۲۳:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸

خودرو

پیگیری تحویل خودرو سایپا با کد ملی | وضعیت خودرو مشتری سایپا | رونمایی از اولین محصولات برقی سامانه یکپارچه خودرو

شرکت سایپا به منظور ایجاد امکانات برای مشتریان خود، امکان پیگیری وضعیت خودرو مشتری را به وجود آورده است. مشتریان این شرکت که ثبت نام خود را تکمیل کرده اند می توانند پس از مراجعه به سامانه وضعیت خودرو مشتری سایپا و وارد کردن اطلاعات لازم، ...

ایران خودرو سایپا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در این روزها که مردم به دنبال ثبت نام ماشین خود هستند برای آنها نحوه پیگیری خودرو سایپا با کد ملی سوال شده است. که در ان خبر ما نحوه پیگیری تحویل خودرو سایپا با کد ملی را به آنها می اموزیم. تحویل خودرو سایپا با کد ملی توانسته است راه خیلی از مردم آسان تر کند. برای با خبر شدن از جزئیا بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سایت پیگیری تحویل خودرو سایپا

سامانه های اینترنتی همواره مشکل گشا تمامی افراد، سازمان ها و شرکت ها بوده است. از همین رو شرکت خودرو سازی سایپا که به عنوان یکی از بزرگ ترین مجموعه های فروش خودرو در ایران فعالیت می کند در حال حاضر کلیه خدمات خود را از طریق سامانه های اینترنتی در اختیار مشتریان قرار می دهد.

متقاضیانی که قصد خرید خودرو از شرکت سایپا را دارند می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق تمامی اطلاعات خودرو را مطالعه کرده و در صورت تمایل با پرداخت اینترنتی، خودرو مد نظر خود را خریداری کنند. با توجه به پیشرفت هایی که امروزه صورت گرفته است، افراد پس از ثبت خرید های اینترنتی خود می توانند از طریق کد رهگیری، خرید خود را پیگیری نمایند.

شرکت سایپا به منظور ایجاد رضایت خاطر مشتریان خود سامانه های پیگیری را در نظر گرفته است که افراد می توانند با وارد شدن به صفحه اصلی این سامانه اینترنتی به آدرس saipacorp.com از وضعیت خودرو خریداری شده خود مطلع شوند. سایت پیگیری تحویل ماشین سایپا، بخشی از سایت اصلی گروه سایپا است که امکان کسب اطلاع از وضعیت تحویل خود را در اختیار قرار می دهد.

مشتریان شرکت سایپا برای به دست آوردن اطلاعات از وضعیت خودرو خود می بایست اطلاعات مربوط به شماره پذیرش، شماره درخواست، کد ملی و شماره شناسنامه خود را وارد کرده و پس از آن به اطلاعات خودرو خود دسترسی پیدا کنند. در زیر لینک مربوط به سامانه اینترنتی پیگیری وضعیت مشتری در شرکت سایپا ارائه شده است.

"خودرو

وضعیت خودرو سایپا با کد ملی

طی سال های گذشته با ایجاد سامانه شماره های ملی، امکان استفاده از این کد در تمامی بخش های مختلف جامعه فراهم شد و همواره از شماره ملی افراد به عنوان یک رمز مطمئن استفاده می شود. شرکت سایپا نیز شماره ملی افراد را به عنوان یکی از گزینه های دسترسی به اطلاعات این افراد در نظر گرفته است و مشتریان این شرکت می توانند وضعیت خودرو سایپا با کد ملی پیگیری نمایند. افرادی که قصد پیگیری وضعیت خودرو خود را از طریق شماره ملی می بایست به صفحه مربوط به وضعیت خودرو مشتری در صفحه سایپا مراجعه کرده و به صفحه اصلی این سامانه اینترنتی وارد شوند.

پس از وارد شدن به صفحه اصلی پیگیری وضعیت خودروی شزکت سایپا، مشتری می تواند با وارد کردن شماره ملی خود به اطلاعات زمان تحویل خودرو دسترسی پیدا کند.

در کنار صفحه مربوط به رهگیری وضعیت خودرو سایپا، صفحه فروش محصولات این شرکت نیز وجود دارد که افراد می توانند با وارد کردن اطلاعات شماره ملی خود از وضعیت خودرو اطلاع کسب کنند. پیگیری وضعیت خودرو مشتری سایپا با کد ملی یکی از روش های شایع است که تقریبا تمامی افراد ترجیح می دهند تا برای اطلاع از زمان تحویل خودرو از این امکان بهره ببرند.

کد پیگیری ثبت نام خودرو سایپا

همانطور که قبلا نیز گفته شد، شرکت سایپا به منظور ایجاد شرایط مناسب برای مشتریان خود امکانات مختلفی در اختیار این افراد داده است. از جمله امکانات این مجموعه می توان به ارائه خدمات اینترنتی، خرید و پیگیری وضعیت خودرو از طریق سامانه های اینترنتی اشاره کرد. در پایان مراحل خرید خودرو از شرکت سایپا، کد پیگیری در اختیار مشتری قرار می گیرد که این کد به عنوان تاییدیه ثبت نام فرد نیز تلقی می شود.

کد پیگیری ثبت نام خودرو سایپا، در پایان مراحل ثبت نام با رنگ مجزایی در صفحه مشتری قید می شود و این افراد به منظور پیگیری وضعیت خودرو خود در آینده می بایست این کد را نگه داری کنند. در صورتی که به هر دلیلی این کد در دسترس مشتری نباشد می تواند با وارد شدن به کارتابل خود، این کد را مجددا به دست آورده و از آن به منظور گزینه پیگیری وضعیت خرید خود استفاده نمایند.

اولین و مهمترین کاربرد کد پیگیری سایت ثبت نام سایپا، استفاده از آن در کسب اطلاع از وضعیت خودرو خریداری شده می باشد که از طریق سامانه های اینترنتی مجموعه سایپا امکان پذیر می باشد. از طرف دیگر، شرکت سایپا نتایج قرعه کشی های این مجموعه را با همین کد های پیگیری منتشر می کند که این اسامی در یک لیست طولانی قرار گرفته اند و تنها راه اطمینان از قبولی در قرعه کشی، وارد کردن کد پیگیری در این صفحه می باشد.

چرا وضعیت خودرو مشتری سایپا بالا نمیاد؟

در بخش قبلی چگونگی استعلام وضعیت خودرو شرح داده شد، اما گاه کاربران در زمان استعلام گیری با مشکل مواجه شده و موفق به مشاهده وضعیت خودرو نمی شوند. در چنین حالتی است که به دنبال علت این اتفاق می گردند. از این رو، برای پاسخ به سوال پرتکرار «چرا وضعیت خودرو مشتری سایپا بالا نمیاد؟»، قصد داریم در این بخش دلایلی را که سبب چنین اتفاقی می شوند، بیان کنیم.

از جمله رایج ترین دلایل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ عدم دریافت پاسخ از سرور و هاست سایت شرکت سایپا و بروز مشکل فنی.

✔ وارد کردن اطلاعاتی چون کد ملی، شماره پذیرش، شماره درخواست و شماره شناسنامه در کادرهای درج شده، با کیبوردی به زبان فارسی. (در زمان درج اعداد حتما زبان کامپیوتر و یا گوشی خود را به انگلیسی تغییر دهید.)

✔ ترافیک بالای سایت به دلیل ورود ناگهانی کاربران بسیار به سامانه .

✔ آپدیت شدن سامانه توسط گروه پشتیبانی.

✔ درج اطلاعات غلط در کادرهای مشخص شده.

رونمایی از اولین محصولات برقی سامانه یکپارچه خودرو

پنج شرکت واردکننده از جمله ایرانخودرو و بهمن‌موتور، روی هم سه محصول برقی، یک خودرو بنزینی و یک گزینه هیبریدی را به سامانه یکپارچه بردند و این سری، جمعیت هدف، ثبت‌نام‌کننده‌هایی هستند که از زمان اسم‌نویسی در اسفند ۱۴۰۱ منتظر تعیین‌تکلیف و انتخاب خودرو وارداتی بودند.
فرارو در خبری نوشت:قیمت‌های قطعی اعلام شده از سوی سامانه یکپارچه، شامل هزینه‌های جانبی می‌شود و طبق روال مراحل قبلی دوباره شاهد عرضه مدل‌هایی هستیم که بدون مشخص شدن قیمت نهایی در دسترس متقاضیان قرار گرفتند.
قیمت نیسان سانی؛ حداقل ۱۶ هزار دلار

نیسان سانی نماینده شرکت جهان نوین آریا محسوب می‌شود و تنها خوردو بنزینی در این مرحله از فروش سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی است. طبق شنیده‌ها تا الان حدود هزار دستگاه نیسان سانی وارد کشور شده و شرایط برای اضافه شدن ۵۰۰ دستگاه دیگر مهیاست.
نیسان سانی وارداتی که به‌خاطر فرم و قیافه قدیمی، خیلی‌ها را یاد خودروهای دهه‌های گذشته انداخته، بسته به تریم‌های مختلف چیزی بین ۱۶ تا ۱۹ هزار و ۳۰۰ دلار ارزش دارد.

قیمت نیسان سانی با این اوصاف نباید از یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون بیشتر باشد، اما همین الان قیمت نیسان سانی در سامانه یکپارچه فروش خودرو یک میلیارد و ۱۰۷ میلیون اعلام شده و با اضافه شدن هزینه‌های جانبی این عدد احتمالا تا یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون بالا می‌رود.
قیمت لاماری‌ایما هیبریدی؛ حداقل ۲۰ هزار دلار

لاماری‌ایما هیبریدی را آرین پارس موتور به کشور آورده است. همان شرکتی که نسخه بنزینی لاماری را از سال ۱۴۰۱ وارد می‌کند و حالا برای اولین بار با نسخه هیبریدی لاماری‌ایما سروکار خواهیم داشت.

قیمت لاماری‌ایما هیبریدی چیزی بین ۱۹ تا ۲۰ هزار دلار است و با احتساب نرخ‌های فعلی حاکم به بازار، خرید لاماری‌ایما هیبریدی باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تمام شود.قیمت لاماری‌ایما هیبریدی، اما براساس جدول منتشرشده در سامانه یکپارچه، بدون احتساب هزینه‌های جانبی و مرسوم یک میلیارد و ۵۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و بعید نیست موقع خرید، قیمت نهایی لاماری‌ایما هیبریدی به مرز یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون نزدیک شود.

لاماری‌اما هیبریدی نسبت به آن نسخه بنزینی که در این سال‌ها دیدیم، تفاوت‌های ظاهری جزیی دارد و مثلا شاهد یکسری تغییروتحول در طراحی سپرهای عقب و جلو هستیم.

لاماری‌ایما هیبریدی نسبت به نسخه بنزینی اندکی سنگین‌تر است، اما خب از طرف دیگر قدرت بیشتر و مصرف سوخت کمتری دارد.

خودروهای سامانه یکپارچه؛ رونمایی از اولین محصولات برقیایرانخودرو به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده خودرو در کشور، پابه‌پای واردکننده‌ها جلو می‌رود و در این مرحله با عرضه لونا وارد میدان شده است

قیمت هونگچی E-QM ۵؛ حداقل ۳۰ هزار دلار

هونگچی E-QM ۵ جزو اولین خط‌شکن‌های برقی در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی است و به‌خاطر آلایندگی کمتر، مالیات و عوارض کمتری دارد.

قیمت هونگچی E-QM ۵ برقی در دسته خودروهای ۳۰ هزار دلاری قرار می‌گیرد و حول‌وحوش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون می‌ارزد.
قیمت هونگچی E-QM ۵ در سامانه یکپارچه اتفاقا در همین محدوده یعنی یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون اعلام شده، اما به این عدد هزینه‌های جانبی هم اضافه می‌شود و قیمت هونگچی E-QM ۵ را بالاتر می‌برد.

هونگچی E-QM ۵ به کمک موتور برقی که دارد، ۱۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور خروجی آزاد می‌کند و آن را از طریق گیربکس موجود روی محور عقب، به چرخ‌ها انتقال می‌دهد.
قیمت هوندا ENS ۱؛ حداقل ۲۷ هزار دلار

قیمت هوندار ENS ۱ به‌عنوان یکی دیگر از خودروهای برقی دومین مرحله سامانه یکپارچه فروش خودرو حداقل ۲۷ هزار دلار است. گفتیم حداقل، چون قیمت هوندا ENS ۱ در گران‌ترین تیپ تا ۳۳ هزار دلار بالا می‌رود، اما همان نسخه پایه که وارد کشور شده، ۲۷ هزار دلار یعنی تقریبا یک میلیارد و نقریبا ۶۰۰ میلیون ارزش دارد.

قیمت هوندا ENS ۱ البته در سامانه یکپارچه فروش خودرو به شکل علی‌الحساب اعلام شده و خریداران آن باید فعلا چیزی نزدیک یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون برای آن کنار بگذارند.
قیمت لونا؛ ۱۵ هزار دلار

لونا قرار است اولین خودرو وارداتی برقی ایرانخودرو باشد. جزو خودروهای برقی اقتصادی دسته‌بندی می‌شود و اساسا بین ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار فروخته می‌شود. یعنی به پول خودمان حداقل ۹۰۰ و حداکثر یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان.

قیمت لونا ایرانخودرو با این حال مثل هوندا ENS ۱ به‌شکل علی‌الحساب اعلام شده و خریداران خودرو برقی ایرانخودرو باید تا تعیین‌تکلیف نهایی، ۹۴۵ میلیون به حساب ایرانخودور واریز کنند. فراموش نکنید لونا ایرانخودرو یک محصول تمام چینی است و برخلاف شایعاتی که شنیده می‌شود، فعلا برنامه‌ای از سوی ایرانخودرو برای مونتاژ وجود ندارد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط