کارپین: نتیجه بدی نبود، ایران تیم قدرتمندی است

والری کارپین، سرمربی روسیه، گفت که پس از گل تساوی، ایران حملات بیشتری را به روی دروازه تیمش خلق کرده است.

دیدار تیم‌های ملی ایران و روسیه در نهایت با تساوی یک – یک به پایان رسید. مسابقه‌ای که هر ۲ گل آن از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیدند. والری کارپین، سرمربی روس‌ها، در پایان این بازی گفت که از نتیجه بازی رضایت دارد.

کارپین در کنفرانس پس از بازی اظهار داشت: مدت ها بود که تیم ما تمرین خاصی نداشت و بین بازیکنان آن آمادگی که مدنظر ما بود، وجود نداشت. ولی باید بگویم که نتیجه بدی نبود. وقتی که ما یک گل پیش افتادیم، خیلی خوشحال شدم. ولی زمانی که گل تساوی را دریافت کردیم، بازی به سمتی رفت که ایران بیشتر حمله می‌کرد. برنامه ما این بود که روی ضدحمله کارمان را انجام دهیم.

وی درخصوص حضور تماشاگران نیز گفت: حضور هواداران به گرمی این بازی کمک کرد. تصور نمی‌کردم چنین تماشاگران پرشوری داشته باشید. حضور تماشاگران موجب شد هر دو تیم فوتبال خوبی ارائه دهند و شما می‌توانید با بهره‌مندی از این هواداران فوتبال بهتر و باکلاس‌تری انجام بدهید، چراکه یک تیم خوب و قدرتمند دارید.

سرمربی روسیه درباره اینکه دیدار برابر ایران یک بازی دوستانه جدی برای او بوده یا صرفا یک بازی تدارکاتی برای محک بازیکنان جوان تیمش بوده است که وی در این خصوص پاسخ داد: متاسفانه چند نفر از بازیکنان اصلی دچار آسیب‌دیدگی شدند. باید کاری کرد که نسل فوتبال روسیه را عوض کنیم. باید به بازیکنانی که سن زیادی ندارند، اعتماد کرد و باید به بازیکنان میدان داد تا بیشتر بازی کنند و تجربه خیلی بیشتری کسب کنند و بتوانیم مطمئن شویم آینده فوتبال روسیه را می‌توانیم تضمین کنیم.

وی درباره تغییرات روی نیمکت ایران و آنالیز این تیم گفت: سرمربی جدید تیم ملی ایران ۱۰ روز قبل انتخاب شد و طبیعتا نمی‌توانستیم آنالیز خوبی داشته باشیم، اما نکته‌ای که در جریان بازی شاهد بودیم، تغییر سیستم تیم ایران از ۱-۲-۳-۴ به اشکال دیگری تغییر پیدا می‌کرد. ما فقط می‌توانیم بگوییم آنالیز خیلی قوی‌ای از تیم ایران نداشتیم چون زمان کی‌روش شکل بازی ایران نسبت به الان تفاوت داشت.

کارپین درباره اینکه تفاوت فوتبال روسیه و ایران تا چه اندازه بود، چراکه ممکن است روسیه در رقابت‌های آسیایی به میدان برود، اظهار داشت: تفاوت آن‌چنانی بین فوتبال دو کشور نیست. مخصوصا الان که ما باید شکل کار خودمان را با تیم‌های آسیایی نزدیک کنیم و قرار است یک دیدار دوستانه هم با عراق انجام بدهیم. ترکیب جدیدی با بازیکنان جدید به تیم ملی روسیه دعوت کردیم و باید ببینیم در چه شرایطی هستیم تا اگر هر زمان به آسیا آمدیم، خودمان را مطابقت دهیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ورزش سه و درخصوص نمایش مسلط تیم ملی ایران که آیا ممکن است وی با انتقادات تندی در روسیه مواجه شود، پاسخ داد: ما ترکیب جدیدی را بازیکنان جدیدی امتحان می‌کنیم. همچنین مدت‌هاست که در مسابقات رسمی شرکت نکرده‌ایم و تنها در بازی‌های غیررسمی حضور پیدا کرده‌ایم. ما بازیکنان خوبی را به دلیل آسیب‌دیدگی به همراه ما نداشتیم. با توجه به رده سنی‌ای که از بازیکنان دعوت کرده بودم، در برابر بازیکنان خوب ایران و جو استادیومی که با حضور تماشاگران وجود داشت، فکر می‌کنم بازی بدی را انجام نداده باشیم. چرا که که مدت‌ها بود ما بازی‌های ملی دوستانه انجام نداده بودیم.

او در مورد اینکه با توجه به اتلاف وقت بازیکنانش، شانسی برای پیروزی برابر ایران قائل بوده است، گفت: اگر شانسی قائل نبودیم اصلا بازی نمی‌کردیم.

وی درخصوص اینکه آیا بازی با ایران برای روسیه مفید بود، پاسخ داد: بازی کردن برابر تیمی که چند دوره در رقابت‌های جام جهانی حضور داشته باعث افتخار است. شما فکر نکنید که تیم‌های آسیایی تیم‌های ضعیفی هستند. کره جنوبی، عربستان، ژاپن و… تیم‌هایی هستند که چندین دوره در جام جهانی حضور داشته‌اند. پس ما این شانس را به خودمان می‌دهیم. این بدان معنا نیست که ما قطعاً در جام ملت‌های آسیا خواهیم بود، چون ممکن است همه چیز تغییر کند. ولی بازی برابر تیم‌های قدرتمندی مانند عربستان، کره جنوبی، ژاپن و… برای اینکه به تجربه بازیکنان ما بیفزاید، خیلی نقش اساسی دارد.

کارپین در پایان درخصوص اینکه هیچ گلی در جریان بازی زده نشد، پاسخ داد: این اتفاقات در بازی رخ می‌دهد. آنها مرتکب یک خطای پنالتی شدند و ما نیز یک خطا انجام دادیم که پنالتی شد. فکر می‌کنم هر ۲ تیم موقعیت‌هایی برای گلزنی داشتند که با بدشانسی از دست رفت.