۲۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۱

اقتصادی

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری | اطلاعاتی درباره وام فرزند آوری

در راستای تحریک انگیزه نسل جوان برای ازدواج و جلوگیری از کاهش جمعیت، دولت با ارائه وام قرض الحسنه فرزند آوری از طریق پلتفرم اینترنتی ve.cbi.ir به زوجینی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند این فرصت را می‌دهد تا از این تسهیلات بهره‌مند شوند. ثب...

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری | اطلاعاتی درباره وام فرزند آوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری طرحی است که جوانان را مشتاق به ازدواج و مشتاق بچه دار شدن کرده است که با توجه به این وام و سود نسبتا کم آن باعث حل شدن خرج های اولیه کودکان شده است. برای با خبر شدن از جزئیات این خبر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان گذارید .

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

یکی از انواع وام قرض الحسنه، وام فرزند آوری می باشد که پس از ثبت درخواست متقاضی برای دریافت وام، به طرق مختلف، ازجمله با کد رهگیری و شماره ملی، قابل استعلام و پیگیری است. لذا، در این تیتر از مقاله، استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری و در تیتر بعدی، پیگیری این وام با شماره ملی، توضیح داده خواهد شد.

طرح نگین امید

وام فرزند آوری

در ابتدا، متقاضی استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری، باید آدرس ve.cbi.ir را که مربوط به سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند می باشد، در مرورگر خود جستجو نماید و پس از ورود به صفحه سایت، گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند را انتخاب کند.

در این مرحله، متقاضی استعلام وضعیت وام فرزند آوری، باید گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند.

پس از انتخاب گزینه مذکور، فرد باید، اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مربوطه وارد کند؛ این اطلاعات، شامل شماره ملی سرپرست و فرزند و کد رهگیری وام فرزند آوری که زمان ثبت نام به متقاضی داده شده می باشد. پس از درج اطلاعات لازم و وارد کردن حاصل جمع عبارت امنیتی در کادر مربوطه، فرد باید، بر روی گزینه مشاهده وضعیت، کلیک کند.

پیگیری  با کد ملی

یکی از راه های استعلام و مشاهده وضعیت وام فرزند آوری، پیگیری این نوع از انواع وام بانکی، با شماره ملی​ می باشد و همین امر، سبب طرح این پرسش می گردد که پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی چگونه است؟ لذا، در این تیتر از مقاله، استعلام و مشاهده وضعیت وام فرزند آوری با شماره ملی، توضیح داده خواهد شد.

قبل از توضیح پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی، لازم به توضیح است که برای انجام این امر، هم به کد ملی فرزند و هم به کد ملی سرپرست، نیاز بوده و صرف داشتن شماره ملی سرپرست و فرزند، برای مشاهده وضعیت وام فرزند آوری با کد ملی، کافی نیست و متقاضی پیگیری، به کد رهگیری یا همان شماره رهگیری ای که در زمان ثبت درخواست وام، به او داده شده است، نیاز دارد.

با در دست داشتن موارد فوق الذکر، یعنی شماره ملی سرپرست، کد ملی فرزند و کد رهگیری متقاضی می تواند، همانند آنچه در تیتر قبلی، توضیح و راهنمای تصویری آن، ارائه گردید، آدرس سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند ve.cbi.ir را جستجو و بر روی گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، کلیک کند؛

سپس، گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب و پس از وارد کردن شماره ملی سرپرست، شماره ملی فرزند و درج حاصل عبارت امنیتی در کادر های مربوطه، بر روی گزینه مشاهده وضعیت، کلیک نماید. علاقمندان به مشاهده راهنمای تصویری پیگیری وام فرزند آوری با کد ملی، می توانند راهنمای تصویری تیتر قبل را مشاهده کنند. در واقع می توان گفت، مشاهده وضعیت وام فرزند آوری، هیچ تفاوتی با استعلام با کد رهگیری این وام، ندارد.شماره پیگیری

در پاسخ به این پرسش که شماره پیگیری وام فرزند آوری چیست باید گفت،​ کد رهگیری وام فرزند آوری که به آن، شماره پیگیری نیز می گویند، یکی از مهم ترین اطلاعات، برای استعلام و مشاهده وضعیت این وام می باشد و زمانی که فرد متقاضی تسهیلات قرض الحسنه فرزند، برای بار اول، اقدام به درخواست می نماید، پس از تکمیل مراحل ثبت نام، به او داده می شود.

با توجه به اینکه در برخی مواقع، افراد، شماره پیگیری وام فرزند آوری خود را فراموش یا گم می کنند و از آنجا که در استعلام با کد رهگیری و شماره ملی این وام از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند ve.cbi.ir، به آن نیاز می باشد، سامانه مذکور، امکان بازیابی این کد را پیش بینی کرده که در زیر، راهنمای تصویری آن، ارائه می گردد:

در ابتدا، متقاضی باید، همانند آنچه در مراحل قبل توضیح داده شد،

برای ورود به سامانه پیگیری، آدرس سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند ve.cbi.ir را جستجو و بر روی گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، کلیک کند.

در این مرحله، متقاضی باید، گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری را انتخاب نماید.

با انتخاب گزینه مذکور، متقاضی باید، اطلاعات مربوط به شماره ملی سرپرست؛ شماره ملی فرزند؛ تاریخ تولد سرپرست؛ تاریخ تولد فرزند؛ حرف اول نام فرزند؛ حرف اول نام خانوادگی فرزند و حاصل عبارت امنیتی را در کادر های مربوطه، وارد و بر روی گزینه مشاهده و چاپ کد رهگیری، کلیک کند.

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ به ازای فرزند اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم (و بعد از آن) به ترتیب ۴۰، ۸۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیون تومان است.

شرایط ثبت نام  چیست؟

تمامی شرایط ثبت نام وام فرزندآوری ۱۴۰۳ را در بخش زیر اطلاع‌رسانی کردیم تا آن را به دقت بخوانید:

۱- بازپرداخت را ۶ ماه بعد از دریافت آن است.

تسهیلات فرزندآوری را پدر خانواده می‌تواند دریافت کند.

۲- اگر مادر و پدر نوزاد دو قلو هستید، به ازای هر کدام از فرزندان‌تان می‌توانید براساس ترتیب تولد، وام بگیرید.

مهم‌ترین شرط ثبت نام در سایت  این است که فرزندان متولد فروردین سال ۱۴۰۰ به بعد (نهایتا ۲ سال بعد از تولد او) می‌توانند نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند. همچنین،  هر نوزاد را فقط یکبار می‌توانید دریافت کنید.

در ضمن، براساس جزئیات ، زمانی که بازپرداخت این وام را برای کودک بعدی خود انجام می‌دهید؛ اگر فرزند دیگری متولد شود، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به فرزند متولد شده هم تعلق خواهد گرفت.

۳- برای دریافت ، دارا بودن کارت پایان خدمت الزامی نیست.

۴- تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به خانوارهایی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر و یا فرزند، از ۲.۵ بیشتر نباشد.

بنابراین، شما به‌عنوان متقاضی بدون ارائه کردن کارت پایان خدمت می‌تواند تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری را بگیرد.

۵- درصد وام فرزند اوری براساس مصوبات شورای پول و اعتبار، به صورت سالانه ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

۶- معرفی یک ضامن معتبر سفته، شرایط ضامن است.

مدارک لازم برای وام فرزندآوری

اطلاعات شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر
اطلاعات شناسنامه‌ای نوزاد
آدرس کامل محل سکونت خانواده متقاضی
کد پستی ده رقمی محل سکونت
کد رهگیری ۱۰ رقمی از سامانه وام فرزند

اصل و فتوکپی‌هایی که باید داشته باشیم

صفحات شناسنامه پدر و فرزند
گارت ملی پدر
تمامی صفحات شناسنامه فرزند تازه متولد شده
کارت ملی و شناسنامه ضامن

یک فقره سفته هم جزو مدارکی است که باید به بانک بدهید تا وام فرزند را دریافت کنید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار