اخبار سلامت

کاهش وزن /چای با رایحه ای عالی برای لاغری و تناسب اندام شما!

چای گیاهی ماته (Mate) که در میان ستاره های فوتبال آمریکای جنوبی مانند لیونل مسی محبوب است، خاصیت لاغری نیز دارد.

کاهش وزن /چای با رایحه ای عالی برای لاغری و تناسب اندام شما!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،چای گیاهی ماته (Mate) که در میان ستاره های فوتبال آمریکای جنوبی مانند لیونل مسی محبوب است، خاصیت لاغری نیز دارد.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

چای لاغر کننده!

کارشناسان می گویند این نوشیدنی تلخ با بویی شبیه بادام زمینی، احتمالاً به دلیل کافئین موجود، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سوخت چربی را تسریع می کند.

شاید همین خواص باعث شده که ناگهان ماته در میان فوتبالیست ها محبوبیت پیدا کند. مسی، یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال، به نوعی سفیر این نوشیدنی شده و اغلب عکس هایی از خود در حال نوشیدن ماته تازه دم، منتشر می کند. دیوید بکهام، که مسی را به تیم اینتر میامی دعوت کرد نیز تحت تأثیر او ماته را امتحان کرد.

چای

چای

مصرف ماته در میان ستاره های آرژانتینی، اروگوئه ای و حتی اروپایی مانند آنتوان گریزمان و پل پوگبا رایج است. اریک دایر، مدافع سابق تاتنهام نیز در جام جهانی ۲۰۱۸ اعتراف کرد که به این نوشیدنی اعتیاد دارد.

چای ماته مانند چای قهوه انرژی بخش است، اما طرفداران آن ادعا می کنند که سردرد و افت ناگهانی انرژی همراه با نوشیدن قهوه را ندارد. محققان می گویند ماته می تواند باعث کاهش وزن شود. یک مطالعه در برزیل در سال ۲۰۱۹ نشان داد که این نوشیدنی سبز خواص ضد چاقی دارد.

همچنین طی یک تحقیق در کره جنوبی در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که افراد چاق با مصرف روزانه کپسول ماته می توانند تا ۰.۷ کیلوگرم وزن کم کنند. سایر مطالعات نیز مزایای مشابهی را گزارش کرده اند؛ مانند پژوهشی در نروژ در ۲۰۱۸ که نشان داد این مکمل میزان سوزاندن چربی را در هنگام ورزش افزایش می دهد.

با این حال، یک متخصص تغذیه می گوید که اثرات لاغری ماته ممکن است ناشی از کافئین آن باشد نه خود چای . کافئین با افزایش سطح آدرنالین، متابولیسم چربی را تحریک می کند. ماته همچنین سرشار از پلی فنول های آنتی اکسیدان و محرک متابولیسم است. اما این متخصص معتقد است اگر رژیم سالم و ورزش را رعایت کنید، ماته اثر کمی روی کاهش وزن دارد

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط