10:47 - 1403/04/16

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری/ نحوه پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری و ملی

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری یکی از ساده ترین شیوه های پیگیری وام ازدواج است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری یکی از ساده ترین شیوه های پیگیری وام ازدواج است. در ادامه خبر اندیشه معاصر به بررسی نحوه پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری پرداخته ایم. ابتدا، فرد متقاضی باید، آدرس سایت ثبت نام وام ازدواج، یعنی، ve.cbi.ir را جست و جو نموده تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر شود و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند. سپس، در کادرهای ستاره دار، اطلاعات مورد نیاز، از قرار کد ملی و کد رهگیری ثبت نام کننده را وارد کرده و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نماید. نحوه پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری را در ادامه خبر اندیشه معاصر بخوانید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

لینک پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری

 برای مشاهده لینک پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری کلیک کنید

پیگیری وام ازدواج موضوعی است که افرادی که برای دریافت وام ازدواج اقدام کرده اند با آن رو به رو هستند و به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به پیگیری و استعلام وام ازدواج بپردازیم. همان طور که می دانید، وام ازدواج یکی از مهم ترین وام ها در کشور است که به جوانان در شرف ازدواج و متاهل شدن تعلق می گیرد. جوانان با دریافت این وام خواهد توانست برخی از هزینه های اولیه زندگی را جور کرده و در ابتدای زندگی مشترک فشار زیادی را تحمل نکنند. بعد از دریافت وام باید به صورت اقساطی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. افراد واجد شرایط دریافت این وام ابتدای باید به سایت در نظر گرفته شده برای این کار مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه و بعد از تکمیل فرآیند درخواست برای وام، این افراد می توانند نسبت به استعلام وام ازدواج اقدام کرده و مشاهده کنند که وام آن ها در چه مرحله ای قرار گرفته است.

پیگیری وام ازدواج

اگر چه وام ازدواج برای جوانان بسیار موثر و مناسب است، اما پیگیری وام ازدواج هم بعد از انجام درخواست و ارائه مدارک لازم برای آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. چرا که در برخی موارد ممکن است به دلایل گوناگون نواقصی در مدارک یا اسناد مورد نیاز وجود داشته و به همین دلیل فرآیند اعطای وام از طرف بانک مورد نظر متوقف شود. به غیر از این مورد، در بسیاری از موارد ما گیر و دارهایی را در فرآیندهای بانکی از جمله دادن وام های این چنینی شاهد هستیم. پیگیری وضعیت وام ازدواج می تواند به شما کمک کند تا از این گونه موارد در صورت وجود آگاه شده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید. با توجه به اهمیت این موضوع و درخواست بسیاری از جوانان مبنی بر این امر، ما در این جا به نحوه استعلام وام ازدواج و روش های انجام این کار می پردازیم. بنابراین، شما با مطالعه مطلب می توانید به طور کامل از این روش ها آگاهی پیدا کنید.

 

نحوه پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری و ملی

همان گونه که اشاره کردیم، جوانانی که تمایل به دریافت وام ازدواج داشته باشند، ابتدا باید درخواست خود را در سامانه در نظر گرفته شده برای این کار ارائه دهند. بعد از ارائه درخواست هم لازم است نسبت به پیگیری وضعیت وام ازدواج اقدام شود. زیرا ممکن است در این میان درخواست شما به دلیل مشکلاتی نظیر کمبود یا نقص مدارک دچار توقف شود. با دریافت استعلام وام ازدواج ، در صورت وجود این موارد هم متوجه آن شده و نسبت به رفع آن اقدام خواهید کرد. پس این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار بوده و بعد از ارائه درخواست حتما باید به آن توجه شود. برای این کار هم راهی در نظر گرفته شده است. این راه برای پیگیری وام ازدواج استفاده از کد ملی و استفاده از کد رهگیری می باشند. کد ملی را که شما در اختیار دارید و کد رهگیری هم بعد از اتمام مراحل درخواست وام ازدواج به شما داده خواهد شد. در ادامه روش پیگیری این وام را به طور کامل بیان خواهیم کرد.

در صورتی که شما قبلا درخواست خود را برای دریافت وام ازدواج از طریق سایت در نظر گرفته شده ارائه داده باشید، اکنون امکان استعلام وام ازدواج به راحتی برای شما میسر است. نکته مهم در این مورد داشتن کد رهگیری است که بعد از اتمام فرآیند ثبت درخواست به شما داده می شود. اگر این مورد را در دست دارید، می توانید با طی کردن مراحل زیر نسبت به پیگیری وضعیت وام ازدواج خود اقدام نمایید.

۱ابتدا باید به سایت مورد نظر برای این کار مراجعه کنید. جهت این امر لازم است آدرس اینترنتی آن یعنی ve.cbi.ir را در مرورگر خود جست و جو نمایید. امکان انجام مراحل پیگیری وام ازدواج هم از طریق رایانه و هم از طریق گوشی های موبایل وجود دارد.
ورود به سامانه پیگیری وام ازدواج

۲بعد از جست و جو کردن آدرس سایت مربوطه در مرورگر خود، باید اولین سایت بالا آمده در نتایج گوگل را که با عنوان «سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» مشخص است را انتخاب و بر روی ان کلیک نمایید.
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

۳در ادامه وارد این سایت شده و صفحه اول آن را مشاهده خواهید کرد. در قسمت سمت راست این صفحه یک منو قرار گرفته است که باید از این منو گزینه «مشاهده وضعیت» را انتخاب کرده و بر روی ان کلیک کنید.

۴سپس صفحه دیگری برای شما نمایش داده خواهد شد که از این بخش می توانید نسبت به پیگیری وضعیت وام ازدواج اقدام نمایید. همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در این قسمت کد ملی و کد رهگیری شما درخواست می شود. باید این اطلاعات را به درستی در کادرهای مربوط به خود وارد کنید. توجه داشته باشید، کد رهگیری یک کد ده رقمی است که بعد از به پایان رساندن درخواست وام ازدواج به شما داده شده است. بعد از وارد کردن کد ملی و کد رهگیری به شکل صحیح باید کد امنیتی موجو.د در قسمت پایین تر ان ها را هم در کادر مربوط به خود قرار دهید. در نهایت بر روی گزینه «مشاهده وضعیت» کلیک نمایید تا استعلام وام ازدواج خود را دریافت کنید.

نحوه پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری و ملی

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

استعلام وام ازدواج

در این جا نحوه پیگیری وام ازدواج را به طور مفصل برای شما بیان کردیم. بنابراین، با استفاده از این مطالب به سادگی می توانید نسبت به استعلام وضعیت وام ازدواج خود اقدام کنید. چیزی که اهمیت دارد، در دست داشتن اطلاعات لازم برای انجام این کار یعنی کد ملی و کد رهگیری است. کد ملی افراد که همیشه همراه آن ها بوده و مشکلی در این مورد وجود ندارد. اما کد رهگیری یکی دیگر از اطلاعات مورد نیاز است که امکان فراموشی یا گم کردن آن وجود دارد. باید سعی این کد را به خوبی حفظ کنید. اما در صورتی که به هر دلیل ان را از دست دادید، امکان بازیابی مجدد آن هم وجود دارد.

 

 

استعلام وام ازدواج بدون کد رهگیری

در بخش قبل نحوه پیگیری وضعیت وام ازدواج را به طور کامل برای شما بیان کردیم. همان گونه که مشاهده کردید، برای این کار نیاز به اطلاعاتی از جمله کد ملی و کد رهگیری وجود دارد. اما گاهی اوقات ممکن است افراد واجد شرایط که برای دریافت وام ازدواج درخواست داده و اکنون قصد استعلام وام ازدواج را دارند، کر رهگیری مربوطه را گم کرده یا فراموش کرده باشند.این افراد می خواهند بدانند که آیا امکان پیگیری این وام بدون استفاده از کد رهگیری وجود دارد یا خیر. و در صورتی که امکان انجام این کار وجود دارد، به چه طریق است. باید بگوییم که امکان پیگیری وام ازدواج بدون استفاده از کد رهگیری موجود نیست. پس افراد برای پیگیری این وام حتما باید کد رهگیری خود را داشته و در هنگام طی کردن مراحل استعلام آن را وارد کنند. اما کسانی که این کد را گم یا فراموش کرده اند هم نگران نباشند، چرا که امکان بازیابی آن وجود دارد.

جهت بازیابی کد رهگیری که برای پیگیری وضعیت وام ازدواج لازم است، کافی است یک سری مراحل ساده را طی کنید. این مراحل شامل موارد زیر می شوند.

۱ابتدا باید به آدرس سامانه مورد نظر برای این کار مراجعه نمایید. نحوه ورود به سایت ve.cbi.ir را در بخش قبل برای شما بیان کردیم.
۲بعد از وارد شدن به این سایت باید از منو موجود در سمت راست گزینه «بازیابی و چاپ کد رهگیری» را بزنید.
پیگری وام ازدواجی

۳سپس صفحه دیگری به شما نمایش داده می شود که یک سری اطلاعات را از شما درخواست می کند. این اطلاعات شامل شماره ملی، حرف اول نام، حرف اول نام خانوادگی، تاریخ تولید و تاریخ عقد می شود. همه این اطلاعات را به شکل صحیح در کادر مربوط به خود وارد نمایید. دقت داشته باشید که تاریخ عقد باید آن چیزی باشد که به صورت رسمی در عقدنامه قرار گرفته است. در نهایت گزینه «مشاهده و چاپ کد رهگیری» را بزنید.
پیگری وضعیت وام ازدواج

۴در صورتی که همه اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده باشید، کد رهگیری برای شما نمایش داده خواهد شد و امکان چاپ ان هم وجود خواهد داشت.
به این ترتیب، کسانی که کد رهگیری خود را فراموش یا گم کرده اند هم می توانند نسبت به بازیابی آن اقدام و کار پیگیری وام ازداوج شان را انجام دهند.

 

 

بعد از استعلام برای دریافت وام ازدواج چه کنیم؟

تا این جای کار نحوه پیگیری وضعیت وام ازدواج را به طور کامل برای شما بیان کردیم. اما سوالی که برای برخی از کاربران ممکن است پیش بیاید این است که بعد از استعلام وام ازدواج باید چه کنیم. شما این کار را برای این انجام می دهید که بفهمید وام تان در چه مرحله ای قرار گرفته و آیا نواقصی یا مشکلی در این مورد وجود دارد یا خیر. در صورتی که وام تایید شده و در مراحل انتهایی باشد که نیاز به انجام کار خاصی نیست و باید منتظر واریز وجه باشید. اما پیگیری وام ازداوج بیش تر در مواردی حائز اهمیت است که فرآیند دریافت وام با مشکل مواجه شده باشد. در صورتی که کسری یا نواقصی در مدارک شما وجود داشته و این مورد باعث توقف فرآیند پرداخت وام شده باشد، باید هر چه زودتر نسبت به رفع ان اقدام نمایید. گاهی اوقات هم ممکن است اصلا یک شعبه یا یک بانک کار وام شما را به خوبی انجام ندهند و لازم باشد مدارک را دریافت و به شعب دیگر مراجعه کنید.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط