کلوب| شکایت استقلال فقط برای یک تیم سود داشت

برنده اصلی شکایت استقلال و چند تیم دیگر از سپاهان، تنها یک تیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،استقلال و چند تیم دیگر که در چهار هفته ابتدای این فصل برابر سپاهان قرار گرفته بودند و هر کدام شان برابر این تیم متحمل شکست شده بودند از بابت عدم رعایت سقف قرارداد از این تیم اصفهانی شکایت کردند و خیلی سریع تر از آن چیزی که تصور می شد رأی کمیته انضباطی صادر و تنها ۴ امتیاز از تیم سپاهان کسر شد و جریمه مالی و تمام. البته پرونده این شکایت همچنان باز است و سپاهان برای واخواهی و تجدیدنظر از رأی صادر شده حتما حرکتی خواهد زد و ساکت نخواهد نشست اما… .

اما شکایت استقلال و چند تیم دیگر هر چند که تنها ۴ امتیاز از تیم سپاهان کسر کرد و این تیم را از صدر جدول چند پله به پایین کشاند هنوز تا پایان تجدیدنظر به طور قطعی مشخص نیست اما سودی برای آنها نداشته است. چهار تیمی که در ابتدای فصل برابر سپاهان قرار گرفتند متحمل شکست شدند و تیم استقلال بابت پنالتی دقایق آخر که بعدها مشخص شد که اشتباه بوده است و با ضربه رضا اسدی مهاجم سپاهان به گل تبدیل شد خود یکی از بازیکنانی است که سقف قرارداد برایش رعایت نشده است بزرگترین ضربه را خورد و از شکایتی که مطرح کرد سودی نبرد.

نه امتیازی به استقلال رسید، نه تصمیمی بر تغییر نتیجه به ۳ ـ صفر شدن شد، و نه هیچ چیز دیگری. و فقط تنها تیمی که توانست از این کسر امتیاز تیم سپاهان و حتی امتیازهای از دست رفته چهار تیم شکست خورده برابر سپاهان بیشترین سود را ببرد تیم پرسپولیس بود که یک پله صعود کند و به صدر جدول برسد و جای سپاهان را گرفت. باشگاه استقلال پس از سالها در یکی از طرح دعوا و شکایت خود پیروز شد و توانست پرونده را به نفع خود به پایان ببرد اما نفع و سودی که برایش نه مالیت دارد و نه قوام و انگاری اصلا شکایتی از جانب خویش صادر نکرده است، شکایتی که خود مطرح کرد اما سودش به جیب تیم های دیگر از جمله پرسپولیس رفت.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.