۱۷:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

روانشناختی رفتاری

چگونه به کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ در مدرسه کمک کنیم تا سرخورده نشود؟

آیا فرزند شما به دلیل دیابت نوع 1 مدرسه را ترک کرده است؟ اگر چنین است، می دانید که بازگشت به یک روال عادی می تواند دشوار باشد.

دیابت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،آیا فرزند شما به دلیل دیابت نوع ۱ مدرسه را ترک کرده است؟ اگر چنین است، می دانید که بازگشت به یک روال عادی می تواند دشوار باشد.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

امتیاز کلیدی

برقراری مجدد یک روال به کاهش استرس در مدرسه برای کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ کمک می کند.
غذا جزء مهمی از فرهنگ مدرسه و بخش شادی از روز مدرسه فرزند شما است.
در مورد دیابت نوع ۱ فرزندتان با معلمان و پرستاران مدرسه صحبت کنید.

آیا فرزند شما به دلیل دیابت نوع ۱ مدرسه را ترک کرده است؟ اگر چنین است، می دانید که بازگشت به یک روال عادی می تواند دشوار باشد. با این حال، برقراری مجدد یک روال، بهترین راه برای کاهش استرس و هموار کردن راه برای تعاملات مثبت با همه کسانی است که در مراقبت از کودک شما نقش دارند. به خاطر داشته باشید که برای پایبندی به روال‌های معمول، کودکان به تقویت مثبت، مقدار سالم تشویق، محبت و جشن نیاز دارند.

چگونه به کودک مبتلا به دیابت نوع 1 در مدرسه کمک کنیم تا سرخورده نشود؟

چگونه به کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ در مدرسه کمک کنیم تا سرخورده نشود؟

کمک به فرزندتان در انتخاب غذای سالم در مدرسه

آنچه کودک شما مبتلا به دیابت نوع ۱ می خورد تنها یکی از چندین عاملی است که بر سطح قند خون او تأثیر می گذارد. غذا بخش مهمی از فرهنگ مدرسه است و می تواند جنبه ای خوشایند، اجتماعی و شادی بخش از روز مدرسه فرزند شما باشد. چه شما و فرزندتان مبتلا به دیابت نوع ۱ تصمیم به تهیه ناهار، خرید ناهار یا هر دوی اینها داشته باشید، عادت به انتخاب غذاها با هم به کودک شما کمک می کند تا از مدرسه لذت ببرد و همچنین به او احساس کنترل بر علائم دیابت نوع ۱ خود می دهد.

زمان میان وعده و ناهار

میان وعده ها و ناهارهای ایده آل برای کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱، آنهایی هستند که مکمل برنامه انسولین او باشند. چه کودک مبتلا به دیابت نوع ۱، تنقلات و ناهار خود را به مدرسه بیاورد یا ناهار را در مدرسه بخرد، بسیار مهم است که کودک خود را تشویق کنید تا غذاهایی را که واقعاً می خورد، انتخاب کند.

به کودک خود در انتخاب ترکیبات غذایی که شامل کربوهیدرات های مغذی، فیبر، چربی و پروتئین است کمک کنید. برنامه ریزی میان وعده و ناهار با فرزندتان می تواند به او احساس آزادی بدهد. آنها تمایل بیشتری به خوردن موادی دارند که قند خون آنها را ثابت نگه می دارد. تهیه میان وعده و ناهار برای کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ مشابه آماده سازی برای کودک بدون دیابت است زیرا ضروری ترین چیز داشتن یک رژیم غذایی متعادل است.

اگر تصمیم دارید برای فرزندتان مبتلا به دیابت نوع ۱ یک ناهار مدرسه بخرید، ممکن است او را بیشتر احساس کند. یک روش برای اطمینان از موفقیت این است که عادت هفتگی مرور کردن منوی مدرسه با فرزندتان را ایجاد کنید و سپس مقدار کربوهیدرات غذا را برای دریافت دوز دقیق انسولین تخمین بزنید.

بنتو باکس ژاپنی روشی برای برنامه ریزی میان وعده ها و وعده های غذایی متعادل است. جعبه‌های محفظه‌ای برای تهیه ناهار برای یک کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ مفید هستند، زیرا گزینه‌های متعددی را برای یک وعده غذایی متعادل ارائه می‌کنند و در عین حال ترجیحات غذایی کودک شما را جذاب می‌کنند.

جعبه های بنتو همچنین می توانند خوراکی های مورد علاقه کودک شما را به یک وعده غذایی مغذی تبدیل کنند. به عنوان مثال، جعبه‌های بنتو کودک شما می‌تواند شامل برش‌های پنیر، کراکر غلات کامل، برگ‌های انگور، هویج ترد با ماست، انواع توت‌های خرد شده و سیب خرد شده باشد. یکی از روش‌های تشویق کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ برای بررسی سطح کربوهیدرات‌هایش این است که تعداد کربوهیدرات‌ها را روی درب جعبه بنتو به همراه یک نکته یا تصویر تشویق‌کننده برای او بنویسید.

هماهنگی مراقبت در مدرسه در ۴ مرحله

۱. مکالمه را شروع کنید

در دنیای ایده آل، والدین کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ به محض تشخیص کودک خود به مدرسه اطلاع می دهند و سپس با مدیر مدرسه، معلمان فرزندشان و پرستار مدرسه مشورت می کنند. با این حال، به دلیل برنامه معلمان، ممکن است سازماندهی یک قرار زمانی که بتوانید نگرانی ها و امیدهای خود را برای فرزندتان در مدرسه بیان کنید، دشوار باشد. ممکن است لازم باشد چندین قرار ملاقات رزرو کنید و سپس خلاصه ای از مکالمات خود را برای همه درگیر ارسال کنید.

۲. تیم خود را بسازید

فرض کنید تیم مدرسه شما با دیابت نوع ۱ آشنا نیست. در این سناریو، ممکن است لازم باشد با یک متخصص اطفال جلسه ای ترتیب دهید تا ارائه مختصری در مورد T1D در کودکان مدرسه ای ارائه شود. از این فرصت استفاده کنید و از مدرسه فرزندتان بخواهید که در مراقبت از او شریک شود. درباره نحوه برقراری بهترین ارتباط با فرزندتان در مورد دیابت نوع ۱ و همچنین ایمنی و سلامتی آنها در مدرسه بحث کنید.

۳. یک کیت اضطراری دیابت در مدرسه جمع کنید

اگر در زمانی که فرزندتان در مدرسه است یک اورژانس اتفاق بیفتد، یک کیت اورژانس دیابت برای فرزندتان می تواند به شما آرامش دهد. وقتی زمان پر کردن کیت اضطراری دیابت فرا می رسد، به شما این امکان را می دهد که برنامه مدرسه فرزندتان را دوباره بررسی کنید و با تیم مدرسه فرزندتان بررسی کنید. با توجه به بنیاد تحقیقات دیابت نوجوانان، کیت اورژانس دیابت مدرسه کودک شما باید شامل موارد زیر باشد:

انسولین اضافی، حدود ۲ تا ۳ روز برای مواقع اضطراری مانند طوفان، زلزله، قرنطینه و غیره…
سوزن های اضافی قلم انسولین، سرنگ ها، یا مجموعه های تزریق پمپ.
درمان های قند خون پایین
اگر برنامه مدیریتی فرزندتان به آنها نیاز دارد، تنقلاتی مانند کراکر، کافه های انرژی و غیره.
یک کیت گلوکاگون که استفاده از آن باید با پرسنل مدرسه بررسی شود.
خلاصه ای از رژیم انسولین و برنامه غذایی کودک شما.
و هر چیز دیگری که فکر کنید برای مراقبت از فرزند شما توسط شخص دیگری ضروری است.

۴. درباره ۵۰۴ پلان بیاموزید در ایجاد مشارکت با مدرسه فرزندتان، درک ۵۰۴ پلان ضروری است. آنها کمک می کنند تا مدرسه فرزند شما در قبال نیازهای بهداشتی فرزند شما در مدرسه پاسخگو باشد. هر کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ باید یک برنامه ۵۰۴ برای معلمان و پرستار مدرسه داشته باشد. این نوع طرح تحت بخش ۵۰۴ قانون توانبخشی ۱۹۷۳ قرار دارد. این بخشی از قانون حقوق مدنی فدرال است که تبعیض علیه دانش آموزان مدارس دولتی دارای معلولیت را ممنوع می کند. یک طرح ۵۰۴ چگونگی برآورده شدن نیازهای خاص کودک با تسهیلات، تغییرات و سایر خدمات را مشخص می کند. این اقدامات «موانع یادگیری» را از بین می برد. برنامه ریزی زمانی با معلم فرزندتان و پرستار مدرسه برای بررسی طرح ۵۰۴ می تواند از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کند. طرح ۵۰۴ باید به نیازهای خاص کودک رسیدگی کند و دستورالعمل های دقیق مربوط به موارد زیر را ارائه دهد:

زمان‌ها/مکان‌های پایش قند خون، از جمله مکان‌هایی برای آزمایش و درمان

اطمینان از اینکه کارکنان در بررسی سطح گلوکز خون، تشخیص و درمان علائم قند خون بالا و پایین، و تجویز انسولین و گلوکاگون آموزش دیده اند.
اجازه دادن به دانش آموز برای خوردن در هر زمان و هر کجا که لازم باشد، از جمله خوردن ناهار در زمان مناسب و دادن زمان کافی برای اتمام غذا

امکان سفرهای اضافی به حمام یا آبنما

حصول اطمینان از مشارکت کامل دانش آموز در کلیه ورزش ها، فعالیت های فوق برنامه و سفرهای صحرایی با مراقبت و/یا نظارت لازم.
اجازه غیبت اضافی برای قرارهای پزشکی و ایام بیماری در صورت لزوم بدون جریمه نقش والدین در فرآیند ۵۰۴شما و فرزندتان لایق برنامه ای هستید که برای شما کارساز باشد. سعی کنید موقعیت را به عنوان یک متحد در نظر بگیرید و به نیازهای فرزندتان توجه کنید.

علائم دیابت نوع ۱ در مقابل. مسائل رفتاری

به کودک خود، معلمان و پرسنل مدرسه کمک کنید تا بفهمند که قند خون پایین در یک کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ می تواند به طور ناگهانی رخ دهد و باید فورا درمان شود. از معلم و پرستار مدرسه فرزندتان بخواهید که به آنها کمک کند تا قبل از ناهار و استراحت سطح انسولین خود را بررسی کنند تا مطمئن شوند که به اندازه کافی غذا می خورند و در طول تعطیلات و کلاس های باشگاه در آن زیاده روی نمی کنند. کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ علائم مختلف قند خون پایین را نشان می دهند، بنابراین پرسنل مدرسه باید از علائم فردی کودک شما آگاه باشند. علائم دیابت نوع ۱ را می توان به عنوان مشکلات رفتاری اشتباه گرفت. علائم قند خون پایین می تواند شامل موارد زیر باشد:

لرزش

عصبی بودن یا اضطراب

عرق کردن، لرز، یا سرد شدن

تحریک پذیری یا بی حوصلگی

سرگیجه و مشکل در تمرکز

گرسنگی یا حالت تهوع

تاری دید

ضعف یا خستگی

خشم، لجبازی یا غم

قبل از شروع سال تحصیلی، بهترین زمان برای گفتگو در مورد دیابت نوع ۱ فرزندتان با معلم و پرستار مدرسه است. از معلم و پرستار مدرسه فرزندتان بخواهید تماس‌های برنامه‌ریزی شده یا ایمیل‌هایی درباره روال مدرسه فرزندتان داشته باشد. این کمک می کند تا مطمئن شوید که علائم دیابت نوع ۱ کودک شما در مدرسه به خوبی مدیریت می شود و در صورت نیاز حمایت بیشتری در خانه از فرزند شما ارائه می دهد.

کمک به کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ برای حرکت در محیط مدرسه در حال تغییر برای افراد ضعیف مناسب نیست. گاهی اوقات چالش‌برانگیز، سخت‌گیرانه و کاملاً مشکل است، اما ایجاد یک روال به شما کمک می‌کند تا وظایف مختلف را مدیریت کنید. مهمتر از همه، روال ها به کودک شما که مبتلا به دیابت نوع ۱ است کمک می کند در مدرسه متفکر، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیرتر باشد. به یاد داشته باشید، هر روز آن را مصرف کنید، انعطاف پذیر باشید، با خودتان مهربان باشید و فرزندتان را تشویق کنید تا در صورت نیاز از او کمک بخواهد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط