۰۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

جت جنگنده

چین به خاطر مانور «غیرحرفه‌ای» جت‌های جنگنده، متحد آمریکا را برگرداند!

هینا استدلال کرد که متحد ایالات متحده عمداً هواپیما را برای ایجاد اختلال در تمرین نظامی چین فرستاده است.

جنگنده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،هینا استدلال کرد که متحد ایالات متحده عمداً هواپیما را برای ایجاد اختلال در تمرین نظامی چین فرستاده است.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

جت جنگنده

hina از اقدامات یک خلبان نیروی هوایی که متهم به به خطر انداختن خدمه هلیکوپتر استرالیایی در جریان رهگیری هوایی در آخر هفته بود، دفاع کرد و استدلال کرد که متحد ایالات متحده عمداً هواپیما را برای ایجاد اختلال در تمرین نظامی چین فرستاده است.ژانگ شیائوگانگ، سخنگوی وزارت دفاع چین، گفت که اقدامات ارتش چین “مشروع، معقول، حرفه ای و ایمن” بوده است.

چین به خاطر مانور «غیرحرفه‌ای» جت‌های جنگنده، متحد آمریکا را برگرداند!

چین به خاطر مانور «غیرحرفه‌ای» جت‌های جنگنده، متحد آمریکا را برگرداند!

استرالیا که بخشی از معاهده امنیتی ANZUS با نیوزلند و ایالات متحده است، یک روز قبل گفت که یک جت جنگنده J-10 نیروی هوایی چین یک MH-60R Seahawk را در ۴ می در دریای زرد وزوز کرده و آن را “ناامن” خواند. و تعامل غیرحرفه ای» در حریم هوایی بین المللی.

ایالات متحده در سال های اخیر از چندین رهگیری مشابه شکایت کرده است. پاییز گذشته، وزارت دفاع ایالات متحده مجموعه ای از مانورهای هواپیماهای چینی را فاش کرد که منجر به از دست دادن تجهیزات هوایی آمریکا در حریم هوایی بین المللی شد.

وزیر دفاع استرالیا، ریچارد مارلز، گفت که هواپیمای جنگی چینی در ۱۰۰۰ فوتی جلو و ۲۰۰ فوتی بالای MH-60R شلیک می‌کند و اپراتور را مجبور می‌کند “اقدامی اجتناب‌ناپذیر انجام دهد تا مورد اصابت آن شراره‌ها قرار نگیرد.”

مارلز گفت: «پیامد اصابت شعله‌ها قابل توجه بود.

وزارت دفاع استرالیا گفت: این بالگرد که خدمه آن آسیبی ندیده است، به ناوشکن HMAS Hobart نیروی دریایی استرالیا متصل شده است که تحت عملیات آرگوس، مشارکت کانبرا برای اجرای تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی، در منطقه مستقر شده است.ژانگ، مقام دفاعی چین، گفت که هوبارت «سه بار یک بالگرد کشتی را برای انجام شناسایی نزدیک و ایجاد اختلال در فعالیت‌های آموزشی عادی» یک ناوگان دریایی چین که از ۳ تا ۴ می در دریای زرد تمرین می‌کرد، اعزام کرده است.

او گفت که نیروهای چینی هشدارهای رادیویی به هلیکوپتر استرالیایی ارسال کردند و بعداً مطابق با رویه بین المللی “عملیات ایمن برای بیرون راندن آن” انجام دادند.لین جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز سه شنبه گفت: هلیکوپتر استرالیایی “به عمد در فاصله نزدیک از حریم هوایی چین در یک اقدام تحریک آمیز پرواز کرد که امنیت دریایی و هوایی چین را به نام اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به خطر انداخت.”

لین گفت: “ارتش چین اقدامات لازم را در صحنه برای هشدار و هشدار به طرف استرالیایی انجام داد. نحوه رسیدگی به وضعیت مطابق با قوانین و مقررات ما، حرفه ای و ایمن بود.”

اواخر ماه گذشته، مقامات ایمنی دریایی دالیان، شهر بندری در دریای بوهای، داخلی ترین خلیج دریای زرد، با استناد به یک “مأموریت نظامی” برنامه ریزی شده، منطقه ممنوعه در تنگه بوهای را از ۲۸ آوریل تا ۵ مه اعلام کردند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط