۱۰:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان| مراحل دریافت «گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی» فقط از این سامانه + نحوه استعلام گواهی کسر از حقوق tamin.ir

سیر تا پیاز کسر از حقوق بازنشستگان و دریافت گواهی کسر از حقوق را در ادامه بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، مراحل دریافت «گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی» فقط از این سامانه و نحوه استعلام گواهی کسر از حقوق بازنشستگان را در ادامه آورده ایم و از از آنجا که سامانه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، در بازنشسته تامین اجتماعی، کشوری، لشکری، آموزش و پرورش یا شرکت نفت و سایر نهادها، متفاوت می باشد در این گزارش جداگانه به هر کدام از آنها پرداخته ایم.در ادامه دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، با مراجعه به سایت سازمان، ورود به حساب کاربری، انتخاب گزینه درخواست گواهی و گواهی کسر از حقوق، از فیلد مستمری بگیران ممکن است.

 

دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، نامه ای است که از سوی مرجع صلاحیت دار و سازمانی که فرد، بازنشسته آن است، صادر می گردد و به عنوان یکی از مدارک دریافت وام و تسهیلات یا ضمانت از دریافت این امور، به نهاد مورد نظر، نظیر بانک ها، ارائه می گردد تا اگر فرد، از باز پرداخت اقساط، امتناع نمود، بشود با آن گواهی، نسبت به دریافت اقساط از حقوق بازنشستگی ضامن یا وام گیرنده، اقدام کرد.

دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، کشوری و لشکری، آموزش و پرورش و وزارت نفت، سامانه مخصوص به خود را دارند و متقاضی، تنها در صورتی، موفق به اخذ آن خواهد شد که مراحل را به درستی طی کند و به سامانه مخصوص، مراجعه نماید.

از این رو، در اندیشه معاصر قصد داریم، سامانه و نحوه دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، لشکری و کشوری، آموزش و پرورش و وزارت نفت را معرفی کرده و توضیح دهیم؛ سپس، بگوییم که نحوه ابطال این گواهی، به چه شکل بوده و یک نمونه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان را ارائه نماییم.

سایت دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

با توجه به اینکه برای بهره مندی از تسهیلات مختلف یا ضمانت از شخصی برای دریافت یک وام و مواردی از این دست، نیاز به گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی، لشکری و کشوری می باشد، اغلب مراجع و نهادهای بازنشستگی کشور، اقدام به راه اندازی سایت دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان نموده اند که در زیر، به تفکیک، آن ها را در خصوص بازنشستگان نهادهای مختلف، معرفی خواهیم کرد:

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی: این سایت، از طریق آدرس eservices.tamin.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و علاوه بر امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، دسترسی به خدمات سابقه یا پرداخت حق بیمه زنان خانه دار را نیز در اختیار افراد، می گذارد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته کشوری: این سامانه، با جست و جوی آدرس www.sabasrm.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات سامانه، می توان به دریافت فیش و حکم حقوقی و خدمات مربوط به بازنشستگان خارج از کشور، اشاره کرد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته آموزش و پرورش: این سایت، از طریق آدرس gavahi.eamedu.ir، در دسترس معلمان بازنشسته آموزش و پرورش و فرهنگیان بازنشسته می باشد و به طور اختصاصی، در این زمینه، ارائه خدمت می نماید.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته شرکت نفت: این سامانه، با جست و جوی آدرس سایت سما sama.oipf.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات آن، می توان به اعلام فوت و بازیابی رمز عبور فراموش شده، اشاره کرد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته لشکری: سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح، از طریق آدرس esata.ir، در دسترس است اما، امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، در آن، وجود ندارد و صرفا، می شود در آن، اصالت گواهی کسر از حقوق را بررسی نمود. دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان لشکری، با مراجعه حضوری به نهاد صلاحیت دارد می باشد.

 

مراحل دریافت «گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی» فقط از این سامانه

گواهی کسر از حقوق از جمله خدماتی است که به صورت اینترنتی امکان درخواست صدور آن وجود دارد، دو سایت سرویس های الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir / eservices.tamin.ir موجود است که بازنشستگان و وظیفه بگیران از طریق هر کدام، قادر به ورود به سامانه تامین اجتماعی می باشند، در ادامه نحوه ورود به این سایت و ثبت درخواست صدور گواهی ذکر شده است:

ابتدا وارد سایت سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی eservices.tamin.ir شده و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب نمایید.

مرحله اول دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
نام کاربری و گذر واژه را وارد کرده و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
گزینه منوی “مستمری بگیران” عبارت “درخواست گواهی” و سپس لینک “گواهی کسر اقساط معوق” را برگزینید.

مرحله سوم دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
ثبت دقیق مشخصات خواسته شده نظیر اطلاعات هویتی و اطلاعات مرتبط با جزئیات وام درخواستی.

مرحله چهارم دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
در صورت صحت اطلاعات وارد شده،گزینه “تایید نهایی و ثبت درخواست” را علامت زده و کد رهگیری که به شماره همراه ارسال شده را یادداشت نمایید.

مرحله پنجم دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
متقاضیان می توانند گواهی کسر از اقساط صادر شده را، از صندوق شخصی خود پرینت گرفته و کد پیگیری را از بانک نیز دریافت نمایند.

ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری

وارد سایت سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir شوید و روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

عبارت “اشخاص حقیقی” را برگزینید.

مرحله دوم ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری برای دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
کدملی و شماره همراه را درج کرده و دکمه “مرحله بعد” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری برای دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی

مرحله دوم اطلاعات شناسنامه ای خود را تکمیل کرده و روی “مرحله بعد” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری برای دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
پس از ثبت ایمیل “مرحله بعد” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری برای دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
گذرواژه و تکرار آن را وارد نموده و عبارت “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری برای دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی
در صورت تایید اطلاعات نمایش داده شده، “تایید و ثبت نام” را برگزینید.

مرحله هفتم ثبت نام متقاضیان فاقد حساب کاربری برای دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی

 کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، نیازمند مراجعه به سامانه مخصوصی است که دولت، برای دریافت نامه کسر از حقوق بازنشسته کشوری، طراحی نموده که در زیر، ضمن یک راهنمای تصویری، نحوه دریافت نامه کسر از حقوق این دست از بازنشستگان را توضیح خواهیم داد:

در مرحله اول، متقاضی دریافت نامه کسر از حقوق، باید آدرس سامانه درگاه خدمات الکترونیکی بازنشستگان کشوری www.sabasrm.ir را جستجو کرده تا وارد صفحه ای همانند صفحه زیر شده و از بخش حقوق، گزینه گواهی کسر از حقوق را انتخاب نماید.

در این مرحله، متقاضی باید، بر روی گزینه دریافت در قسمت دریافت گواهی کسر از حقوق، کلیک نماید.

در این گام، فرد باید، شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود را وارد و به مرحله بعدی برود.در این قسمت، اطلاعات متقاضی، نمایش داده می شود و باید بر روی گزینه ورود، کلیک کند.

در این گام، فرد باید، بر روی گزینه درخواست صدور گواهی کسر از حقوق، کلیک نماید.در نهایت، متقاضی باید، باقی مراحل لازم را طی نموده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کند تا گواهی کسر از حقوق وی، صادر گردد و بتواند از آن، در اموری همچون دریافت انواع وام بانکی و تسهیلات یا در ضمانت از دریافت این امور، استفاده نماید.

مراحل و نحوه درخواست گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی غیر حضوری

در توضیح مراحل و نحوه درخواست گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی غیر حضوری، لازم به ذکر است که این شیوه، صرفا برای افرادی که دارای بازنشستگی تامین اجتماعی هستند، امکان پذیر است و افرادی که در حال حاضر، در یک مجموعه، شاغل بوده، باید به صورت حضوری به کارفرما یا مسئول منابع انسانی یا حسابدار محل کار خود، مراجعه نموده و درخواست صدور و دریافت گواهی کسر از حقوق داشته باشند.

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در صورت عدم دسترسی به اینترنت، می توانند با در دست داشتن مدارک هویتی، به شعب تامین اجتماعی، مراجعه کرده و دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی خود را تقاضا نمایند.

اما، در خصوص بازنشستگانی که تمایل به دریافت این گواهی، به صورت غیر حضوری دارند، مراحل و نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی، مطابق مراحل راهنمای تصویری زیر است:

در ابتدا، بازنشسته باید، آدرس eservices.tamin.ir را در مرورگر تلفن همراه یا سیستم کامپیوتر خود، جستجو کند و در صفحه ای مشابه صفحه زیر، گزینه ورود را انتخاب نماید.

در صورتی که فرد از حساب کاربری سایت تامین اجتماعی برخوردار نیست، باید بر روی گزینه ثبت نام کلیک نموده و پس از ثبت نام، با انتخاب گزینه ورود، باقی مراحلی که در ادامه ذکر می شود را طی کند.

در این مرحله از مراحل نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق، بازنشسته باید، نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده تا به پرتال خویش، دسترسی یابد.در این مرحله، فرد باید به بخش مستمری بگیران بالای صفحه، مراجعه کرده و گزینه درخواست گواهی و بعد از آن، گزینه درخواست گواهی کسر اقساط معوق را انتخاب نماید.

در این مرحله از مراحل نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی برای بازنشستگان، به صورت غیر حضوری، مشخصات فرد، به وی، نمایش داده می شوند و باید، اطلاعات وام یا سازمانی که برای آن، قصد دریافت گواهی کسر از حقوق را دارد، در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس، گزینه تایید و ثبت نهایی را انتخاب کند.

در ادامه، بازنشسته متقاضی دریافت گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری باید، باقی مراحل را طی نماید تا موفق به اخذ گواهی شود.

نحوه استعلام گواهی کسر از حقوق

جهت استعلام برای دریافت گواهی شما می بایست ابتدا وارد سایت tamin.ir شده و مراحل زیر را طی کنید:

دریافت و استعلام اصالت گواهی ها از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی توسط بانک ها، موسسات مالی و اعتباری، صندوق قرض الحسنه
ورود به پنل دستگاه های دولتی، مرجع استعلامات رسمی و استعلام سند با استفاده از کد رمز متقاضی (کد ملی و رمز عبور) و دریافت کد رمز به صورت پیامک
عدم نیاز به استعلام گواهی از شعب مختلف و دریافت گواهی کسر اقساط معوق از سایت تامین اجتماعی
شناسایی اطلاعات هویتی مستمری بگیر به صورت مکانیزه و سنجیدن اعتبار اولیه برای صدور گواهی کسر اقساط
شرایط عمومی صدور گواهی کسر از حقوق

جاری بودن وضعیت پرونده متقاضی
صادرشدن گواهی برای باز نشسته یا موظف، در صورت دختر بودن موظف، صدورگواهی دریافت حقوق و صادر نشدن تعهد کسر از حقوق
تجاوز نکردن مبلغ قسط گواهی مورد تقاضا، از سقف ۶۰ درصد مشخص شده
دریافت مبلغی براساس فیش ارائه شده صندوق بازنشستگی
درج اطلاعات کامل وام گیرنده در گواهی ضمانت

پس از توضیح در خصوص نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق افراد دارای بیمه تامین اجتماعی، در این بخش از اندیشه معاصر، قصد داریم درباره نحوه استعلام این گواهی با کد ملی، توضیح دهیم.

کسر از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

نحوه استعلام گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی

به گزارش اندیشه معاصر، نحوه استعلام گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی با کد ملی، مطابق مراحل زیر است:

در ابتدا، متقاضی باید، eservices.tamin.ir را در مرورگر خود، جستجو کرده تا به صفحه اصلی سایت سازمان تامین اجتماعی، وارد شود و سپس، از قسمت پایین صفحه، گزینه پنل مخصوص دستگاه های دولتی و مرجع استعلامات رسمی را انتخاب کند.
در این مرحله، متقاضی استعلام گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی با کد ملی، باید بر روی گزینه استعلام گواهی کسر اقساط تسهیلات قرض الحسنه بانک رفاه، کلیک کند.

در این گام، فرد باید، کد پیگیری و کد ملی شخصی که قصد استعلام گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی او را دارد، در کادرهای مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه جستجو، کلیک نماید.

دریافت فیش حقوقی بازنشسته تامین اجتماعی از سایت این سازمان، ممکن است که علاقمندان به کسب اطلاعات در خصوص نحوه و مراحل دریافت فیش حقوقی بازنشستگان می توانند، اقدام نمایند.

جزئیات دقیق تر از نحوه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی و کشوری + راهنما

مستمری بگیران تامین اجتماعی با رعایت مراحل ذیل بدون نیاز به مراجعه مستقیم می توانند نسبت به دریافت گواهی کسر اقساط اقدام کنند.

برای اخذ گواهی کسر اقساط از منزل یا کارگزاری‌های رسمی و… به سایت Eservices.tamin.ir مراجعه نمایید.

۱_ انتخاب گزینه ثبت نام در صورتی که قبلا ثبت نام نکرده اید.

۲_ در صورت داشتن نام کاربری و گذرواژه گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید.

۳_ در صورتی که گذرواژه را فراموش کرده اید گزینه بازیابی گذرواژه را انتخاب کنید.

۴_ انتخاب منوی مستمری‌بگیران / درخواست گواهی / گواهی کسر اقساط معوق.۵_ ورود شماره مستمری و در صورتی که مستمری بگیر ضامن بستگان درجه اول می‌شود مشخصات فرد را در گزینه ” ضمانت برای سایرین” را وارد می‌نماید.۶_ نام بانک و موسسه‌ای که تسهیلات اخذ میشود وارد کنید.

۷_ مبلغ هر قسط، تعداد اقساط و مبلغ ضمانت را وارد کنید.

۸_ تایید نهایی و ثبت درخواست.

۹_ کد رهگیری برای تلفن همراه متقاضی ارسال می‌گردد.

۱۰_ متقاضی می‌تواند گواهی کسر اقساط صادره را از صندوق شخصی خود چاپ بگیرد.

۱۱_ بانک و موسسه مالی مورد نظر می‌تواند از طریق کد پیگیری صادره تاییدیه گواهی کسر اقساط صادره را اخذ نماید.

بازنشستگان می‌توانند «گواهی کسر از حقوق» را مستقیما از سایت پرینت بگیرند

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران می‌توانند گواهی کسر از حقوق، ضمانت کسر از حقوق و گواهی حقوق درخواستی خود را از پروفایل کاربری خود در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی (sabasrm.ir) مستقیما پرینت بگیرند.

راهنمای تصویری دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

بازنشستگان کشوری

بازنشستگان کشوری

 

به گزارش اندیشه معاصر، علی خدامی با بیان این مطلب تاکید کرد: برای دریافت گواهی لازم است نهایت دقت در تکمیل فرم‌ها به عمل آید تا اشکالی در صدور گواهی‌ها پیش نیاید. بنابراین، هرگونه اشتباه در واردکردن اطلاعات فردی یا انتخاب گواهی مورد نظر می‌تواند منجر به ردشدن درخواست بازنشستگان عزیز شود.

وی با بیان اینکه «متاسفانه طی دوماه که این شیوه اجرایی شده، حدود ۲۰۰۰ درخواست به دلیل اشتباه‌های مختلف رد شده است»، توضیح داد: در این درخواست‌ها یا آدرس کامل نبوده، یا تعداد اقساط نامتعارف بوده، یا مشخصات فردی وارد شده کامل نبوده یا مشخصات بانک به صورت دقیق وارد نشده بوده است.

خدامی ادامه داد: بیشتر این هم برمی‌گردد به روز‌های ابتدایی کار و اینکه فرآیند ابطال از سوی متقاضی روی این موارد اعمال نشده است؛ در حال حاضر متقاضیان می‌توانند پیش از تایید درخواست، اطلاعات خود را اصلاح و دوباره درخواست کنند.

وی «عدم تایید درخواست» را به معنی فرصتی برای بازبینی و اصلاح درخواست خواند و گفت: پس از تایید، دیگر امکان ویرایش وجود ندارد و اگر درخواست نامعتبر باشد، ابطال خواهد شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار