12:17 - 1400/01/17

کمبود بنزین در عراق/تحصن معترضین مقابل پالایشگاه ناصریه

معترضان عراقی با بستن در ورودی پالایشگاه نفت ناصریه سبب کمبود سوخت در جنوب عراق شدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک منبع پالایشگاهی و یک شاهد عینی اعلام کردند که ده‌ها معترض عراقی، برای پنجمین روز پیاپی ورودی پالایشگاه نفت نا...

کمبود بنزین در عراق/تحصن معترضین مقابل پالایشگاه ناصریه
کمبود بنزین در عراق/تحصن معترضین مقابل پالایشگاه ناصریه

معترضان عراقی با بستن در ورودی پالایشگاه نفت ناصریه سبب کمبود سوخت در جنوب عراق شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک منبع پالایشگاهی و یک شاهد عینی اعلام کردند که ده‌ها معترض عراقی، برای پنجمین روز پیاپی ورودی پالایشگاه نفت ناصریه در جنوب عراق را مسدود کرده‌اند.

این محاصره سبب کمبود سوخت در سراسر استان ذی‌قار در جنوب عراق، تمام شدن سوخت بسیاری از جایگاه‌های عرضه بنزین و ایجاد صف‌های طولانی مقابل جایگاه‌ها شده است.

پارلمان عراق بدون پرداختن به موضوع بیکاری در روز چهارشنبه (۱۱ فروردین‌ماه) بودجه این کشور را تصویب کرد و این مسئله سبب شد بیش از ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار که برای درخواست شغل به‌مدت یک هفته در خارج از پالایشگاه تحصن کرده بودند، ورودی پالایشگاه را مسدود کنند و مانع ورود کارمندان به ساختمان شوند.

این پالایشگاه در بیانیه‌ای بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: این استان پس از تعطیلی پالایشگاه ناصریه قادر به پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی نبوده است، حداکثر ظرفیت پالایش این پالایشگاه ۳۰ هزار بشکه در روز است.

در این بیانیه آمده است: این محاصره سبب کمبود سوخت در استان ذی‌قار شده است و با تداوم تعطیلی و ناآرامی‌ها، تردد نفتکش‌های جاده‌پیما به‌طور کامل متوقف می‌شود.

مهر

مطالب مرتبط