۲۰:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۲

گلایه عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته از مشکلات کارگران

عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته شهرستان خرم‌آباد، بزرگترین مشکل جامعه کارگری را نبود وزیری از جنس کارگر نام برد و از مسئولان خواست سفره کارگران و بازنشستگان را کوچک تر نکنند.

حقوق کارگران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،محمدحسن موسیوند اظهار داشت: بزرگترین مشکل جامعه کارگری نبود وزیری از جنس کارگر است که بتواند شرایط معیشتی آنها را درک کند.

اگر وزیر از جنس کارگران باشد این مشکلات پیش نمی آید

قدرت خرید کارگران

قدرت خرید کارگران

وی افزود: متاسفانه گویا از سفره بی رمق کارگران و بازنشستگان بی‌خبرند و مصلحت را بر سفره خالی آنها ترجیح می‌دهند. جناب مرتضوی کمی واقع بینانه تر بنگرید که مقام عالی وزارتی که در مسند آن قرار گرفته‌اید توسط نمایندگان مجلسی که همین اقشاری که در سخت‌ترین شرایط معیشتی قرار دارند انتخابشان کرده‌اند، به شما رای اعتماد دادند پس پُل های پشت سر را ویران نکنید.

عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته خرم‌آباد گفت: قانون کار یادگار امام راحل است و تنها ملجأ و پناهگاه کارگران اما حضرتعالی، سال آینده توپ را در زمین مجلس می‌اندازید.

پس جایگاه قانون کار کجاست؟

موسیوند تصریح کرد: ماده ۴۱ قانون کار افزایش را حداقل در سال یکبار برابر با نرخ تورم به صراحت بیان داشته است. مقام معظم رهبری در سخنان حکیمانه خود تاکید بر رشد تولید دارد و اینکه رشد تولید زمانی اتفاق خواهد افتاد که معیشت و رفاه مردم تامین شود.

وی بیان کرد: قدرت خرید کارگران که نیمی از جمعیت را شامل می شود کاهش نامحسوسی پیدا کرده است. بنابراین ضمن تشکر و قدردانی از نمایندگان عزیز خود در شورایعالی کار، از نمایندگان دولت می خواهیم واقع بینانه تر بیندیشند و به فکر قشر نجیب و زحمتکش کارگران و بازنشستگان که صاحبان و حامیان واقعی این نظام بوده و هستند باشند و رعایت اصل سه جانبه گرایی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : اکونگار

مطالب مرتبط

آخرین اخبار