۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴

تازه های گردشگری

چرا «باهاما» محبوبیت خود را در میان آمریکایی ها از دست می دهد؟

به دنبال گزارش های خبری در مورد افزایش قتل ها و هشدار وزارت امور خارجه ایالات متحده به مسافران، باهاما شاهد کاهش نرخ رزرو اجاره های کوتاه مدت - و تا حدی کمتر رزرو هتل ها- بود. به گزارش AirDNA ، در ژانویه، رزرو اجاره کوتاه مدت 7.3 درصد ...

چرا «باهاما» محبوبیت خود را در میان آمریکایی ها از دست می دهد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به دنبال گزارش های خبری در مورد افزایش قتل ها و هشدار وزارت امور خارجه ایالات متحده به مسافران، باهاما شاهد کاهش نرخ رزرو اجاره های کوتاه مدت – و تا حدی کمتر رزرو هتل ها- بود.

به گزارش AirDNA ، در ژانویه، رزرو اجاره کوتاه مدت ۷.۳ درصد نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۳ پس از ماه‌ها رشد کاهش یافت .

طبق داده های کلیدی، رزرو به ازای هر ملک و اشغال در اجاره های کوتاه مدت ۱۰ درصد کاهش یافته است .

طبق گزارش CoStar’s STR ، هتل هایی که تمایل دارند در مناطق توریستی متمرکز شوند، در طول ژانویه شاهد کاهش اشغال هفتگی نسبت به سال گذشته بین ۲ تا ۱۴ درصد بوده اند . اما میانگین نرخ های روزانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، بنابراین قیمت های بالاتر ممکن است عاملی در جلوگیری از رزرو باشد.

هشدار سفر هشداری را درباره باهاما ایجاد می کند
این کاهش در پی هشدار اخیر دولت ایالات متحده در سفر است. در ۲۴ ژانویه، سفارت ایالات متحده در ناسائو، باهاما، هشداری را منتشر کرد که به شهروندان آمریکایی هشدار داد که ۱۸ نفر از ابتدای سال در ناسائو به قتل رسیده اند. در این بیانیه آمده است: «قتل در تمام ساعات از جمله در روز روشن در خیابان ها رخ داده است.

نیویورک تایمز ، سی‌ان‌ان، و سی‌بی‌اس نیوز داستان‌هایی را منتشر کردند که جنایت در باهاما را برجسته می‌کرد.

دفتر نخست وزیری در ۳۰ ژانویه بیانیه ای رسمی در وب سایت هیئت گردشگری باهاما منتشر کرد و به مسافران اطمینان داد که این کشور “هشیار، مراقب و فعال” است و این مجمع الجزایر “یک مقصد امن و دلپذیر باقی می ماند.”

به گزارش AirDNA، با وجود اطمینان دولت، رزروهای اجاره کوتاه مدت بین ۲۸ ژانویه تا ۳ فوریه نسبت به هفته مشابه سال گذشته ۶.۴ درصد کاهش یافت.

در اوایل فوریه، دو گردشگر آمریکایی در استراحتگاهی در جزیره گراند باهاما مورد حمله مواد مخدر قرار گرفتند و مورد حمله قرار گرفتند. مقامات مظنونین را دستگیر کردند: دو کارمند توچال. اکنون تحقیقات در حال انجام توسط مقامات محلی و FBI در حال انجام است.

وزارت امور خارجه سطح راهنمایی خود را تغییر نداده است: سخنگوی وزارت امور خارجه به Skift گفت: “مشاوره کلی سفر برای باهاما در سطح ۲ بدون تغییر باقی مانده است، که به شهروندان آمریکایی توصیه می کند در باهاما به دلیل جرم و جنایت احتیاط بیشتری داشته باشند.”

سطح ۲ عقب تر از سطح ۱ است که امن ترین دسته است. در سطح ۲، مقصد برای سفر آمریکایی‌ها امن است، اما به آنها توصیه می‌شود پس از رسیدن به آنجا بیشتر محتاط باشند. بسیاری از مقاصد محبوب مانند مراکش ، فرانسه و بریتانیا دارای مشاوره سفر سطح ۲ هستند.

جایی که خشونت در باهاما است
این قتل در منطقه ای به نام “بر فراز تپه” در ناسائو رخ داد. فرانک کومیتو، مشاور و مدیر عامل سابق و مدیر کل انجمن هتل‌داری و گردشگری کارائیب ، گفت: در حالی که خشونت نگران‌کننده است، بر روی تپه مدت‌هاست که موارد خشونت تلافی‌جویانه باندها وجود دارد .

بیشتر گردشگران به جای آن زمان خود را در استراحتگاه ها و هتل های بلوار بها مار و ساحل کابل می گذرانند. این مناطق دارای نظارت گسترده امنیتی عمومی هستند. در نوار ساحلی کابل، صدها نفر روزانه پیاده روی می کنند.

بر اساس داده های رزرو شده توسط Amadeus Market Intelligence ، ناسائو یکی از محبوب ترین مقاصد بین المللی برای آمریکایی ها در سال ۲۰۲۳ بود .

بر اساس گزارش دولت باهاما ، باهاما بیش از ۹ میلیون بازدیدکننده داشته است .

گردشگری باهاما با خطر جنون رسانه ای مواجه است
پوشش گسترده رسانه‌ای منفی از بخشی از یک منطقه می‌تواند باعث ریزش گسترده گردشگران به کل مقصد شود. هنگامی که آتش سوزی های جنگلی در بخش غربی مائوئی در ماه اوت رخ داد، بسیاری از گردشگران سفر به جزیره را لغو کردند یا از آن اجتناب کردند. دو ماه پس از آتش سوزی، هزینه گردشگران تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار کمتر از سطح اکتبر ۲۰۲۲ بود.

چیزی که می تواند وضعیت را بدتر کند، حادثه ای است که در آن یک گردشگر رخ می دهد که پوشش رسانه ای گسترده ای پیدا می کند. کومیتو گفت، برای مثال، صنعت گردشگری آروبا پس از ناپدید شدن ناتالی هالووی در سال ۲۰۰۵، سال ها طول کشید تا بهبود یابد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار