16:00 - 1403/04/17

اجتماعی

چه مقدار افزایش حقوق با متناسب‌سازی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده؟

بازنشستگان کشوری، در ارتباط با میزان افزایش حقوق بعد از اجرای متناسب‌سازی اعلام نگرانی کردند و گفتند در این زمینه ابهام وجود دارد؛

چه مقدار افزایش حقوق با متناسب‌سازی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از پارسینه بازنشستگان کشوری، در ارتباط با میزان افزایش حقوق بعد از اجرای متناسب‌سازی اعلام نگرانی کردند و گفتند در این زمینه ابهام وجود دارد؛ برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

چه مقدار افزایش حقوق با متناسب‌سازی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده؟

بازنشستگان کشوری، در ارتباط با میزان افزایش حقوق بعد از اجرای متناسب‌سازی اعلام نگرانی کردند و گفتند در این زمینه ابهام وجود دارد؛ سوال مشخص بازنشستگان این است که در همسان‌سازی یک بازنشسته با گروه حقوقی مشخص، چقدر مشمول افزایش  دستمزد خواهد شد و حکم او بعد از اجرا چگونه خواهد بود.

در گزارشی : غلامحسین قاسمی، کارشناس امور بازنشستگان، در این رابطه می‌گوید: تا زمانی که دستورالعمل و شیوه نامه همسان سازی اعلام نشود، نمی‌توان هیچ مبلغی را اعلام نمود.

حقوق

چه مقدار افزایش حقوق با متناسب‌سازی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده؟

او افزود: اما به طور متوسط تفاوت حقوق بازنشسته با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل در گروه‌های مختلف حقوقی۱ تا ۲۰ حدود ۴ میلیون تومان تا حداکثر ۸ میلیون تومان خواهد بود، بنابراین ۴۰ درصد آن هم که قرار است امسال (سال اول) اجرا شود، حدود ۱.۶ میلیون تومان تا ۳.۲ میلیون تومان خواهد بود.

قاسمی تاکید کرد: باید منتظر شیوه‌نامه اجرای همسان‌سازی بمانیم؛ پس از آن، جدول افزایش دستمزد بازنشستگان براساس گروه‌های شغلی مشخص و قابل تدوین است. سوال مشخص بازنشستگان این است که در همسان‌سازی یک بازنشسته با گروه دستمزد ی مشخص، چقدر مشمول افزایش حقوق خواهد شد و حکم او بعد از اجرا چگونه خواهد بود.

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در صفحه شخصی خود اعلام کرد: در اجرای قانون برنامه هفتم پیشرفت آیین‌نامه اجرایی ‎متناسب سازی  دستمزد بازنشستگان به تصویب هیأت دولت رسید.

بر این اساس مبلغ ۳ میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به هر یک از ۶.۲ میلیون بازنشسته صندوق‌های لشگری و کشوری و ۲.۴ میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی در مجموع با ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : پارسینه

مطالب مرتبط