۱۶:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

کارشناس داوری؛ گل استقلال مقابل فولاد درست بود؟

ابراهیم میرزابیگی درباره محاکمه فنادی فر در دیدار استقلال و باشگاه فوتبال خوزستان اظهار داشت: متاسفانه در یک صحنه مشکوک دوباره اشتباهات داوری رخ داد و تیم شکست خورد.

کارشناس داوری؛ گل استقلال مقابل فولاد درست بود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ابراهیم میرزابیگی درباره محاکمه فنادی فر در دیدار استقلال و باشگاه فوتبال خوزستان اظهار داشت: متاسفانه در یک صحنه مشکوک دوباره اشتباهات داوری رخ داد و تیم شکست خورد. در این زاویه که دیدیم صحنه مشکوک بود و توپ به پای فولادی نخورد و کرنر نداشت. در ادامه این صحنه استقلال از روی یک ضربه کرنر به گل رسید.

ادامه: مهرداد محمدی در دقیقه ۲۵ با اعتراض استقلالی ها در محوطه جریمه روی زمین افتاد اما در این صحنه داور به درستی تصمیم به ادامه بازی گرفت و اتفاقی نیفتاد.

رودنیل: کرنر منتهی به دروازه استقلال اشتباه بود; کمک داور ترسید و تحریم نکرد

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: در فیلمی که دیدیم داور به اشتباه کرنر منتهی به گل استقلال را اعلام کرد.

نوذر رودنیل تاکید کرد: داور تا دقیقه ۵۸ تصمیمات درستی گرفت و دخالتی در بازی نداشت اما در این لحظه برای لحظاتی سوت زد که به نظر اشتباه و حق فوتبال فولاد است. تیم . او در این بازی شکست خورد.

وی ادامه داد: از زوایایی که دیدیم و عکس هایی که دوستان برایم فرستادند توپ از پای بازیکن فولاد افتاد اما فنادی فر به اشتباه کرنر را نشان داد. حتی بازیکن فولاد هم با این تصمیم مخالفت کرد اما همان توپ وارد دروازه فولاد شد و استقلال ۳ امتیاز مسابقه را به دست آورد. امیدوارم اشتباه نکرده باشد و در غیر این صورت شاهد یک تصمیم موثر و دخالت داور در نتیجه بازی باشیم.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان تصریح کرد: در صحنه ای دیگر و در شرایطی که توپ به دست یکی از بازیکنان استقلال در فاصله دو متری او برخورد کرد، اما بدون علامت، نمی توانم چیزی بگویم که چرا کمک داور این دیدار. شاید تنها دلیل آن ترس باشد زیرا این صحنه آنقدر واضح بود که نمی توان در مورد آن چیزی گفت.

رودنیل تصریح کرد: کمک داور ۷ مسئولیت یا اختیار دارد که باید در طول بازی از آنها استفاده کند. او می تواند در همه صحنه ها به داور اخطار و کمک کند اما وقتی وارد چنین صحنه ای نمی شود به این معناست که شرایط از او پیشی گرفته است.

وی تاکید کرد: در مورد بنیاد باید به یک نکته اشاره کنم. بارها از او خواسته شده که با انگشتانش با بازیکنان صحبت نکند اما متاسفانه گوش نمی دهد. با این شرایط VAR نه تنها کمکی به فوتبال ما نمی کند بلکه مشکلات بیشتری برای ما ایجاد می کند. ورود این فناوری به فوتبال ما و مافیای پشت آن برای ما دردسرساز خواهد بود و تا داوران جرات لازم را نداشته باشند نباید از آن استفاده کنیم. با این شرایط داور ذهنیت و تمرکز لازم را نخواهد داشت زیرا می داند که می تواند از آن کمک بگیرد.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط