کشف یک گلوله خمپاره عمل‌نکرده در مریوان

محمود درخشانی شامگاه جمعه اظهار داشت: کارگران هنگام حفاری در محله "دارسیران قدیم" این شهر متوجه وجود یک گلوله خمپاره عمل‌نکرده در زیر زمین شدند و موضوع را به آتش نشانی اطلاع دادند. وی اضافه کرد: ماموران آتش‌نشانی هم پس از اطلاع از وجود این قبضه گلوله خمپاره عمل‌نکرده، محل را ایمن سازی کردند و […]

محمود درخشانی شامگاه جمعه اظهار داشت: کارگران هنگام حفاری در محله "دارسیران قدیم" این شهر متوجه وجود یک گلوله خمپاره عمل‌نکرده در زیر زمین شدند و موضوع را به آتش نشانی اطلاع دادند.

وی اضافه کرد: ماموران آتش‌نشانی هم پس از اطلاع از وجود این قبضه گلوله خمپاره عمل‌نکرده، محل را ایمن سازی کردند و از ورود افراد متفرقه به محل جلوگیری به عمل آمد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مریوان گفت: سپس ماموران انتظامی این شهر در محل حاضر شدند و پس از خنثی سازی این قبضه گلوله خمپاره را به محل امن منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه مهمات جنگی بر اثر گذشت زمان فرسوده نمی‌شود، از شهروندان خواست در هنگام حفاری در صورت مشاهده هر گونه مواد منفجر از دستکاری و بررسی خودسرانه آن خودداری کرده و مراتب را به ماموران آتش‌نشانی یا انتظامی اطلاع دهند.

درخشانی گفت: هم اکنون آتش‌نشانی مریوان دارای سه ایستگاه است و ۳۳ مامور آتش نشانی در این شهر با استفاده از پنج دستگاه آتش‌نشانی سنگین، چهار دستگاه سبک و یک دستگاه نیمه سنگین به شهروندان خدمات مختلف ارایه می دهند.

شهرستان مرزی مریوان در ۱۳۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد و در طول جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی و زمینی ارتش بعثی عراق قرار گرفت.

افکار