۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و مجارستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، آقای امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه در نتیجه جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم در بمباران و کشت...

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و مجارستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، آقای امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه در نتیجه جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم در بمباران و کشتار دسته جمعی مردم در نوار غزه همه حقوق انسانی و بین‌المللی را آشکارا نقض کرده است.
امیرعبداللهیان بر ضرورت اعمال فشار جامعه جهانی بمنظور توقف فوری تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه و آتش بس فوری و بی قید و شرط و فراهم شدن امکان ارسال کمک‌های انسان دوستانه برای مردم غزه تاکید کرد.
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان، به روند رو به رشد مناسبات میان تهران و بوداپست هم اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی برگزاری کمیسیون مشترک میان دو کشور را در تهران دارد. وی افزود تدوام رایزنی‌ها قطعا برای توسعه مناسبات دو کشور بسیار سازنده است.
وزیر امورخارجه مجارستان هم با بیان مواضع کشورش در خصوص تحولات جاری در فلسطین، ابراز امیدواری کرد روند رو به توسعه مناسبات میان دو کشور ایران و مجارستان در همه ابعاد حفظ و ارتقا یابد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار