره نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، ضمن یک راهنمای تصویری، صحبت کنیم.

 

در ابتدا، متقاضی که مشمول قواعد بازنشستگی تامین اجتماعی است، باید، به سایت سازمان تامین اجتماعی، به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کند و از صفحه ای همانند صفحه زیر، گزینه ورود به سامانه را انتخاب نماید.

سپس، فرد باید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده تا به پرتال خویش، دسترسی یابد.

در این گام، متقاضی باید، از بخش مستمری بگیران، گزینه درخواست گواهی و سپس، درخواست گواهی کسر از حقوق را انتخاب کند.

در این بخش، مشخصات فرد، نمایش داده می شود و باید، اطلاعات سازمانی که برای آن، قصد دریافت گواهی کسر از حقوق داشته را در کادرهای مربوطه وارد نماید و بر روی گزینه تایید نهایی و ثبت درخواست کلیک کند.

پس از این مرحله، متقاضی باید، باقی مراحل مربوط به ثبت درخواست دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را طی نماید تا موفق به اخذ گواهی گردد. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایت سازمان تامین اجتماعی و خدمات غیر حضوری آن، می توانند نسبت به مطالعه مقاله زیر، اقدام کنند.


 

نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان لشکری

یکی از پرسش های رایج در خصوص نامه کسر از حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح یا لشکری، مبنی بر این است که نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان لشکری چگونه است؟ لذا در این بخش از مقاله، قصد داریم درباره این امر، توضیح دهیم.

 

در پاسخ به پرسش مطروحه لازم به توضیح است که سایت سابا (سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح) و سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)، گزینه دریافت گواهی کسر از حقوق را از خدمات سامانه خود، حذف نموده است و بنابراین، متقاضیان باید، برای دریافت آن، حضورا به مراجع صلاحیت دار، مراجعه نمایند. اما، امکان تایید اصالت این گواهی، در سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح وجود داشته و به صورت زیر است:

 

در ابتدا، متقاضی باید، آدرس esata.ir را در مرورگر خود وارد کرده تا وارد صفحه زیر شود و سپس، گزینه تایید اصالت گواهی کسر از حقوق را انتخاب نماید.

سپس، متقاضی باید، شماره گواهی و شماره شناسایی ۱۳ رقمی ضامن را وارد کرده و پس درج کد امنیتی، بر روی گزینه جستجو، کلیک نماید.

پس از توضیح نحوه دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری، در ادامه مقاله، قصد داریم درباره نحوه دریافت این نامه، برای بازنشسته کشوری، آموزش و پرورش و بازنشسته شرکت نفت جمهوری اسلامی صحبت کنیم.


گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، نیازمند مراجعه به سامانه مخصوصی است که دولت، برای دریافت نامه کسر از حقوق بازنشسته کشوری، طراحی نموده که در زیر، ضمن یک راهنمای تصویری، نحوه دریافت نامه کسر از حقوق این دست از بازنشستگان را توضیح خواهیم داد:

 

در مرحله اول، متقاضی دریافت نامه کسر از حقوق، باید آدرس سامانه درگاه خدمات الکترونیکی بازنشستگان کشوری www.sabasrm.ir را جستجو کرده تا وارد صفحه ای همانند صفحه زیر شده و از بخش حقوق، گزینه گواهی کسر از حقوق را انتخاب نماید.

در این مرحله، متقاضی باید، بر روی گزینه دریافت در قسمت دریافت گواهی کسر از حقوق، کلیک نماید.

در این گام، فرد باید، شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود را وارد و به مرحله بعدی برود.

در این قسمت، اطلاعات متقاضی، نمایش داده می شود و باید بر روی گزینه ورود، کلیک کند.

در این گام، فرد باید، بر روی گزینه درخواست صدور گواهی کسر از حقوق، کلیک نماید.

در نهایت، متقاضی باید، باقی مراحل لازم را طی نموده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کند تا گواهی کسر از حقوق وی، صادر گردد و بتواند از آن، در اموری همچون دریافت انواع وام بانکی و تسهیلات یا در ضمانت از دریافت این امور، استفاده نماید.

آموزش دریافت گواهی کسر از حقوق


درخواست گواهی کسر از حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش و فرهنگیان

درخواست گواهی کسر از حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش و فرهنگیان، نحوه و مراحل مخصوص خود را دارد و متقاضیان این امر باید، به سامانه مخصوص دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش، به آدرس gavahi.eamedu.ir مراجعه نمایند. در زیر، راهنمای تصویری این امر، ارائه شده است:

در ابتدا، متقاضی باید، آدرس gavahi.eamedu.ir را در مرورگر خود، جستجو نماید تا به صفحه ای همانند صفحه زیر هدایت شود و نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مربوطه وارد نماید.

سپس، از منوی سمت راست صفحه، بر روی گزینه دریافت گواهی کسر از حقوق کلیک نماید.

در این گام، متقاضی باید، اطلاعات لازم، اعم از نوع گواهی (ضامن/وام) و سایر اطلاعات لازم، با توجه به نوع گواهی را وارد کند و سپس، بر روی گزینه ثبت گواهی، کلیک نماید.

ر نهایت، پس از تکمیل مراحل مورد نیاز، نامه کسر از حقوق، برای بازنشسته فرهنگی، صادر شده و می تواند، با ارائه آن، و ارائه سایر مدارک مورد نیاز، نسبت به دریافت وام برای خود یا ضمانت از دیگری برای هر امری، اقدام کند. در ادامه، در خصوص ابطال این گواهی، برای بازنشستگان، توضیح خواهیم داد./ سایت دینا


نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان شرکت نفت

نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان شرکت نفت، با مراجعه به سامانه مخصوص این امر، یعنی، سامانه سما sama.oipf.ir، ممکن و میسر می باشد که در زیر، راهنمای تصویری مراحل انجام این امر در سامانه سما، ارائه شده است:

 

در ابتدا، متقاضی باید، آدرس سامانه سما sama.oipf.ir را جستجو کند تا وارد صفحه ای همانند صفحه زیر شده و نام کاربری و رمز عبور خود در سامانه را وارد نماید.

سپس، متقاضی باید، از قسمت سمت راست صفحه، گزینه درخواست صدور گواهی کسر از حقوق را انتخاب کند.

پس از انتخاب گزینه مذکور، متقاضی باید، مراحل بعدی را طی نموده و اطلاعات مورد نیاز را در کادرها، وارد نماید تا گواهی کسر از حقوق وی از طرف سازمان صلاحیت دار، صادر شده و بتواند، از آن، برای امر مورد نظر خود، استفاده نماید.


نحوه ابطال و حذف گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

در مواردی، پس از دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشکری، فرد، به علتی، از دریافت تسهیلات، نظیر انواع وام بانکی، منصرف شده و تمایل دارد تا نسبت به ابطال گواهی کسر از حقوق دریافتی، اقدام نماید که نحوه ابطال و حذف گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، بسته به اینکه بازنشسته تامین اجتماعی باشند یا کشوری و لشکری، متفاوت است و به شرح زیر می باشد:

 

 نحوه ابطال و حذف گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی: بازنشستگان تامین اجتماعی، برای ابطال نامه کسر از حقوق، باید به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک هویتی، به شعب سازمان تامین اجتماعی، مراجعه کنند.

شایان ذکر است که کارمندان این سازمان، برای ابطال گواهی کسر از حقوق، باید پس از ورود به eservices.tamin.ir، از قسمت انتهایی صفحه، در بخش سورمه ای رنگ، گزینه پنل مخصوص همکاران سازمان تامین اجتماعی را انتخاب کرده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، نسبت به ابطال گواهی کسر از حقوق، اقدام کنند.

 

 نحوه ابطال و حذف گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری: بازنشستگان کشوری، برای ابطال نامه کسر از حقوق خود، باید ابتدا، حضورا، به بانک و شعبه ای که نام آن، در گواهی کسر از حقوق، ذکر شده، مراجعه کرده و تاییدیه مهر شده بانک، مبنی بر این امر که بازنشسته، از نامه کسر از حقوق، استفاده نکرده را دریافت کند و سپس، نامه مهر شده بانک را به نمایندگی های استانی صندوق بازنشستگی یا شعب مورد تایید و منتخب بانک، ارائه نماید.

 

نحوه ابطال و حذف گواهی کسر از حقوق بازنشستگان لشکری: بازنشستگان لشکری نیز همانند بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی، با مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی سازمان نیروهای مسلح یا نهادهای ذی صلاح اعلام شده توسط سازمان، باید نسبت به ابطال نامه کسر از حقوق خود، اقدام کنند.


نمونه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

پس از توضیحات در خصوص سامانه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، همچنین، نحوه دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشکری، در این بخش از مقاله، قصد داریم، یک نمونه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان و فایل دانلود آن را ارائه کرده تا خوانندگان محترم، در صورت نیاز، از آن، استفاده کنند.

 

نمونه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

به نام خدا

احتراما، گواهی می شود، جناب آقای/ سرکار خانم ………………. به کد ملی ……………….فرزند ………………. کارمند بازنشسته اداره ………………. بوده و حقوق ایشان، ماهانه، مبلغ ………………. ریال، می باشد که در ………………. هر ماه، به حساب ایشان، در بانک ………………. واریز می گردد.

این گواهی، با درخواست نام برده، جهت ارائه به بنیاد جانبازان، برای بهره مندی از تسهیلات مسکن، به میزان ………………. ریال، صادر شده و شرکت، متعهد می شود، چنانچه، وام گیرنده، نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی، اقدام نکند، پس از اعلام کتبی آن نهاد، اقساط پرداخت نشده معوقه را از حقوق بازنشستگی نامبرده، کسر و در وجه آن نهاد، حواله نماید.


چگونه گواهی کسر از حقوق بگیریم؟| فیلم

 

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.