چپ‌های تاریخی آبی پوشان/ آسیا هم به چپ استقلال مهر تأیید زد

استقلال باز هم مشخص کرد نیروهای قابل اعتنایی در جناح چپ خود در اختیار دارد که می‌تواند به آنها به خوبی تکیه کند. خبرورزشی – از قدیم الایام همواره شاهد بودیم که تیم استقلال مهره‌های تاثیر گذار و صاحب نامی در جناح چپ خود در اختیار داشت. این تیم از گذشته نسبتاً دور، همواره در […]

استقلال باز هم مشخص کرد نیروهای قابل اعتنایی در جناح چپ خود در اختیار دارد که می‌تواند به آنها به خوبی تکیه کند.

چپ‌های تاریخی آبی پوشان/ آسیا هم به چپ استقلال مهر تأیید زد

خبرورزشی – از قدیم الایام همواره شاهد بودیم که تیم استقلال مهره‌های تاثیر گذار و صاحب نامی در جناح چپ خود در اختیار داشت. این تیم از گذشته نسبتاً دور، همواره در جناح چپ در ادوار مختلف نفراتی را در پست دفاع یا پیستون و وینگر در اختیار داشت که در بسیاری از تورنمنت‌های مختلف از لیگ برتر، جام حذفی و لیگ برتر قهرمانان یا جام باشگاه‌های آسیا جزو مهره‌های اثر گذار این تیم محسوب می‌شدند.

با توجه به انتخاب تیم هفته اول لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ از سوی کمیته فنی ای اف سی، وقتی محمد نادری، فرشید اسماعیلی و مهدی قائدی در تیم هفته در جناح چپ قرار گرفتند همه هواداران تیم و پیشکسوتان استقلال را به یاد روزهای اوج بازیکنان اسبق این تیم در جناح چپ انداختند.

در حال حاضر محمد نادری که به عنوان دفاع کلاسیک دو گل در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان (تا پیش از دیدار مقابل الدحیل به ثمر رسانده) به عنوان یکی از شاخص ترین بازیکنان استقلال در جناح چپ به شمار می‌رود. فرشید اسماعیلی که در نقش هافبک چپ توپ می‌زند به خوبی توانسته با به ثمر رساندن دو گل و ارسال دو پاس گل نقش اثرگذارش را در موفقیت‌های اخیر استقلال تثبیت کند همچنین مهدی قائدی با دو گل و یک پاس گل تا پیش از بازی مقابل الدحیل جزو مهره‌های خوب استقلال در جناح چپ به شمار می‌رود که اتفاقاً او در لیگ برتر هم چنین درخششی را داشته است.

چپ های تاریخی آبی پوشان / آسیا هم به چپ استقلال مهر تأیید زد

اگر به کمی قبل تر و گذشته نزدیک برگردیم به یاد بازیکنی همچون علیرضا نیکبخت واحدی می افتیم که در سیستم سه پنج دو توانست جایگاه ثابتی در تیم ملی پیدا کرده و تا مدتها جناح چپ استقلال و قدرتمند نگه دارد پیش از او به یاد داریم که صادق ورمزیار از دیگر دفاع چپ‌های کلاسیک استقلال بود که همواره در مسابقات آسیایی و یا در لیگ آزادگان به ویژه مقابل پرسپولیس نقش انکارناپذیری در موفقیت‌های استقلال در دو دهه گذشته داشت. هنوز درخشش ورمزیار مقابل تیم نوف باخور ازبکستان از یاد طرفداران فوتبال نرفته است.

چپ های تاریخی آبی پوشان / آسیا هم به چپ استقلال مهر تأیید زد

قبل از وی نیز استقلال در همین پست اصغر حاجیلو را در اختیار داشت که جزو بهترین دفاع چپ‌های تاریخ باشگاه استقلال به حساب می آمد. او و نفرات بعدی در این پست در جناح چپ از بهترین نفرات استقلال بوده و در طی دهه‌های گذشته تا امروز به درستی این مسئولیت را سینه به سینه به نفرات بعدی که در این پست به میدان رفته اند تحویل دادند و امروز باز هم جناح چپ استقلال با حضور محمد نادری، فرشید اسماعیلی و مهدی قائدی همچنین ذخیره‌هایی مانند هرویه میلیچ و یا بابک مرادی از قابل اعتمادترین ستون‌های تیم استقلال محسوب می‌شوند که قطعاً کادر فنی این تیم حساب ویژه‌ای روی این نفرات باز کرده است.

ناگفته نماند؛ استقلال در جناح راست هم شرایط بدی ندارد اما هر زمان این دو جناح پرتوان و پرقدرت بوده‌اند این تیم موفق به کسب عناوین درخشانی در داخل و خارج از کشور شده است.

منبع: خبرورزشیخبر ورزشی