23:08 - 1403/03/10

نگارخانه

پیکی بلایندرز چند فصل است | اطلاعاتی درباره پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرز یک سریال جنایی تاریخی میباشد که میتوانید جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر ببینید

پیکی بلایندرز چند فصل است | اطلاعاتی درباره پیکی بلایندرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پیکی بلایندرز شش فصل است و وضعیت سریال به پایان رسیده است و افراد میتوانند به صورت کامل فیلم پیکی بلایندرز را تماشا کنند. این فیلم محصول کشور انگلستان بوده است که ستارگان این سریال کیلین مورفی و تام هاردی هستند فیلم خارق العاده پیکی بلایندرز توسط استیون نایت ساخته شده است که در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ و ۲۰۲۲ منتشر شده است. برای با خبرشدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

خلاصه داستان فصل ششم و پایانی پیکی بلایندرز

زمانی که ما آخرین بار تامی و سایر اعضای گروه شلبی را دیدیم، آن‌ها هرگز تا این حد ضعیف نبوده‌اند؛ در حالی که رهبر گروه در آستانه پایان دادن به زندگی خود پس از انتشار تصاویر همسر فقیدش، گریس، قرار داشت. با یک سوءقصد به جان رهبر اسوالد موزلی که توسط یک نیروی اسرارآمیز به طرز وحشتناکی شکست خورد، چندین شخصیت محبوب جان خود را در یک کمین غیرمنتظره از دست دادند.

اکنون، در حالی که می‌دانیم تامی جان سالم به‌درمی‌برد، هنوز مطمئن نیستیم که چگونه این اتفاق افتاده؟ آیا او منصرف شده است یا فقط نمی‌تواند خود را مجبور به کشیدن ماشه کند. از سویی دیگر، با نزدیک‌تر شدن به جنگ جهانی دوم، اوضاع برای خانواده پیچیده‌تر می‌شود. مهم‌تر از همه، به دلیل مرگ هلن مک‌کروری (هنرپیشه افسانه‌ای انگلیسی که ۱۷ آگوست ۲۰۲۱ فوت کرد) آن‌ها از قدرت بازی و حضور او در سریال محروم هستیم.

پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرز یک باند خلافکاران مستقر در بیرمنگام انگلستان بود که از اواخر قرن نوزدهم و پس از جنگ جهانی اول فعالیت داشت. این گروه که از محرومیت‌های شدید اقتصادی طبقه کارگر انگلیس خارج شده بود، بیشتر از مردان جوان طبقه متوسط تشکیل شده بود، آنها قدرت اجتماعی را از خشونت، دزدی،جعل و کنترل قمار به دست آوردند. اعضای این باند لباس مشخصی می پوشیدند که شامل ژاکت‌های دوخته شده، کت‌های یقه‌دار، جلیقه‌های دکمه‌دار، شلوارهای زنگوله‌ای، چکمه‌های چرمی، و کلاه‌های تخت می‌شد

تسلط بلایندرز از شکست دادن رقبای خود، مانند “اسلاگرز” ناشی شد، که آنها برای قلمرو در بیرمنگام و مناطق اطراف آن می جنگیدند. آنها نزدیک به ۲۰ سال کنترل را در دست داشتند تا اینکه در سال ۱۹۱۰ یک باند بزرگتر به نام پسران بیرمنگام به رهبری بیلی کیمبر از آنها سبقت گرفت. اگرچه آنها در دهه ۱۹۱۰ ناپدید شده بودند، نام “پیکی بلایندرز” مترادف با هر باند خیابانی در بیرمنگام شد. معادل فارسی این کلمه نقاب‌داران است.

۱۰ سوال که در پایان سریال «پیکی بلایندرز» درباره‌ی تامی شلبی داریم

۱. تامی چگونه می‌خواهد فاشیست‌ها را سرنگون کند؟

شکی نیست که تامی در فیلم «پیکی بلایندرز» به دنبال فاشیست‌ها خواهد بود، اما در پایان این سوال باقی می‌ماند که او چگونه این کار را انجام خواهد داد. در آخرین لحظات فصل ششم «پیکی بلایندرز» در حالی که تامی اسلحه را روی سرش گرفته، قهرمان داستان یعنی دختر مرده‌اش، روبی را می‌بیند که به او می‌گوید او اصلا بیمار نیست و باید به زندگی‌اش ادامه دهد. سپس تامی قطعات پازل را کنار هم می‌گذارد و درمی‌یابد که دکترش به دستور اسوالد مازلی و دایانا میتفورد به او دروغ گفته‌اند، زیرا فاشیست‌ها متوجه شدند که هیچ فردی نمی‌تواند توماس شلبی را بکشد جز خود توماس شلبی.

استراتژی‌های تامی برای سرنگونی فاشیست‌ها پس از پایان یافتن فصل ششم «پیکی بلایندرز» هنوز در هاله‌ای از ابهام نهفته هستند، اما نتیجه‌ی مبارزه‌ی او پیش‌تر در تاریخ واقعی ثبت شده است. اسوالد مازلی کاراکتری است که قبلا در کتاب‌های درسی واقعی به او اشاره شده است. این شخصیت فاشیست که تا سال ۱۹۸۰ زنده مانده، ثابت می‌کند تامی انتقام مهلک خود را از کاراکتری که سم کلافلین به ایفای نقشش می‌پردازد نخواهد گرفت.

جک نلسون، کاراکتر گانگستر آمریکایی نیز تا حدی بر اساس شخصیت جوزف کندی ساخته شده که تا سال ۱۹۶۹ زنده ماند و چندین فرزند آورد که هر کدام از آن‌ها مشاغل سیاسی برجسته‌ای را بر عهده گرفتند و از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جان اف کندی رئیس جمهور ایالات متحده اشاره کرد. بنابراین می‌توان گفت که تامی نمی‌تواند جلوی جنایات فجیع هیتلر را در پیکی بلایندرز بگیرد و لذا همین امر باعث می‌شود که برنامه‌ها و نقشه‌های این شخصیت برای نابود کردن فاشیست‌ها قبل از جنگ جهانی دوم برای مخاطبان، جذابیت بیشتری داشته باشند.

۲. آیا بالاخره سرنوشت تامی شلبی برای جهانیان فاش خواهد شد؟

تامی در پایان فصل ششم «پیکی بلایندرز» به خانواده‌ی شلبی توضیح داد که از آنجا دور خواهد شد و هر زمان که آن‌ها خاکستر حاصل از جنازه‌اش را یافتند می‌توانند به این موضوع پی ببرند که او مرده است. الفی سولومونز (با بازی تام هاردی) پیش‌تر به این امر اشاره کرده بود که بهتر است تامی به اطرافیانش بقولاند که خواهد مرد و بعد با هویتی مخفی به زندگی خود ادامه دهد و حتی به تامی نیز گفت که مردن در دنیای مخفی جنایتکاران فواید زیادی دارد.

۳. آیا تامی به شلبی‌های دیگر گفت که مایکل را کشته است؟

در پایان فصل ششم «پیکی بلایندرز»، پس از اینکه پسر عموی تامی، مایکل سعی کرد به واسطه‌ی کار گذاشتن بمبی او را بکشد، تامی به ضرب گلوله او را می‌کشد، اما در سریال، مخاطبان شاهد هیچ صحنه‌ای نیستند که در آن این قتل برای بقیه اعضای خانواده توضیح داده شود.

این احتمال وجود دارد که شلبی‌های دیگر انتظار داشتند که تامی، مایکل را در فرصتی مناسب بکشد، بنابراین وقتی تامی زنده به بیرمنگام بازگشت، دیگر نیازی نبود در این خصوص برایشان توضیحی بدهد زیرا آن‌ها خودشان حدس زده بودند. با این حال، مایکل همچنان پسر عموی آن‌ها و پسر عمه پولی محبوبشان بود، بنابراین قهرمان داستان پیکی بلایندرز ممکن است قبل از رفتن به محل تشییع جنازه از کشتن مایکل، عذاب وجدان گرفته باشد و در این خصوص چیزی بر زبان نیاورده باشد…

۴. واکنش جینا گری به مرگ مایکل چگونه خواهد بود؟

یکی دیگر از پرسش‌های بی‌پاسخی که در پایان فصل ششم «پیکی بلایندرز» برای مخاطبان به وجود آمد این است که جینا گری همسر مایکل به مرگ او چه واکنشی نشان خواهد داد. جینا با عمویش، جک نلسون که در فیلم پیکی بلایندرز، یکی از دشمنان درجه‌ی یک تامی خواهد بود، متحد شده و درصدد بر آمده که انتقام خود را از رهبر دار و دسته‌ی پیکی بلایندرز بگیرد. مایکل از جینا پسری نیز دارد، بنابراین او و جک به احتمال زیاد تنها به دنبال تامی نیستند و از تعداد بیشتری از دار و دسته‌ی پیکی بلایندرز انتقام خون مایکل را خواهند گرفت.

۵. تامی در گوش دوک چه زمزمه کرد؟

یکی از بزرگ‌ترین سوالات بی‌پاسخی که در پایان فصل ششم «پیکی بلایندرز» در ذهن مخاطبان به وجود آمد این سوال بود که تامی در آخرین شامی که با خانواده‌ی شلبی‌ها خورد در گوش پسرش دوک چه زمزمه کرد. تامی پس از ایراد یک سخنرانی کوتاه، به سمت دوک می‌رود و چیزی را در گوش او زمزمه می‌کند. چیزی که برای مخاطبان قابل شنیدن نیست و پس از آن آماده رفتن می‌شود.
۶. آیا پسران تامی یعنی دوک و چارلز به دشمنی با هم خواهند پرداخت؟

وقتی تامی در فصل ششم سریال «پیکی بلایندرز» با پسر گمشده‌ی خود دوک مواجه می‌شود، پسرش چارلز را انکار می‌کند. شلبی جوان به گلایه از تامی می‌پردازد و به خاطر اینکه او هرگز در کنارش نبوده لب به شکایت می‌گشاید و حتی به او می‌گوید که با اینکه لیزی با او پیوند خونی ندارد اما بیشتر برایش والدینی کرده و لذا او بیشتر لیزی را فامیل خودش می‌داند تا تامی. در بخش پایانی «پیکی بلایندرز»، چارلز و لیزی از تامی جدا می‌شوند، در حالی که به وضوح می‌توان خصومت چارلز را نسبت به تامی و دوک در صحنه‌ی مهمانی شام حس کرد.

۷. آیا تامی و لیزی به هم باز می‌گردند؟

فصل ششم سریال «پیکی بلایندرز» در حالی به پایان رسید که لیزی همسر تامی پس از اینکه متوجه شد او با دیانا میتفورد فاشیست رابطه دارد، او را برای همیشه ترک کرد. لیزی چارلز را با خود می‌برد، زیرا او هنوز در غم مرگ دخترشان روبی عزادار است. به نظر می‌رسد که تامی پس از پایان فصل ششم «پیکی بلایندرز» پس از خیانتش به لیزی دیگر نمی‌تواند نزد او بازگردد و لذا بعید به نظر می‌رسد که در فیلم آتی، این زوج را در کنار هم مشاهده کنیم.

۸. آیا تامی شلبی جک نلسون را خواهد کشت؟

در حالی که کاراکتر جک نلسون بر اساس شخصیت جوزف کندی، سیاستمدار واقعی آمریکایی ساخته شده، این دو چهره تفاوت‌های زیادی با هم دارند، بنابراین سریال پیکی بلایندرز مجبور نبوده سرنوشت مشابهی را برای نلسون رقم بزند. تامی نمی‌تواند موزلی یا هیتلر را بکشد، زیرا این دو شخصیت، واقعی هستند و چنین داستانی برخلاف روایت‌های تاریخی مستند خواهد بود، اما با توجه به تغییرات زیادی که سریال «پیکی بلایندرز» در داستان کندی ایجاد کرده، ممکن است سرنوشت جک نلسون بر اساس واقعیت تعیین نشده باشد و لذا هر اتفاقی می‌تواند برای این کاراکتر روی دهد. بنابراین اگر یک شخصیت فاشیست در پیکی بلایندرز وجود داشته باشد که تامی بتواند او را در این فیلم بکشد، قطعا او جک نلسون خواهد بود.

۹. تامی در فیلم پیکی بلایندرز چگونه با فین شلبی برخورد خواهد کرد؟

فین شلبی در فصل ششم سریال «پیکی بلایندرز» نقش چندان خاصی نداشت و دوک شلبی نیز این شخصیت را از حضور در قسمت پایانی پیکی بلایندرز منع کرد. وقتی دوک و آیزیا به دستور تامی به سراغ بیلی می‌روند، فین سعی می‌کند به هر دوی آن‌ها که اعضای ارشد پیکی بلایندرز هستند شلیک کند و آن‌ها را بکشد، اما نمی‌تواند این کار را انجام دهد و تیرش به سنگ می‌خورد.

۱۰. آیا تامی شلبی قرار است در فیلم پیکی بلایندرز بمیرد؟

اگرچه به نظر می‌رسید که قرار است تامی در پایان فصل ششم «پیکی بلایندرز» بمیرد، اما او متوجه شد که هرگز مریض نبوده و فاشیست‌ها می‌خواستند به او بقبولانند که مریض است و به زودی خواهد مرد. شاید تامی از این سریال جان سالم به در برده باشد، اما هنوز معلوم نیست که در پایان فیلم پیکی بلایندرز هم زنده خواهد ماند یا خیر. در واقع این یکی از آن دست سوالاتی است که بسیاری از طرفداران سریال دوست دارند به آن پاسخ داده شود. همه‌ی شنیده‌ها حاکی از آن هستند که تامی شلبی در فیلم پیکی بلایندرز خواهد مرد، زیرا این فیلم به عنوان پایانی برای داستان شخصیت تامی عمل می‌کند./دیجی کالا

پیکی

پیکی

داستان سریال

در سریال پیکی بلایندرز : در سال ۱۹۱۹ و بعد از جنگ جهانی اول، پیکی بلایندرز یک گروه خانوادگی مستقر در بیرمنگام انگلستان است. داستان بر روی گروه رومانیایی پیکی بلایندرز و بلندپروازی‌ها و رئیسشان، تامی شلبی متمرکز است. کارآگاه ویژه چستر کمپل به دستور نیروی شهربانی سلطنتی از بلفست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا شهر را از وجود ارتش جمهوری خواه ایرلند، کمونیست‌ها، گروه‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند.

درباره سریال

سریال پیکی بلایندرز Peaky Blinders محصول کشور انگلستان و در ژانر جنایی ، درام می‌باشد و به کارگردانی در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. در سریال پیکی بلایندرز بازیگرانی چون Aimee-Ffion Edwards، Annabelle Wallis، Benjamin Zephaniah، Cillian Murphy، Finn Cole، Harry Kirton، Helen McCrory، Ian Peck، Joe Cole، Jordan Bolger و… به ایفای نقش پرداخته اند./آپ تیوی

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط