۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۱

کنعانی: حامیان تروریستها، بهتر است دهان خود را ببندند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ناصر کنعانی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «آمریکای حامی اغتشاش و تروریسم و اِعمال کننده تحریم و فشار حداکثری علیه ملت ‎ایران، در شب ‎یلدا برای ایرانیان اشک تمساح...

کنعانی: حامیان تروریستها، بهتر است دهان خود را ببندند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ناصر کنعانی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «آمریکای حامی اغتشاش و تروریسم و اِعمال کننده تحریم و فشار حداکثری علیه ملت ‎ایران، در شب ‎یلدا برای ایرانیان اشک تمساح میریزد!

متحدان و حامیان تروریست‌های شناسنامه‌دار، بهتر است دهان خود را ببندند و در شب یلدا برای حل بحران‌های متراکم مردم خود و کشورشان و رژیم صهیونیستی فکر کنند.»

براساس اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، ند پرایس – سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز چهارشنبه به وقت محلی در پیامی مداخله جویانه به بهانه شب یلدا گفت: یلدا زمانی برای جشن گرفتن در خانه با عزیزان است، زیرا طولانی‌ترین شب سال جای خود را به نور می‌دهد که پیروزی نمادین خوبی بر شر نیز توصیف می‌شود.

وی با ژست حقوق بشری و به اصطلاح دلسوزی برای مردم ایران مدعی شد: امشب در بسیاری از خانواده‌ها جای عزیزانشان خالی است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تداوم حمایت از ناآرامی‌های اخیر در ایران مدعی شد: به گفته سازمان‌های معتبر حقوق بشر، مقامات ایرانی از سه ماه پیش که اعتراضات مسالمت‌آمیز آغاز شد، صد‌ها معترض از جمله ده‌ها کودک را کشته‌اند و بیش از ۱۸۰۰۰ نفر را دستگیر کرده‌اند.

وی با تکرار ادعا‌های واشنگتن درباره مسایل داخلی ایران ادعا کرد: ایران از اعدام، بازداشت خودسرانه، ناپدید کردن اجباری و خشونت برای سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایران استفاده کرده است و به نظر می‌رسد مقامات جمهوری اسلامی از هیچ اقدامی برای خاموش کردن مخالفان رویگردان نیستند.

این مقام دولت بایدن بدون کوچکترین اشاره‌ای به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران و تاثیرات آن بر روی شهروندان ایرانی مدعی شد: امشب در شب یلدا با مردم ایران همدلی می‌کنیم و بر تعهد خود به مردم ایران تاکید می‌کنیم.

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار