۲۱:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس – هوادار :آیا قضاوت اکرمی در نتیجه بازی اثرگذار بود!؟

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس - هوادار امروز در چارچوب هفته 27 لیگ برتر به قضاوت حسن اکرمی برگزار شد.

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس – هوادار :آیا قضاوت اکرمی در نتیجه بازی اثرگذار بود!؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس – هوادار امروز در چارچوب هفته ۲۷ لیگ برتر به قضاوت حسن اکرمی برگزار شد.

کمک های حسن اکرمی در این بازی، علیرضا مرادی و محمدعلی پورمتقی بودند.

در این گزارش کارشناسی داوری دیدار هوادار – پرسپولیس انجام و صحنه های حساس داوری مورد بررسی قرار می گیرد:

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس – هوادار :آیا قضاوت اکرمی در نتیجه بازی اثرگذار بود!؟

صحنه مشکوک پیش از به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس

صحنه گل دوم پرسپولیس مشکوک به آفساید

محمدی: گل صحیح بود

سیدعلی: آفساید نبود

محمدرضا ابوالفضلی: گل دوم پرسپولیس صحیح بود و هیچ آفسایدی رخ نداده بود و این تصمیم شاهکار کمک داور دوم بود.

اکبریان: گل به درستی به ثمر رسید.

 

نظرات سیدعلی

داور سابق فوتبال ایران، تصمیمات داور دیدار هوادار – پرسپولیس را روی نتیجه این بازی بی‌تأثیر دانست.

 

سیدمهدی سیدعلی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره قضاوت حسن اکرمی در دیدار تیم‌های فوتبال هوادار و پرسپولیس اظهار داشت: داوران در مجموع عملکرد خوبی داشتند و تصمیمات آنها بر نتیجه تأثیری نگذاشت. کمک داور در نیمه اول مرتکب اشتباهاتی شد و در دقیقه سه، آفساید بازیکن هوادار را به اشتباه اعلام کرد. همچنین توپ در دقیقه ۱+۴۵ از خط طولی نگذشت و کمک داور در اعلام اوت عجله کرد.

وی در مورد گل دوم پرسپولیس و اینکه به نظر می‌رسید دانیال اسماعیلی‌فر هنگام دریافت توپ در موقعیت آفساید قرار داشت، خاطرنشان کرد: اوج کار کمک داور اول در گل دوم پرسپولیس بود که به درستی تشخیص داده شد. اسماعیلی‌فر در موقعیت آفساید نبود و گل دوم پرسپولیس در سلامت کامل به ثمر رسید.

 

کارشناس داوری فوتبال ایران درباره صحنه مشکوک به پنالتی در دقیقه ۵+۹۰ به تسنیم گفت: با توجه به زاویه دوربین، می‌توانیم بگوییم داور تصمیم درستی در این صحنه گرفته است. مگر اینکه دوربین دیگری باشد تا صحنه را بهتر پوشش بدهد. نکته قابل توجه در قضاوت اکرمی تغییر رفتار او نسبت به بازیکنان بود.

نظرات اکبریان

کارشناس داوری با بیان اینکه گل دوم پرسپولیس در شرایط سالم به ثمر رسید، گفت: هیچ آفسایدی رخ نداد و داور و کمک داور تصمیم خوبی گرفتند.

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و هوادار در هفته بیست و هفتم لیگ برتر امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه دو بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

 

محمدرضا اکبریان کارشناس داوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس گفت: در صحنه به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس، مدافع هوادار خط آفساید را پُر کرده بود و اگر حتی دست مدافع پرسپولیس (دانیال اسماعیلی فر) جلو تر از مدافع هوادار باشد اما پای او عقب تر بود و در آفسایدگیری ملاک پای بازیکنان است و گل به درستی پذیرفته شد.

 

او در خصوص برخورد توپ به دست مسعود ریگی در دقایق پایانی بازی اظهار داشت: در این صحنه هم ابتدا توپ به صورت بازیکن پرسپولیس برخورد کرد و اگر در ادامه هم با دست او لمسی داشته باشد، ادامه بازی صحیح است که داور تصمیم درستی گرفت.

 

اکبریان در پایان خاطر نشان کرد: در مجموع حسن اکرمی در این بازی قضاوت خوبی داشت و نبود تماشاگران هم باعث شد تا تنش کمتری در بازی باشد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : نواندیش

مطالب مرتبط