۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

خوب زندگی کردن از آنچه فکر می کنید آسان تر است.

چند قانون بالقوه برای زندگی

وقتی به افراد می گویم چقدر زندگی کوتاه است، افراد جوان اغلب از شوک عقب می نشینند. افراد در اواخر نوجوانی و اوایل 20 سالگی متوجه نمی شوند که در یک چشم به هم زدن، 40 یا 50 ساله می شوند.

چند قانون بالقوه برای زندگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وقتی به افراد می گویم چقدر زندگی کوتاه است، افراد جوان اغلب از شوک عقب می نشینند. افراد در اواخر نوجوانی و اوایل ۲۰ سالگی متوجه نمی شوند که در یک چشم به هم زدن، ۴۰ یا ۵۰ ساله می شوند. آنها تجربه زندگی یا دیدگاهی برای درک این موضوع ندارند. اما این حقیقت دارد. سالها به سرعت می گذرد.

یکی از بهترین راه ها کمک به پیشرفت دیگران است

زندگی با یک کتاب دستورالعمل همراه نیست، اما با افزایش سن، بسیاری از ما برخی از اسرار نحوه عملکرد زندگی را می آموزیم. ما یاد می گیریم که چگونه با دیگران کنار بیاییم، به دیگران کمک کنیم تا در زندگی خود پیشرفت کنند و به اهدافی که برای خود تعیین کرده ایم برسیم. من برخی از آنچه را که برای من مفید بوده به اشتراک خواهم گذاشت، اما با توجه به روح عنوان، حرف من را قبول نکنید. آن را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما کار می کند.

۱. خودتان را خیلی جدی نگیرید. اشکالی ندارد که به خودتان بخندید. طنز تحقیرآمیز خود به خوبی کار می کند زیرا برای کسی توهین آمیز نیست و مردم را به سمت شما می کشاند. هرکسی می تواند با انجام کاری احمقانه یا غافلگیرانه ارتباط برقرار کند. و هنگامی که شما شروع به خندیدن کنید ، دیگران نیز خواهند خندید. سپس، آنها مراقب خود را پایین می آورند تا بتوانید آنها را بشناسید.

۲. معتبر باشید. مردم همیشه با یکدیگر بازی می کنند و می بینند که آیا می توانند طرف مقابل را متقاعد کنند که اولین حرکت را انجام دهد یا خیر. معتبر بودن بازی ها را تحت تاثیر قرار می دهد. آنچه را که می گویید بگویید و آنچه را که می گویید معنی کنید.

بسیاری از ما در برابر واقعی بودن مقاومت می کنیم، زیرا می ترسیم که اگر دیگران ما را ببینند، ما را دوست نداشته باشند. اما در واقع، اغلب برعکس است. وقتی مردم با ما آشنا شوند معمولاً ما را بیشتر دوست خواهند داشت. و معتبر بودن به این معنی است که ما مجبور نیستیم دروغ بگوییم یا تظاهر کنیم. فقط خودتان باشید و بیشتر مردم شما را دوست خواهند داشت. به دیگران بگویید که دوستشان دارید و به آنها اهمیت می دهید. آنها ممکن است به خوبی نیاز به شنیدن آن داشته باشند.

۳. متواضع باشید. مهم نیست چقدر موفق باشید، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری از دیگران وجود دارد. هم سقراط و هم کنفوسیوس به ما آموختند که احمق ها فکر می کنند همه چیز را می دانند، اما افراد عاقل می دانند که چقدر کم می دانند. مایل باشید به حرف های دیگران گوش دهید، به اشتباه خود اعتراف کنید و موفقیت های دیگران را مدیون آنها باشید.

از دیگران به خاطر چیزهایی که به شما یاد داده اند تشکر کنید. اعتماد به نفس واقعی ساکت است و دلیلی برای لاف زدن یا لاف زدن ندارد. اگر می دانید چقدر خوب هستید، نیازی نیست در مورد آن به دنیا بگویید. شما می‌دانید که چه کارهایی انجام داده‌اید و می‌توانید به دیگران اعتبار بدهید. وقتی به دیگران احساس خوبی نسبت به خودشان می دهید، آنها می خواهند در حضور شما باشند.

۴. سپاسگزار باشید . کلمات متشکرم دو مورد از کم استفاده ترین و مهم ترین کلمات زبان ما هستند. وقتی کسی به شما کمک می کند، از او تشکر کنید . وقتی کسی به شما الهام می‌دهد، از او تشکر کنید . وقتی کسی چیزی به شما یاد می دهد از او تشکر کنید . من میلیون ها بار از مربیانم به خاطر کارهایی که برای من انجام دادند تشکر کرده ام و به نظر می رسد هرگز از شنیدن آن خسته نمی شوند. همه دوست دارند از آنها قدردانی شود.

۵. به دیگران الهام بخشید. همانطور که سال ها پیش یکی به من گفت، زندگی شما فقط به شما مربوط نیست. این همچنین در مورد هر کس دیگری است که ملاقات می کنید. اگر کسی را دیدید که به دنبال رویایی است، به او کمک کنید به آن برسد. اگر دو نفر را می شناسید که اهداف مشابهی را دنبال می کنند، آنها را به هم وصل کنید. اگر تخصص دارید که به شخص دیگری کمک می کند تا کاری مهم برای او انجام دهد، آن تخصص را با او در میان بگذارید. اگر ایده ای دارید که فکر می کنید به شخص دیگری کمک می کند، آن را به او بدهید.

۶. به دیگران احترام بگذارید. مهم نیست افراد در کجای زندگی خود هستند، همه شایسته احترام، توجه و تکریم هستند. در نحوه صحبت با دیگران ملایم و محترم باشید و همیشه به دنبال ارتقای آنها باشید. مردم را آن طور که دوست دارند نامیده شوند صدا بزنید، حتی اگر مخالف هستید.

به باورهای مردم در مورد خودشان احترام بگذارید. اگر می بینید که شخصی کاری انجام می دهد که احتمالاً به او صدمه می زند، به آرامی به او کمک کنید تا این آسیب احتمالی را برای خودش ببیند. اگر آنها آماده یا مایل نیستند آنچه را که شما می خواهید ببینید، به آن احترام بگذارید. این زندگی شخص دیگری است نه شما. (البته، اگر کاری که آنها انجام می دهند به احتمال زیاد به دیگران صدمه می زند، داستان متفاوت است.)

۷. عمدی باشید. قبل از گفتن سخنان خود و قبل از انجام آنها به اعمال خود فکر کنید. همانطور که مادرم می گفت، وقتی کلمات از دهان شما خارج می شوند، دیگر مال شما نیستند. آنها متعلق به هر کسی است که آنها را می شنود. مطمئن باشید که دقیقاً همان چیزی را که می خواهید ارتباط برقرار کنید، بیان می کنید. با چشمان باز از زندگی عبور کنید.

۸. در نظر بگیرید که می خواهید مردم در مراسم تشییع جنازه شما در مورد شما چه بگویند. زندگی خود را بر اساس اثری که می خواهید در دنیا بگذارید، زندگی کنید. چیزهایی که می گویید یا انجام می دهید ممکن است برای شما اهمیت چندانی نداشته باشند، اما ممکن است تاثیر زیادی بر دیگران داشته باشند. هر فکر، گفتار و کرداری به ایجاد مسیر زندگی شما کمک می کند و به دیگران اجازه می دهد شما را ببینند.

هر روز را طوری زندگی کنید که انگار مهم ترین روز زندگی شماست زیرا همینطور است .

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط