۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷

کلیپ گردشگری و محیط زیست

کلیپ| راه اندازی و اولین سفر بزرگترین کشتی تفریحی جهان

ساخت کشتی نماد دریا‌ها که ۳۶۵ متر طول دارد در فنلاند در نوامبر ۲۰۲۳ پس از حدود ۹۰۰ روز به پایان رسید. وزن آن ۲۵۰ هزار و ۸۰۰ تن است و قرار است با ۵۶۱۰ مسافر و ۲۳۵۰ خدمه، کار خود را شروع کند.

لینک های دانلود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،نماد دریاها» (the Icon of the Seas)، بزرگترین کشتی تفریحی جهان متعلق به رویال کاریبین، اولین سفر خود را در روز شنبه ۲۷ ژانویه، از بندر میامی ایالات متحده آمریکا، انجام خواهد داد. طبق برنامه این کشتی هفت شب از میامی در کارائیب شرقی حرکت می‌کند و در کوکوکی، سنت توماس، و سنت کیتس و نویس به سمت پرفکت‌دی خواهد رفت و در نهایت در ۳ فوریه ۲۰۲۴ بازخواهد گشت.

لازم به ذکر است که لیونل مسی، فوق ستاره فوتبال جهان، سه‌شنبه ۳ بهمن ماه، به عنوان بخشی از مشارکت تیم فوتبال اینترمیامی با شرکت بین‌المللی رویال کاریبین، نام بزرگترین کشتی تفریحی جهان را اعلام کرد.

ساخت کشتی نماد دریا‌ها که ۳۶۵ متر طول دارد در فنلاند در نوامبر ۲۰۲۳ پس از حدود ۹۰۰ روز به پایان رسید. وزن آن ۲۵۰ هزار و ۸۰۰ تن است و قرار است با ۵۶۱۰ مسافر و ۲۳۵۰ خدمه، کار خود را شروع کند. از برخی ویژگی‌های این کشتی، می‌توان به وجود هفت استخر و پارک آبی اشاره کرد. این کشتی ۱۸ عرشه برای گشت‌وگذار مسافران دارد.

این کشتی غول پیکر با گاز طبیعی مایع (LNG) که به مراتب از سوخت معمول کشتی‌ها پاک‌تر است استفاده می‌کند، اما به یک اتصال برق ساحلی نیز مجهز خواهد شد که به آن اجازه می‌دهد در حالی که در بندر لنگر انداخته است، نیاز به کار مداوم موتور‌ها نباشد. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : فرارو

مطالب مرتبط

آخرین اخبار