۰۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

پیش بینی بورس فردا ۱۹ آذر ۱۴۰۲ / ریزش شاخص کل ادامه دارد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،ر پایان معاملات امروز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ شاخص کل بورس تهران ۱۰ هزار واحد کاهش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۲ واحد رسید. همچنین شاخص هموزن با کاهش ۲ هزار و ۶۳۶ واحد به رقم ۷۴۴ هزار و ۶۵۹ واحد...

پیش بینی بورس فردا ۱۹ آذر ۱۴۰۲ / ریزش شاخص کل ادامه دارد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،ر پایان معاملات امروز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ شاخص کل بورس تهران ۱۰ هزار واحد کاهش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۲ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با کاهش ۲ هزار و ۶۳۶ واحد به رقم ۷۴۴ هزار و ۶۵۹ واحد رسید. ارزش بازار که ناشی از ارزش روز ۶۰۰ شرکت بورسی است به بیش از ۷ میلیون و ۵۰۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۷.۱ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۰۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۹۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند، اما میزان کاهش‌ها زیر یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۴۶ درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۳۵ درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور ۰.۵۵ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۶۳ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۲۶ درصد افت کرد.

پیش بینی بورس فردا

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران یکی دو روزی است که از روند صعودی خود فاصله گرفته است البته از منظر تکنیکالی شاخص کل در یک رویه صعودی قرار دارد و با تغییر رنگ چند کندل نمی‌توان از تغییر جهت و تغییر روند صحبت کرد. چرا که هر روند و تغییر روند تعاریف خاص خود را دارد.

به هر حال شاخص کل مقاومت ۲.۱ میلیون واحدی را روبه بالا شکسته است و این خود اتفاق خوبی برای بازار سرمایه محسوب می‌شود و از سویی با شکست هر مقاومت یا حمایت در بازار سرمایه همیشه این احتمال وجود دارد که نمودار قیمتی یک بازار دیگر به مقاومت و حمایت شکست شده باز گردد و به عنوان پولبک عمل کند. در حال حاضر بازار بورس تهران این موضوع را مد نظر دارد که شاخص کل در حال پولبک زدن به سطح مقاومت شکسته شده خود است.

به همین خاطر احتمال دارد این رویه منفی برای روز‌های آینده نیز ادامه دار باشد، اما جمیع سیگنال‌های تکنیکالی افت شاخص برای مدت بیشتر را نشان نمی‌دهد مگر اینکه اتفاق خاصی در بازار رخ دهد. چرا که الگوی کلاسیک در نمودار شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ایجاد شده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط