گروه ‌بندی جام جهانی نوجوانان ۲۰۲۳/ ایران در گروه مرگ

قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی نوجوانان برگزار شد که تیم ملی ایران با برزیل و انگلیس در یک گروه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ اندونزی عصر امروز برگزار شد که تیم‌ها در ۶ گروه ۴ تیمی تقسیم‌بندی شدند.

گروه‌بندی این رقابت‌ها به شرح زیر است:
گروه A: اندونزی، اکوادور، مراکش، پاناما
گروه B: اسپانیا، مالی، ازبکستان، کانادا
گروه C: برزیل، انگلیس، ایران، کالدونیای جدید
گروه D: ژاپن، آرژانتین، سنگال، لهستان
گروه E: فرانسه، کره جنوبی، آمریکا، بورکینافاسو
گروه F: مکزیک، آلمان، نیوزلند، ونزوئلا

ایران نیز در این قرعه کشی در سید سوم قرار داشت. چهار تیم ایران، ژاپن، کره جنوبی، ازبکستان و اندونزی میزبان نمایندگان قاره آسیا در این رقابت‌ها هستند.

این دوره از مسابقات ۱۹ آبان تا ۱۱ آذر در ۴ شهر اندونزی برگزار می‌شود و ۲۴ تیم در رقابت‌ها حاضر خواهند شد. تیم ایران در گلدان سوم قرار داشت.

هدایت تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران برعهده حسین عبدی است که خرداد ماه امسال توانست سهمیه حضور در جام جهانی را به دست آورد. تیم ملی ایران آخرین بار در سال ۲۰۱۷ در جام جهانی نوجوانان حضور داشت و تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت که بهترین عملکرد یک تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی است. از بازیکنان آن نسل می‌توان به اللهیار صیادمنش، امیرحسین حسین‌زاده و یونس دلفی اشاره کرد.

نیجریه با پنج قهرمانی در صدر لیست قهرمانان جام جهانی نوجوانان حضور دارد. پس از آن، برزیل با چهار عنوان قهرمانی قرار دارد غنا و مکزیک هر کدام دو قهرمانی در کارنامه دارند. فرانسه، روسیه، عربستان صعودی، سوییس و انگلیس نیز هرکدام یک قهرمانی را به نام خود ثبت کردند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.