18:26 - 1403/04/17

کنکوری ها بخوانند/ جزئیات برگزاری نوبت دوم کنکور در آخرهفته

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با اشاره به برگزاری نوبت دوم کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته گفت: ۶۳ درصد داوطلبان خانم هستند.

کنکوری ها بخوانند/ جزئیات برگزاری نوبت دوم کنکور در آخرهفته

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با اشاره به برگزاری نوبت دوم کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته گفت: ۶۳ درصد داوطلبان خانم هستند.

به گزارش عرشه آنلاین؛ عبدالرسول پورعباس؛ سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور امروز در نشست خبری درباره برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ اظهار کرد: برای اولین بار در طول تاریخ سازمان سنجش برگزاری کنکور ۱۴۰۳ به تأخیر افتاد و دلیل آن درگذشت آیت‌الله رئیسی بود.

وی افزود: زمان برگزاری نوبت دوم کنکور از ۸ تیر به ۲۱ و ۲۲ منتقل شد.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با اشاره به اینکه همه عوامل در مسیر برگزاری بهتر نوبت دوم کنکور آماده هستند، گفت: جلسات متعددی را با شورای عالی امنیت کشور داشتیم و شوراهای تأمین استان‌ها تشکیل شده است، در حوزه برق‌رسانی به حوزه‌های کنکور وزارت نیرو همکاری کامل را انجام خواهد داد.

پورعباس بیان کرد: آزمون صبح روز پنجشنبه با دو گروه انسانی و ریاضی و در نوبت عصر گروه زبان و هنر برگزار می‌شود و در صبح روز جمعه آزمون گروه تجربی را داریم.

وی ادامه داد: در نوبت نخست کنکور در اردیبهشت آزمون دانشگاه فرهنگیان را داشتیم بنابراین جمعیت داوطلبان بیشتر بود و در نوبت دوم، ۹۸۰ هزار نفر داوطلب داریم.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: نتایج اولیه به شکل نمرات خام اواخر مرداد یا اوایل شهریور اعلام می شود پس از آن براساس نتایج اولیه آزمون سراسری و سوابق تحصیلی داوطلبان، نمره تراز تولید می‌شود که ملاک گزینش است.

پورعباس با اشاره به اینکه تجربه آزمون اردیبهشت نشان داد، شبکه‌های مجازی که تلاش می‌کنند داوطلبان را فریب بدهند تا با دریافت پول اقدامات متقلبانه انجام دهند، مورد توجه داوطلبان قرار نگرفت، تصریح کرد: در آزمون اردیبهشت حدود ۳۵ نفر شناسایی شدند که با خود تجهیزات به آزمون آورده بودند در حالی که در سال‌‌های گذشته تعداد آنها هزار نفر بود.

وی افزود: شبکه‌های مجازی که به فریب داوطلبان مشغول هستند توسط پلیس فتا شناسایی و منهدم می‌شوند حتی برخی آنها از داوطلبان اخاذی می‌کنند.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ادامه داد: توزیع کارت نوبت دوم کنکور از عصر دیروز آغاز شد، به خانواده‌ها در شهرهای بزرگ توصیه می‌شود یک روز قبل از کنکور از محل حوزه بازدید کنند تا آدرس را به خوبی شناسایی کنند‌.

پورعباس بیان کرد: توزیع کارت کنکور را تا صبح روز آزمون داریم اما داوطلبان حتما زودتر کارت را دریافت کنند تا اگر اشکالی وجود داشت در روز چهارشنبه با مراجعه به باجه‌های رفع نقص آن را برطرف کنند.

 وی از کاهش حدود ۲۰۰ هزار نفری داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ خبر داد.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با اشاره به اینکه پیرترین داوطلبان کنکور خانمی متولد ۱۳۲۲ از کرمانشاه و ۱۳۲۷ از کرمانشاه و جوان‌ترین خانمی متولد ۱۳۹۰ از تنگاور است، عنوان کرد: تعداد داوطلبان رشته ریاضی ۱۲۵ هزار و ۱۱۹ نفر است که ۳۵ درصد خانم و ۶۵ درصد آقایان هستند. در گروه علوم تجربی، ۴۷۱ هزار داوطلب وجود دارد که ۳۳ درصد آقا و ۶۷ درصد خانم هستند.

پورعباس ادامه داد: ۲۷۰ هزار نفر در گروه علوم انسانی شرکت کرده‌اند که ۶۶ درصد خانم و ۳۴ درصد آقا هستند و در گره هنر و زبان، ۴۶ هزار و ۷۰هزار نفر شرکت کردند که بیش از ۷۰ درصد خانم هستند.

وی بیان کرد: در مجموع در کنکور ۱۴۰۳، ۶۳ درصد داوطلبان خانم هستند و ۳۷ درصد آقا هستند.

منبع: تسنیم

 • حکومت دختر کوچک در تابستان جهنمی آغاز شد؛ «لانینا» در راه ایران

<!–

–><!–

–>

هم اکنون دیگران می خوانند

 • قیمت گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و آیفون / قیمت ارزان‌ترین و گران‌ترین گوشی‌های محبوب بازار

 • کارت امروز همستر کامبت شنبه ۱۶ تیر +نحوه دریافت ۵ میلیون سکه رایگان

 • وزیر خارجه و معاون اول مسعود پزشکیان کیست؟

 • فوری؛ تشکیل تیم حفاظت سپاه برای مسعود پزشکیان

 • تقویم نجومی امروز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ / تقویم همسران امروز

 • اسکورت ویژه احمدی‌نژاد در ترکیه سوژه رسانه ها شد

 • جنگِ نظرسنجی‌ها در ستادِ انتخاباتی پزشکیان و جلیلی

بیشتر بخوانید

 • اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره دریافت کارت‌ نوبت دوم کنکور سراسری‌ سال 1403+لینک my.sanjesh.org
 • اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره انتشار پاسخنامه سوالات کنکور + لینک کلید سوالات
 • اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره انتشار پاسخنامه سوالات کنکور + لینک سایت sanjesh.org
 • اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره انتشار سوالات کنکور + پاسخنامه و لینک سایت sanjesh.org

دیگر رسانه ها

مطالب مرتبط