20:55 - 1403/03/30

اقتصادی

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری | سامانه دریافت وام ازدواج / صفر تا صد وام ازدواج

از صفر تا صد وام ازدواج را میتوانید در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از روش هایی است که جوانان با استفاده از آن میتوانند خیلی از مشکلات اول زندگی خود را حل کنند. وام ازدواج سامانه اش همچون تسهیلات فرزند آوری میباشد دولت با این تصمیم درست و به جا توانسته جوانان را به تشکیل خانواده امیدوار کند و بتواند کاری کند تا جوانان از وام ازدواج استفاده کنند.  وام ازدواج به دلیل شرایط ویژه ای که دارد توانسته است خیلی از مردم را به فکر ازدواج فرو برد چرا که این وام بازپرداخت طولانی مدت با پرداخت ماهیانه نسبتا پایینی دارد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ازدواج اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما  در میان بگذارید..

مراحل اولیه دریافت وام ازدواج

فرآیند ثبت‌نام و دریافت وام ازدواج قرض الحسنه به شرح زیر است:

پیش از ثبت‌نام، لازم است که زوج‌ها درباره مقررات و راهنمای وام ازدواج به طور کامل اطلاعات کسب کنند.

هر یک از زوجین باید به صورت جداگانه در سایت مورد نظر فرایند ثبت‌نام را انجام داده و فرم مرتبط را تکمیل نمایند.

در پایان ثبت‌نام، یک کد پیگیری ده رقمی برای پیگیری ثبت نام آن دریافت خواهند کرد.

پس از تأیین شعبه توسط بانک، زوج‌ها بایستی برای مشاهده وضعیت آن به سایت مراجعه کرده تا از شعبه مسئول صدور وام مطلع شوند. توجه: زمان تعیین شعبه توسط بانک‌ها با توجه به موجودی منابع قرض الحسنه بانک تعیین می‌شود.

وام ازدواج

وام ازدواج

زوج‌ها موظف‌اند حداکثر ظرف مدت دوازده روز کاری با مدارک لازم به شعبه معرفی‌شده مراجعه نمایند.

پس از مراجعه به شعبه، مراحل دریافت وام کامل می‌گردد.

توجه ۱: در صورتی که زوج‌ها ظرف مدت مقرر به شعبه مراجعه نکنند، اطلاعات ثبت‌نام آن‌ها حذف می‌شود.

توجه ۲: مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین، ۱۸۰ میلیون تومان تعیین شده است.

توجه ۳: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون اعتباری سال ۱۴۰۱، متقاضیان پس از پذیرش توسط بانک‌ها باید ظرف مدت شصت روز کاری نسبت به تهیه و تکمیل مدارک الزامی اقدام کنند. در صورتی که در این مدت مدارک کامل نشود، نام متقاضی از سامانه مرتبط حذف شده تا فرصت استفاده از وام برای سایر متقاضیان فراهم آید و شفاف‌سازی فرایندهای بانکی تضمین شود. برای بازیابی کد رهگیری وام ازدواج نیز می‌توانید از ve cbi ir استفاده کنید/تجارت نیوز

پیگیری وام ازدواج تنها با کد ملی امکان‌پذیر است؟

خیر! متقاضی فقط با داشتن کد ملی نمی‌تواند از وضعیت وام ازدواج خود اطلاع حاصل کند. برای پیگیری وام ازدواج، علاوه بر کد ملی به کد رهگیری ده رقمی نیز احتیاج است. اگر هنوز موفق به ثبت نام و دریافت کد رهگیری نشده اید، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران وام ازدواج کندو تماس بگیرید، تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند. حالا می‌دانیم که برای پیگیری وضعیت درخواست آن هم به کد ملی و هم به کد پیگیری نیاز است.خب اگر شما هم کد ملی و هم کد پیگیری را در اختیار دارید پس می‌توانید وضعیت وام خود را مشاهده کنید، برای این کار ابتدا باید به سامانه ثبت‌نام تسهیلات ازدواج به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کرده و گزینه مشاهده وضعیت را کلیک کنید.
سپس در کادرهای قابل مشاهده، کد ملی، کد پیگیری و در آخر کد امنیتی در کادر را وارد کرده و در پایان «مشاهده وضعیت» را انتخاب کنید. نهایتاٌ در صفحه‌ای که وارد می‌شوید، می‌توانید وضعیت وام ازدواج خود را در سامانه مشاهده کنید./کندو

مشاهده وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​ با کد رهگیری

پس از صحبت در خصوص پیگیری آن در سال ۱۴۰۳ با کد ملی و توضیح در این باره که صرف داشتن کد ملی، بدون وجود کد رهگیری، برای اطلاع و مشاهده وضعیت وام، کافی نمی باشد، در این بخش از مقاله، قصد داریم در خصوص مشاهده وضعیت وام ازدواج با کد رهگیری در سال ۱۴۰۳​ صحبت کنیم که به شرح زیر است:

ابتدا، فرد متقاضی باید، آدرس سایت ثبت نام وام ازدواج، یعنی، ve.cbi.ir را جست و جو نموده تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر شود و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند.
سپس، در کادرهای ستاره دار، اطلاعات مورد نیاز، از قرار کد ملی و کد رهگیری ثبت نام کننده را وارد کرده و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نماید.

مشاهده وضعیت وام ازدواج بدون داشتن کدرهگیری در سال ۱۴۰۳

همانطور که توضیح دادیم، افرادی که درخواست دریافت آن در سال ۱۴۰۳​ دارند، باید پس از ثبت نام اینترنتی و انتخاب بانک و شعبه موردنظر، پیگیر استعلام وضعیت درخواست آن  خود باشند، این افراد می توانند بارجوع به سایت سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، پیگیر وضعیت وام ازدواج خود شوند.

یکی از سوالات رایج در پیگیری وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳، این است که آیا پیگیری و استعلام وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​، بدون داشتن کد رهگیری، امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ به پرسش این دسته از افراد باید گفت، برای پیگیری و مشاهده استعلام وضعیت  آن، داشتن کد ملی و کد رهگیری الزامی است، یعنی مشاهده وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​، بدون داشتن کد رهگیری، عملا امکان پذیر نمی باشد.

شرایط وام ازدواج ۱۴۰۳

برای دریافت آن در سال ۱۴۰۳، زوجین باید شرایط زیر را داشته باشند:

ازدواج زوجین به صورت عقد رسمی و دفتری ثبت شده و دارای سند ازدواج باشند. هر مدرک مشابه دیگری که در ادیان رسمی کشور مرسوم بوده و توسط مرکز اقلیت‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران مورد تایید است نیز قابل قبول خواهد بود.
تاریخ ازدواج زوجین بعد از ۱ فروردین ۱۳۹۸ باشد.
زوجین دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشند؛ صرف نظر از این که در داخل یا خارج از کشور ساکن هستند.
زوجین کارت ملی دائم یا موقت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند.
متقاضیان  باید کد پستی محل سکونت خود را ارائه دهند.
هر یک از زوجین باید یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک را معرفی کند و به جز ضامن، نیاز به تهیه سفته به مبلغ مورد نظر نیز وجود دارد.
هیچ یک از زوجین قبلا از آن استفاده نکرده باشند. در واقع به هر فرد فقط یک بار وام ازدواج تعلق می‌گیرد.
برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ با توجه به الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از سربازی نیاز نیست. بنابراین متقاضیان آقا که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده باشند نیز امکان دریافت وام را دارند.

مدارک وام ازدواج ۱۴۰۳

ثبت‌نام اولیه وام ازدواج به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و زوجین بعد از انتخاب شعبه بانک، لازم است مدارک زیر را تهیه کرده و در اختیار بانک قرار دهند:

ارائه اصل و کپی از سند ازدواج (عقدنامه)
ارائه اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه هر دو طرف (حتی اگر فقط یکی از زوجین متقاضی دریافت وام باشد.)
ارائه اصل و کپی از کارت‌ملی زوجین
ارائه کد پستی و آدرس دقیق محل سکونت زوجین
ارائه کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافت شده از سامانه اینترنتی ازدواج
ارائه اصل و کپی از شناسنامه و کارت‌ملی ضامن/لندو

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط