۲۳:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۲

اخبار سلامت

کودکانی که مبتلا به آلرژی هستند از اخبار راجب خطرات آلرژی میترسند!

مدیریت داشتن یک کودک مبتلا به آلرژی غذایی آسان نیست و اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که اکثر این والدین برای مشاوره پزشکی به شبکه های اجتماعی روی می آورند.

کودکانی که مبتلا به آلرژی هستند از اخبار راجب خطرات آلرژی میترسند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،مدیریت داشتن یک کودک مبتلا به آلرژی غذایی آسان نیست و اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که اکثر این والدین برای مشاوره پزشکی به شبکه های اجتماعی روی می آورند.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

مدیریت داشتن یک کودک مبتلا به آلرژی غذایی آسان نیست

اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که اکثر این والدین برای مشاوره پزشکی به شبکه های اجتماعی روی می آورند.محققان گزارش می دهند که وقتی آنها این کار را انجام می دهند، برخی از توصیه ها خوب هستند و برخی دیگر خوب نیستند.

کودکانی که مبتلا به آلرژی هستند از اخبار راجب خطرات آلرژی میترسند!

کودکانی که مبتلا به آلرژی هستند از اخبار راجب خطرات آلرژی میترسند!

در این مطالعه که اخیراً در Annals of Allergy, Asthma and Immunology، مجله علمی کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی (ACAAI) منتشر شده است، ۹۳ درصد از والدین کودکان مبتلا به آلرژی غذایی از موتورهای جستجوی آنلاین استفاده کرده‌اند.

به طور کلی، جستجوهای آنلاین روزانه یا چند بار در روز انجام می شد. فیس بوک پر استفاده ترین پلتفرم رسانه اجتماعی بود. رایج‌ترین دلایل استفاده از رسانه‌های اجتماعی، دسترسی به نکات آلرژی برای مدرسه/سفر، علائم و نشانه‌های واکنش‌های آلرژیک، و نحوه یافتن گروه‌های حمایت کننده آلرژی غذایی بود.

دکتر آکاترینی آناگنوستو، نویسنده اصلی این مطالعه، مدیر برنامه ایمونوتراپی غذایی در کودکان تگزاس، گفت: «ما می دانیم که بیماران به طور فزاینده ای از منابع آنلاین برای کسب اطلاعات استفاده می کنند، اما متأسفانه آنها همیشه نمی توانند ارزیابی کنند که آیا اطلاعات قدیمی، نادرست یا خارج از زمینه هستند. بیمارستان و نایب رئیس کمیته آلرژی غذایی ACAAI. “هدف مطالعه ما مشخص کردن استفاده از منابع آنلاین توسط والدین کودکان مبتلا به آلرژی غذایی در رابطه با اطلاعات و/یا حمایت از آلرژی غذایی فرزندشان بود.”

محققان ۱۴۵ والدین کودکان مبتلا به آلرژی غذایی را مورد بررسی قرار دادند. از این تعداد، ۵۹ درصد اعلام کردند که به دلیل حجم زیاد اطلاعات موجود، به دنبال اطلاعات آنلاین هستند و ۲۹ درصد به دلیل اینکه معتقد بودند اطلاعات قابل اعتماد است، این کار را انجام دادند.

از آنجایی که آلرژی های غذایی می تواند هم برای کودکان و هم برای والدین آنها ترسناک باشد، کسانی که تحت مراقبت یک متخصص آلرژی با تایید هیئت مدیره هستند باید از متخصص آلرژی خود به عنوان منبعی برای تعیین اینکه کدام منابع اطلاعاتی قابل اعتماد هستند استفاده کنند.

نویسندگان این مطالعه تاکید کردند که منابع اطلاعات آنلاین، دقت علمی را که در پزشکی مبتنی بر شواهد اعمال می‌شود، منعکس نمی‌کنند. از آنجایی که گزارش‌های آنلاین اغلب منبع ادعاهای خود را بیان نمی‌کنند، والدین یا دیگرانی که به دنبال اطلاعات هستند، نمی‌دانند این گزارش‌ها معتبر هستند یا خیر. با این حال، کمتر از یک سوم از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اطلاعاتی را که آنلاین یافت می‌شوند قابل اعتماد می‌دانستند.

متأسفانه، پست‌های آنلاین اغلب به‌عنوان شواهد اشتباه گرفته می‌شوند و اینفلوئنسرهای آنلاین ممکن است به همان اندازه برای کارشناسان واقعی قابل اعتماد در نظر گرفته شوند. پاسخ دهندگان به این نظرسنجی نشان دادند که اغلب به اطلاعات منابع حرفه ای اعتماد دارند، که اطمینان بخش است. پلتفرم هایی که در این نظرسنجی در مورد آنها پرسیده شد شامل گوگل، فیس بوک، توییتر و اینستاگرام بود.

نویسندگان در طول مطالعه خاطرنشان کردند که سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی و انجمن‌های پزشکی منابع معتبر اطلاعات آنلاین هستند زیرا تکالیف خود را انجام داده‌اند و مقالات توسط کارشناسان پزشکی بررسی و بررسی می‌شوند. بسیاری از متخصصان آلرژی اطلاعات مبتنی بر شواهد را به طور منظم در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و Threads ارسال می کنند.

آلرژی غذایی چیست؟

معمولاً واکنش بدی نسبت به غذاهایی که گاهی می خوریم، مانند گاز ناشی از خوردن لوبیا یا سردرد ناشی از نوشیدن شراب، داریم. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، ممکن است هنگام مصرف لبنیات دچار اسهال شوید. همه اینها نمونه هایی از حساسیت یا عدم تحمل غذایی هستند که با آلرژی تفاوت دارند زیرا واکنش های سیستم ایمنی نیستند. با آلرژی غذایی، سیستم ایمنی به غذاهای خاص واکنش نشان می دهد که می تواند منجر به علائمی شود که از بثورات پوستی خفیف یا خارش تا آنافیلاکسی، واکنشی جدی که می تواند کشنده باشد، ایجاد کند.

علائم رایج آلرژی غذایی

هنگامی که بدن نسبت به یک غذای خاص واکنش سیستم ایمنی نشان می دهد، آنتی بادی برای آن غذا تولید می کند. وقتی آن غذا را می خورید، پاسخ ایمنی ایجاد می شود، بدن شما هیستامین آزاد می کند و علائم آلرژیک دارید. این علائم ممکن است بلافاصله پس از خوردن غذای خاص یا ساعاتی بعد بروز کنند. علائم آلرژی غذایی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بثورات پوستی
کندوها
تورم زبان یا گلو
مشکلات تنفسی از جمله آسم
استفراغ یا اسهال
درد شکم
در موارد شدید، واکنش آلرژیک ممکن است منجر به کاهش فشار خون، از دست دادن هوشیاری یا مرگ شود.

عدم تحمل غذایی

عدم تحمل غذایی شامل واکنش سیستم ایمنی نیست. به عنوان مثال، عدم تحمل لاکتوز یک عدم تحمل غذایی رایج است. افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند فاقد آنزیم (لاکتاز) مورد نیاز برای هضم قند موجود در لبنیات (لاکتوز) هستند. این عدم تحمل در هنگام مصرف لبنیات منجر به گاز، نفخ و درد شکم می شود. برخی از انواع عدم تحمل غذایی، از جمله عدم تحمل لاکتوز، قابل درمان است.

قرص لاکتاز بدون نسخه می تواند به افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند در هضم لبنیات کمک کند و بسیاری از محصولات لبنی بدون لاکتوز در دسترس هستند.برای کمک به پزشک در تشخیص اینکه آیا آلرژی غذایی و/یا عدم تحمل غذایی دارید، یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید و آنچه می خورید همراه با علائمی که تجربه می کنید یادداشت کنید. برای تعیین حساسیت غذایی ممکن است آزمایشات پوستی یا آزمایش خون تجویز شود. عدم تحمل غذایی و آلرژی های غذایی به طور متفاوتی مدیریت می شوند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط