۲۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

کتاب تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور دانشگاه فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در سال جاری تغییرات مهمی در کنکور فرهنگیان به وجود آمده است. بر این اساس فرایند ثبت نام، برگزاری و پذیرش رشته های این دانشگاه تنها از طریق نوبت اول آزمون سراسری یعنی نوبت اردیبهشت ماه امکان پذیر ...

کتاب تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور دانشگاه فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در سال جاری تغییرات مهمی در کنکور فرهنگیان به وجود آمده است. بر این اساس فرایند ثبت نام، برگزاری و پذیرش رشته های این دانشگاه تنها از طریق نوبت اول آزمون سراسری یعنی نوبت اردیبهشت ماه امکان پذیر خواهد بود. همچنین متقاضیان جهت پذیرش در این دانشگاه باید به سوالات آزمون اختصاصی فرهنگیان که مجزا از سوالات گروه های آزمایشی کنکور سراسری ۱۴۰۳ است پاسخ دهند. منابع این سوالات از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام معرفی شده است.

ضمن اینکه ممکن است این سوال برای داوطلبان پیش بیاید که سوالات فرهنگیان در کدام قسمت دفترچه ارائه شده است. در واقع برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان، یک دفترچه سوالات ویژه آزمون اختصاصی نیز در نظر گرفته شده است و برای کسب نمره قبولی می بایست کتاب ها و منابع معرفی شده از جمله منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ مطالعه شود. در ادامه این مقاله برای راهنمایی بیشتر داوطلبان جزئیات مربوط به منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان ۱۴۰۳ ارائه شده است.

 

منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

داوطلبانی که تمایل به پذیرش در یکی از رشته های دانشگاه فرهنگیان را دارند، می بایست علاوه بر مطالعه منابع اصلی آزمون، نسبت به تهیه و مطالعه کتاب ها و منابع اختصاصی کنکور فرهنگیان که از طریق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری معرفی شده اند، اقدام نمایند. سوالات مربوط به آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم از طریق یک دفترچه مجزا در زمان آزمون در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 

بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳، تاثیر آزمون کتبی کنکور سراسری ۲۵ درصد خواهد بود. این میزان برای داوطلبانی که علاقه مند به پذیرش در دانشگاه فرهنگیان هستند بین دفترچه سوالات تخصصی گروه آزمایشی مربوطه و سوالات فرهنگیان تقسیم می شود. به این صورت که ۱۵ درصد آن برای سوالات دفترچه اولیه و ۱۰ درصد آن برای سوالات دفترچه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم لحاظ می شود.

 

با این حساب داوطلبان دانشگاه فرهنگیان برای کسب نمره و تراز بهتر برای قبولی در آزمون باید منابع معرفی شده آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم را که شامل منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳، فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و هوش و استعداد معلمی است را تهیه و مطالعه نمایند.

 

با توجه به اینکه داوطلبان دانشگاه فرهنگیان می بایست در آینده به عنوان معلم وارد اجتماع شوند، باید علم تربیت را به خوبی بدانند. از این رو یکی از منابع مهم آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم کتاب های تعلیم و تربیت اسلامی است. در واقع علوم تربیتی یک علم بین رشته ای است و از علوم انسانی و غیر انسانی از جمله روانت شناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، ریاضیات و غیره بهره مند است.

 

 

 

کتاب های تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

تا سال گذشته داوطلبان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و در زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ نسبت به انتخاب کد رشته محل مورد نظر اقدام می کردند. بنابراین منابع مجزایی برای کنکور نداشتند. اما در سال جاری با توجه به تغییرات به وجود آمده سوالات ویژه ای برای متقاضیان دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است. این سوالات از طریق یک دفترچه مستقل از سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۳ ارائه می شود.

 

از این رو داوطلبان می بایست ضمن کسب اطلاع از لیست منابع آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم از جمله منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳، نسبت به تهیه و مطالعه آن ها اقدام نمایند. در ادامه برای راهنمایی بیشتر متقاضیان یکی از کتاب های تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ به عنوان منبع ارائه شده است و در صورتی که سایر منابع نیز ارائه شوند لینک دانلود آن ها در این مقاله ارائه خواهد شد.

 

همچنین علاوه بر کتاب های تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳، داوطلبان می بایست نسبت به تهیه منابع هوش و استعداد معلمی با ضریب ۳ و فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی با ضریب ۲ در کنکور سراسری ویژه فرهنگیان اقدام نمایند. از این رو در ادامه برای راهنمایی بیشتر متقاضیان مقاله ای در رابطه با منابع هوش و استعداد معلمی در کنکور فرهنگیان ارائه شده است.

 

ضریب تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و اعلام تغییرات این آزمون از جمله ارائه دفترچه سوالات مجزا برای آزمون اختصاصی فرهنگیان، ممکن است این سوال برای داوطلبان پیش بیاید که ضرایب دروس به چه صورت خواهد بود و آیا ضریب دروس تخصصی کنکور سراسری برای علاقه مندان به پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تغییر می کند یا خیر؟!

 

در پاسخ به این سوال باید گفت که ضرایب دروس ارائه شده در دفترچه سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۳ تغییری نخواهد کرد و ثابت است. در رابطه با دروس امتحانی دفترچه دوم یا همان دفترچه سوالات ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم نیز ضرایب مشخصی در نظر گرفته شده است که از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری اعلام شد. در ادامه این مطلب لیست دروس و ضرایب آن ها ارائه شده است.

 

دروس امتحانی آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ ۲
ضریب هوش و استعداد معلمی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ ۳
ضریب فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ ۲

 

داوطلبان پس از کسب اطلاع از ضریب تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ و سایر دروس ارائه شده باید با توجه به میزان اهمیت هر درس برای مطالعه آن برنامه ریزی نمایند. با این حال در صورتی داوطلبان از نحوه مطالعه منابع مفید و مدیریت زمان در برنامه ریزی کنکور سراسری ۱۴۰۳ اطلاعی ندارند، توصیه می شود که حتما مقاله زیر را که در راستای ایجاد یک برنامه ریزی هدفمند و اصولی ارائه شده است را مطالعه نمایند.

 

 

مشاوره مطالعه تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

با توجه به اینکه در سال جاری برای اولین بار آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان به صورت مجرا برگزار می شود داوطلبان برای مطالعه منابع از جمله منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ممکن است دچار سردرگمی شوند. در این شریط باید دقت داشته باشند که مهم ترین اصل برای داشتن یک مطالعه دقیق و اصولی، مدیریت زمان و داشتن یک برنامه ریزی منسجم است.

 

پس از معرفی منابع و مشاوره نحوه مطالعه تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ و سایر دروس امتحانی این آزمون، داوطلبان باید خود را برای شرکت در آزمون اختصاصی فرهنگیان آماده کنند. چرا که ثبت نام، برگزاری و پذیرش فرهنگیان تنها در نوبت اردیبهشت ماه کنکور سراسری امکان پذیر خواهد بود. از این رو داوطلبان باید در اسرع وقت نسبت به نام نویسی برای کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ اقدام نمایند.

 

ضمن اینکه میزان تاثیر نمرات و امتیازات در نتیجه پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان به صورت ۵۰ درصد سوابق تحصیلی، ۲۵ درصد آزمون کتبی (که تنها ۱۰ درصد آن مختص به دفترچه سوالات فرهنگیان است) و ۲۵ درصد ارزیابی شایستگی معلمی است. پس داشتن عملکرد خوب تنها از طریق پاسخدهی به سوالات آزمون کتبی حاصل نمی شود و  داشتن استرس در زمان مطالعه منابع فقط تاثیر منفی در کیفیت مطالعه خواهد داشت.

 

در نظر داشته باشید مشاوران سامانه مشاوره تحصیلی هیوا آماده هستند تا به تمام سوالات شما درباره کتاب ها و منابع تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب ۲ در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ پاسخ دهند. شما می توانید با استفاده از سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با مشاوران حرفه ای این مرکز در ارتباط باشید. همچنین می توانید با عضویت در کانال تلگرام و دنبال کردن صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا از آخرین اخبار و تغییرات این حوزه مطلع گردید.

 

سوالات متداول

 

۱- ✔️ منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ شامل چه کتاب های می شوند؟

✔️ کتاب های متعددی ممکن است به عنوان منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان معرفی شوند که لینک برخی از معتبر ترین کتاب های موجود در متن این مقاله ارائه شده است.

 

۲- ✔️ ضریب تعلیم و تربیت اسلامی در آزمون اختصاصی فرهنگیان چند است؟

✔️ بر اساس مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام ضریب تعلیم و تربیت اسلامی در آزمون اختصاصی فرهنگیان برابر با ۲ است.

 

۳- ✔️ برای شرکت در آزمون اختصاصی فرهنگیان باید چه منابعی مطالعه شود؟

✔️ تمامی جزئیات مربوط به منابع کنکور فرهنگیان از جمله منابع تعلیم و تربیت اسلامی در کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ در متن این مقاله ارائه شده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار