۰۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۱

کلیپ سبک زندگی

پیتزا مرغ با سس بوفالو خوشمزه + فیلم

پیتزای مرغ همیشه مورد علاقه کسانی بوده که به گوشت قرمز علاقه ندارند و یا در پیتزای خود سویس و کالباس نمی‌پسندند. پیتزای مرغ بوفالو یکی از پیتزاهای معروف مرغ است که در اکثر رستوران‌ها و پیتزا فروشی‌ها سرو می ‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر 

تاریخچه پیتزا و حقایق خواندنی :

تاریخچه پیتزا را با حواشی مختلفی مطرح می کنند؛ منابع خارجی معتقدند شهر ناپولی ایتالیا در قرن ۱۷ خاستگاه پیتزا به شکل امروزی است. همچنین متون تاریخی ایتالیایی نقش ملکه مارگاریتا (۱۸۷۸-۱۹۰۰ ) را در پیدایش پیتزاهای امروزی به دلیل تحسین پیتزایی که با ۳ رنگ قرمز ، سبز و سفید طبخ شده و مشابه پرچم ایتالیا بود را مطرح می کنند،این پیتزا حاوی گوجه فرنگی ، پنیر پیتزا و سبزیجات بوده است که به افتخار حضور ملکه مارگاریتا توسط رافائل اسپوزیتو (Raffaele Esposito) آشپز کاخ سلطنتی برای اولین بار طبخ شده است.

پیتزا مرغ با سس بوفالو خوشمزه

پیتزا مرغ با سس بوفالو خوشمزه

در حال حاضر تعریف مشخصی برای پیتزا وجود دارد:

پیتزا شامل خمیر مسطح و غالبا گردی است با مخلفات متفاوتی بر روی نان که مطابق با ذائقه هر منطقه از دنیا و هر برهه از تاریخ به عنوان یک وعده ای غذایی کامل هویت مستقل پیدا کرده است.

از برندهای مطرح پیتزا در دنیا می توان به برند های دومینوز (Domino’s)،پیتزا هات (Pizza Hut) و پاپا جونز (Papa John’s) اشاره کرد ؛شایان ذکر است با توجه به بیش از ۷۰۰۰۰ پیتزا فروشی در ایالات متحده از هر  ۴ مورد  پیتزا فروشی ۱ مورد حتما از برندهای مذکور است.

نکات جالب درباره پیتزا:

  • ۱۷ درصد رستوران های دنیا پیتزا فروشی هستند.
  • ۳۶ درصد مشتریان پیتزای پپرونی سفارش می دهند.
  • پیتزا یک صنعت ۳۰میلیون دلاری در آمریکا است.
  • در کاستاریکا مردم طعم نارگیل در پیتزاهایشان را بسیار می پسندند.
  • در چین پیتزای مارماهی (Eel pizza) با طعمی آسمانی یاد می شود…
  • رکورددار خوردن پیتزا متعلق به پاتریک برتولتی( Patrick Bertoletti) است : در ۱۰ دقیقه ۴۷ اسلایس!!! در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : تابناک

مطالب مرتبط

آخرین اخبار