کاهش سوانح جاده‌ای مهمترین برنامه ترافیکی ناجای در استان

[ad_1] به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، جلسه شورای عالی ترافیک استان عصر امروز با حضور استاندار قزوین به عنوان ریاست شورا، فرمانده انتظامی استان قزوین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون عمرانی استاندار و فرماندار قزوین در محوطه باز روبه‌روی ساختمان استانداری قزوین برگزار شد. فرمانده انتظامی استان قزوین در این جلسه با […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، جلسه شورای عالی ترافیک استان عصر امروز با حضور استاندار قزوین به عنوان ریاست شورا، فرمانده انتظامی استان قزوین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون عمرانی استاندار و فرماندار قزوین در محوطه باز روبه‌روی ساختمان استانداری قزوین برگزار شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین در این جلسه با بیان اینکه ۵۳ درصد از خدمات نیروهای انتظامی استان مربوط به حوزه پلیس راه و راهور بوده که در قالب ۶۰ خدمت اتفاق افتاده، اظهار داشت: در سال گذشته یکی از استان‌هایی بودیم که کمترین نارضایتی داشتیم و پلیس با اقتدا به ۳ اصل قانون‌مداری، مردمداری و روزآمدی در فرهنگ و تفکر سازمانی بیشترین رضایت‌مندی مردمی را ایجاد کرد.

سردار سرتیپ علی ابراهیمی با اشاره به تردد روزانه ۶۰۰ هزار خودرو از محورهای مواصلاتی استان قزوین افزود:‌ با توجه به اینکه تصادفات جاده‌ای از ۳ عامل کلی انسان، خودرو و جاده نشأت می‌گیرد، باید در ۳ مرحله قبل از سانحه، حین حادثه و پس از سانحه با اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع، مدیریت صحنه تصادفات و مراقبت درمان خسارت‌های جانی و مالی تصادفات را به حداقل ممکن برسانیم.

برنامه‌های ترافیکی پلیس راه و راهور در سال ۱۴۰۰

فرمانده انتظامی استان همچنین با اشاره به برنامه‌های ترافیکی پلیس راه و راهور در سال ۱۴۰۰ حول‌ ۴ محور شکل می‌گیرد، گفت:‌ کاهش سوانح و جان‌باختگان ناشی از آن با تمرکز بر شهرهای هدف، اجرای برنامه‌های عملیاتی به منظور پیشگیری از سوانح ترافیکی، روان‌سازی عبور و مرور و تمرکز بر تخلفات حادثه‌ساز ۴ محور اصلی کار ما برای کاهش تصادفات جاده‌ای است.

سردار ابراهیمی با اشاره به کاهش تصادفات فوتی از ابتدای سال تاکنون ادامه داد: در یک ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در کل ۱۰ تصادف منجر به فوت داشتیم؛ در حالی که در یک ماهه اول سال قبل ۱۵ تصادف فوتی در استان ثبت شد. در ضمن میزان تصادفات فوتی‌ درون‌شهری ما از ۵ فوتی در یک‌ماهه نخست سال ۹۹ به یک فوتی در ۱۴۰۰ رسیده است.

اجرای طرح غدیر برای ساماندهی موتورسواران

فرماندهی انتظامی استان قزوین با اشاره به وفور تصادفات حادثه‌سازان از سوی موتورسواران و راکبان تصریح کرد: بنابراین اجرای طرح غدیر در حوزه ساماندهی موتورسواران با تمرکز بر نقاط حادثه‌خیز در شهرهای هدف در اهم برنامه‌های ترافیکی نیروی انتظامی قرار دارد. در ضمن توسعه نظم و انضباط در عبور و مرور و ترافیک از دیگر برنامه‌های مهم ما در سال جدید است.

سردار ابراهیمی توسعه و تقویت پایدار ناوگان گشت‌های یگان عملیات ترافیکی را از دیگر برنامه‌های ترافیکی سال ۱۴۰۰ برشمرد و اضافه کرد: توسعه بهبود و ارتقای رفتار و فرهنگ ترافیکی و اجتماعی کاربران ترافیکی، بازآموزی مقررات راهنمایی به اقشار مختلف از جمله دیگر برنامه‌های راهبردی ما در سال جدید است.

ابراهیمی با تاکید بر لزوم توسعه دوربین‌های شبانه و کنترل سرعت برای پیشگیری از حوادث جاده‌ای ادامه داد: توسعه و تحول سیستمی از طریق هوشمندسازی و برگزاری جلسات اتاق فکر با نخبگان هم از دیگر برنامه‌های اساسی ما برای تحول در حوزه ایمنی ترافیکی است.

لزوم رفع نقاط حادثه‌خیز استان

معاون عمرانی استاندار قزوین هم در این جلسه با تاکید بر لزوم رفع نقاط حادثه‌خیز استان در محورهای مواصلاتی مختلف گفت: در همین حوزه نقاط سانحه‌خیز را شناسایی کرده و در سال ۱۴۰۰ برنامه‌ ما محو این نقاط از طریق اصلاح هندسی مسیر و به کار بردن تمهیداتی مانند نصب سرعت‌گیر است.

علی فرخزاد افزود: برای توسعه و تجهیز دوربین‌های کنترل ترافیک شهرداری باید سهم خود را در این حوزه بپردازد و نسبت به نصب و تقویت دوربین‌های ترافیکی در محدوده شهر اقدام عاجل و سریع کند.

انتهای پیام/ ز

[ad_2]

Source link